Ei nävy - kertoo navy
Missäs Ukrainan ihmeaseet F-16 harakat ovat?
17
221
Vastaukset
- Anonyymi
Harakka on turh mies.
Lentäjien koulutus kestää 2-3 vuotta - eikä omia koneita pitää ampua alas.
- Anonyymi
Ryskän lennokit ampuneet ne alas ja osan jo maassa.
- Anonyymi
Tiltuille tehtiin rotutestit ja mitattiin pallopään koko.
Siksi kysely F-16 hävittäjästä jota tiltu ei ole nähnyt.- Anonyymi
Nato-Polakeilla on Palllopää. 🐵
Nato-Tiltun pallopää ei mahtunut F-16 kabiiniin.
- Anonyymi
Älkää enää provosoiko toisianne. Kohta tulee rauha kun Trump voittaa presidentinvaalit. Ukraina ja Venäjä saavat rauhansopimuksen aikaan.
- Anonyymi
Ei tule kuin huono rauha, joka johtaa uuteen suurempaan sotaan.
- Anonyymi
Missäs Venäjän laivasto on kun Moskovaan tarvitaan tuhnsia rekkoja tuomaan polttoainetta???
https://x.com/i/status/1833818275131642029- Anonyymi
Ei Nato-suomeen tuoda polttoainetta. Nato-suomi hengittää pierua. :D
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei Nato-suomeen tuoda polttoainetta. Nato-suomi hengittää pierua. :D
Eli niin hengität sinäkin. Jos olet sieltä itä-naapurista, niin silloin et hengitä, vaan myöskin syöt
- Anonyymi
Venäläinen SU-30SM ammuttiin alas Mustanmeren yllä viime yönä.
Jospa siellä oli f-16....- Anonyymi
No tottakai F-16 ja Nukkumatti - tuo nykyinen uusin KIOVAN AAVE oli puikkoloissa?
- Anonyymi
Tiltun on turvallista aina väittää että oma it ampui sen alas.niin ei järky turvallisuuden tunne..
- Anonyymi
Niistä oli samanlainen häly mitä Leopardeista, tai muistakin länsitankeista.
Alkuinnostuksen jälkeen ei enää kirjoiteta mitään, samaa taitaa olla menossa nyt ohjuksien suhteen?
Panokset kasvavat, kohta esillä ovat jo ydinaseet?
Kun pirulle antaa pikkusormen, se vie koko käden. - Anonyymi
Sodassa tarkoitus on ettei vastapuoli tiedä mitä, miten ja millä kalustolla toimitaan. Se ettei venäjä ja tiltu tiedä missä Ukrainan koneet ovat, harmittaa varmasti tiltua ja puttea.
- Anonyymi
Vähän luulen ettei Ukraina itsekään tiedä, missä ne on....
Eihän Ukraina tiennyt kesällä 2023 edes sitä, onko heidän suurhyökkäyksensä alkanut vai ei kun kuvat läjiin tuhotuista leopardeista levisi maailmalle. "Nyt hyökätään!! Mitä? Ei oo mitään hyökkäystä... Hyökätäänkö me muka? " - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vähän luulen ettei Ukraina itsekään tiedä, missä ne on....
Eihän Ukraina tiennyt kesällä 2023 edes sitä, onko heidän suurhyökkäyksensä alkanut vai ei kun kuvat läjiin tuhotuista leopardeista levisi maailmalle. "Nyt hyökätään!! Mitä? Ei oo mitään hyökkäystä... Hyökätäänkö me muka? "Rahat meni, missä koneet?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks2094670Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t1083420Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per881907Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va141460Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos101409Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu181356Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 20271273Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt2601250- 531224
Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi131159