se on loppu nyt

päätän yli 2vuotisen suhteeni naiseeni seksinpuutteen takia. olen puhunut asiasta ja yrittänyt jaksaa mutta koska olen suht nuori, en halua elää enää näin. inhottavaa mennä nukkumaan silmät kiiluen himosta. en alistu masturboimaan yhteisessä asunnossamme useita kertoja päivässä naiseni takia. hän on kertonut että meillä on vain yksinkertaisesti erilaiset tarpeet. todellakin. kerta kahdessa kuukaudessa riittää hänelle, itse lähden kahdesta kerrasta viikossa ylöspäin.

harmin paikka, muuten oli mukavaa.
72986
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Ymmärrän sua hyvin, parempi lähteä ettei loukkaa toista sitten tyhmyyksillä. Olet järkevä kyllä kun osaat noin ehkäistä painajaiseroa.

Äänestä

tuollaista meininkiä 8 vuotta, kunnes lähdin. Oli siinä suhteessa hyvät puolensa, mutta eivät kantaneet kauemmas.

Äänestä

..oikein. Ikävämpää olisi, jos olisit ryhtynyt pettämään. Se ei olisi parantanut teidän kummankaan elämää. Toivottavasti löydät sopivan kumppanin ja tyttystäväsi myös!

Äänestä

Olen nainen ja parisudetta takana 3 vuotta. Miheni on myös melkoisen haluton (seksiä n. 3 kertaa/kk minulle riittäisi 4-6). On jopa suutuspäissään sanonut että ei voi sille mitän että ei halua nimenomaan MINUA. Tiedän olevani hyvänäköinen (ikää vähän alta 30 vee) ja ihailijoita ja ottajia olisi, mutta ainahan se ei ole siitä kiinni. Rakastan miestäni todella ja haluan häntä ihan mielettömästi. En vaan osaa enään itsekkään tehdä aloitteita kun on tullut torjutuksi niin monta kertaa. Lisäksi haluan kokea olevani haluttu ja miehen aloitteen ja kosketuksen. Mietin eroamista jokaisen torjunnan jälkeen ja sexittömien viikkojen jälkeen ihan todella mutta sitten se aina unohtuu. En todellakaan tiedä mitä pitäisi tehdä. Olen osaksi jo tottunut tähän, en tiedä onko hyvä vai huono asia. Sexiä kuitenkin on jonkun verrean, mutta aivan liian vähän. Puhuttu ja tapeltu on. Ylpeys estää aloitteiden tekemisen nykyään. Kerrotko miten naisesi suhtautuisi eroon? Olen itse miettinyt että ehodottaisin vielä tosissaan parisuhdetepariaa/sexuaaliterapiaa ja sitten vaan muuttaisi pois jos ei onnistu tai mies ei lähde. Mitä mieltä olette??? Olen MELKEIN jo pettänytkin, minkä vuoksi pelkään että lähden sille tielle. En haluaisi....Pelkään että petän kännissä kun parisuhteessa tällainen ongelma.

Äänestä

Kyllähän se monasti on niin, että jollei saa kummoistakaan sexiä niin ei sitä todellakaan halua. Ainakin itselläni oli näin exäni kanssa joka vonkui, uhkaili ym. saadakseen. Aina se oli sitä samaa jumputusta..

Äänestä

Tuttu tilanne. Meillä lyhyessä suhteessa on ollut samoja oireita. Jos IHAN kaikki asiat ei ole kunnossa niin seksikin on jäänyt. Mun halut on ja pysyy mut vaimoa ei himota sitte yhtään.

Ja kun on sellainen kausi niin on ihan turha yrittää. Vaikeeta. Mä kun rentoutuisin seksillä ja saisin siten vähennettyä stressiä. Paha yhtälö.
Mutta ajan kanssa vähän parantunut. Ehkä se tästä.

Olen samaa mieltä sun kanssa että jos himot ei kohtaa yhtään ni parempi erota kuin pettää.
Puhu vielä kerran tyttöystävällesi ja sano että jos hän haluaa edes vähän sinua, niin anna mahdollisuus. Jos ei halua tai ei auta niin tiedät mitä tehdä.

Äänestä

Joo itse voisin harrastaa seksiä kerran päivässä (ainakin). On kans miehen halut lähteny jonnekin!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


en voi elää näin kirjoitti:

päätän yli 2vuotisen suhteeni naiseeni seksinpuutteen takia. olen puhunut asiasta ja yrittänyt jaksaa mutta koska olen suht nuori, en halua elää enää näin. inhottavaa mennä nukkumaan silmät kiiluen himosta. en alistu masturboimaan yhteisessä asunnossamme useita kertoja päivässä naiseni takia. hän on kertonut että meillä on vain yksinkertaisesti erilaiset tarpeet. todellakin. kerta kahdessa kuukaudessa riittää hänelle, itse lähden kahdesta kerrasta viikossa ylöspäin.

harmin paikka, muuten oli mukavaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu