Jotenkin vaan pettymys

Hän taisi mennä, jatkoi elämäänsä, minä jäin jälkeen ja olo on aika tyhjä.
20480
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Yritin lähestyä sinua, mutta et halunnut jutella jostain syystä?

En kuitenkaan ole hävinnyt minnekään vaan nyt Lomailen.

Äänestä

Sama täällä. Lisäksi toinen tulee vastaan joka viikko jostain asiayhteydestä. Sekin vaikuttaa, ettei meinaa päästä irti.

Äänestä

samat! sympatiat sulle tosi huono nyt, koko loppu iän mietin vain omaani

Äänestä

samat! sympatiat sulle, itellä tosi huono nyt olo nyt, koko loppu iän mietin vain omaani

Äänestä

kokoajan elänyt elämäänsä siellä jossain

Äänestä

Eikö olekin niin,että meitä on opetettu lapsesta asti sietämään ja kestämään pettymyksiä. Ainakin vanhemmat on yrittäneet opettaa tätä elämäntaitoa.
Olen itse opetellut pilkkomaan pettymyksen osiin ja tarkastellut sitä sillä silmällä . Ei kaikki ole ollut mukavaa,mitä olen havainnut. On tällä joku hieno nimikin,mutta on kyse kuitenkin siitä,että on halukas myöntämään itselleen hiukka hankalatkin asiat.

Äänestä

Minä en tiedä kenenkään menemisistä tai tulemisista...
Voin vain rakastaa ihmistä joka jossain kaipaa jotakuta...

Äänestä

Olisit voinut lähteä mukaan.

Äänestä

Kukin tekee valintansa elämänsä mukaan.

Äänestä

Sama tunne täällä sivusta ja myös outo olo, että hän oli mielikuvitusta ja hän on haihtumassa ja minäkin. Että meitä kumpaakaan ei ole ikinä ollutkaan, olemassakaan.

Ja samalla hirveä pelko taas hänestä, niin pitkä aika, ikuisuus siitä kun näin, ja mietin jos hän haluaa että ei tarvitse ikinä vahingossakaan tulla vastaan.

Äänestä
  • Huh. Minullakin tuli tässä yksi päivä muutaman sekunnin ajaksi suorastaan pyörryttävä tunne siitä, että olen kuvitellut ihan kaiken. Jopa tehnyt itseäni joskus tykö ihmiselle, joka ei ajatellut minua ollenkaan.

    Äänestä

  • Anonyymi00012 kirjoitti:

    Huh. Minullakin tuli tässä yksi päivä muutaman sekunnin ajaksi suorastaan pyörryttävä tunne siitä, että olen kuvitellut ihan kaiken. Jopa tehnyt itseäni joskus tykö ihmiselle, joka ei ajatellut minua ollenkaan.

    Voihan se niin ollakin. Mutta samassa veneessä ollaan, joskus voi käydä näin. Saattoi olla vain omaa mielikuvitusta.

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Voihan se niin ollakin. Mutta samassa veneessä ollaan, joskus voi käydä näin. Saattoi olla vain omaa mielikuvitusta.

    Oikeassa olet. Ihastuneen mieli temppuilee joskus ihan miten haluaa.

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Voihan se niin ollakin. Mutta samassa veneessä ollaan, joskus voi käydä näin. Saattoi olla vain omaa mielikuvitusta.

    Enkä edes ihan yhtä kertaa. 😩

    Äänestä

Aattelen, että ikävään jumiutumiseen liittyy aina jotain muutakin. Että se on tavallaan vaan oire.

Äänestä
  • Niin juuri. Tunne voi kummuta jostain ihan muualta eikä liity siihen ihmiseen, jota kaipaa.

    Äänestä

Milloin hän lähti?

Äänestä
  • En tiedä. Laittoi ainakin rahahanat kiinni! 😂

    Äänestä

  • Anonyymi00019 kirjoitti:

    En tiedä. Laittoi ainakin rahahanat kiinni! 😂

    Minä putkimiehenä, ni on tota yhteistä jonkin verran. 🙂

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Hän taisi mennä, jatkoi elämäänsä, minä jäin jälkeen ja olo on aika tyhjä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu