🌰🪨🪨🪨➕🪨➕🪨✂️🥀🪨➕✂️👲🧕🧕🤶⚕️✖️✂️
Miten voi olla että kansalle ei hyväksytä rahaa ruokaan mutta
Kansa saa veoissaan maksaa rikaiden täysin yhteiskunnalle hyödyttömiä sosialietuusen elikkä yritystuet
yritustuki on sosiaalietuutta eikkaille voitollisille. Yrityksille vuodesta toiseen miljardeja ja juuri siksi suomessa on suur työttömyyskin
Kun ei tarvii pakalkata ketäön töihin
Yritystuki elättää eikkaat . loiset
Miten voi olla että kansalle ei hyväksytä rahaa ruokaan mutta
4
166
Vastaukset
- Anonyymi
Nyt on kiva kilpailuttaa yrittäjää ja kyykyttää ahnetta kauppiasta
Pyydän tarjouksia ja kyselen tuotteista ,
Sitten vaan ilmoitan että ovat liian kalliista en osta jos et laske hintaa puoleeen
Nappikauppiaat aivan raivoissaan kun aina vedetön heitä.
🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹👺🌵🌹🌹🌵😌🚕🚓🥰😅😆🛺🛺🛺🛺🥰😃🌴🔪🔪
Yrittäjät nauttikaa nyt ihailemastanne kokoomus politiikasata jossa kansalta viedään kaikki rahat ja teille ei jää mitään
Rikas monimiljonääri vaan rikastuu
Vale kokkare - Anonyymi
📍📍📍📍📍📍📍📍📍📍
Älkää täällä valittako kaikesta
Nauttikaa kokoomuspolitiikasta
Kun ootte heitä äänestäneet
Ja kiittäkää mtv 3 n pissiksiä kun ovat teitä auttaneet äänestämään urpoja
Kokoomuslainen termospullo duunari ei ole miljonääri
Äänestä SDP⚽🤑😶🌫️🕍😔🙂↕️🖖🤌🫖🫖🍸🏖️🎅
Ilta-Sanomat kirjoitti, että monet yritykset, joilla on sidoksia poliitikkoihin, ovat saaneet viime vuosina runsaasti julkista tukea.
Business Finland, siinä suuri valtionyhtiö, joka jakaa isot yritystuet joka vuosi. Viime vuonna BF jakoi yli 700 miljoonan tuet.
Elinkeinoministeri Rydmanin (ps) erityisavustaja on tuleva Business Finlandia uusi johtaja.
Oliko valinta poliittinen, sitä voi itse kukin miettiä.
Ainakin ministerien sijoitukset ja osallistuminen niiden yritysten päätöstentekoon, jotka saavat isoja yritystukia tulisi selvittää äänestäjille ennen vaalia.
Yritystuet tulisi joka tapauksessa päivittää ja huomioida tarkasti tukien todellinen vaikutus talouskasvuun ja työllisyyteen, koska tuet jaetaan kansalaisilta kerätyistä verorahoista.
Äänestä sdp - Anonyymi
Niin kyllä ei tänne suomeen kuoleen kukaan haluaisi syntyäkään jos tietäisivät kun pitää olla ensin kymmenen vuotta voidakseen hakea asuntoa. Jos muuttaa siis ja jossain on kasvettava välillä senkin aikaa.
- Anonyymi
🪨🪨🪨🤡🤡✂️✂️✂️🧕🧕🧕👲🥷👲🥷🧕🧕
Mitä hyvää kokoomus on. kaskaan saanutta aikaiseksi suomen kansalle
Kukaan ei yiedä ei edes kokomus
Muhammed Ali Khan
Äänestä🪨🪨🪨🪨🪨🪨🤡🪨🪨🪨🤶📌🪨🪨🪨🪨🪨🪨🪨🪨
Pienituloisten kyykyttäminenkin on rasismia, syrjimistä. Se on heikossa asemassa
olevien puolustuskyvyttömien ihmisten päähänpotkimista, äärioikeistolaista
ideologiaa.
Hallituksen kaksoisviestintä on aktivoitunut.
Toinen puolue on ajavinaan rasisminvastaisuutta työelämässä
ja toinen puolue on avoimesti rasistinen.
Miksi hallitus loukkaa kansalaisia aliarvioimalla sen älykkyyttä
ja nolaa itsensä
Meillä ei ole äärioikeistolaisia puolueita, ei edes puoluetta, muualla kuin komuloisten mielikuvituksessa!
Kokoomus ja Persut on eduskunnan äärioikeistoa. Toimivat kuten itänaapurin diktatuuri.
Orpo käyttää persuja hyväkseen, mutta on samalla tehnyt itsestään narrin.
Äänestä. SDP
Suomen ulkomaankauppa- ja kehitysministeri Ville Tavio (ps.) toivoo, etteivät seksuaali- ja sukupuolivähemmistöt näy hänen työssään ulkoministeriössä.
Äärioikeiston tyyliin. Putinin pelikirjan mukaan.
Suomen hallitus ja Petteri Orpo: Onko tämä unohtunut vai tietoista valehtelua??
**Suomi edistää demokratian, oikeusvaltioperiaatteen sekä perus- ja ihmisoikeuksien toteutumista. Luottamuksen yhteiskunta ja hyvät väestösuhteet syntyvät siitä, että Suomessa jokainen voi luottaa oikeuksiensa toteutumiseen, sukupuolten tasa-arvoon ja yhdenvertaisuuteen lain edessä, syrjimättömyyteen ja mahdollisuuksiin vaikuttaa elämänsä suuntaan.
Hallitus työskentelee määrätietoisesti yhdenvertaisuuden, tasa-arvon ja syrjimättömyyden edistämiseksi yhteiskunnassa. Kaikilla on oikeus tuntea olonsa turvalliseksi ja hyväksi Suomessa taustastaan riippumatta.
Kaikki ihmiset ovat yhdenvertaisia lain edessä. Ketään ei saa syrjiä heidän sukupuolestaan, iästään, etnisestä tai kansallisesta alkuperästään, kansalaisuudestaan, kielestään, uskonnostaan ja vakaumuksestaan, mielipiteestään, vammastaan, terveydentilastaan, seksuaalisesta suuntautumisestaan tai muusta henkilöön liittyvästä syystä.
Hallitus työskentelee tasa-arvon ja syrjimättömyyden eteen hallitusohjelmassa yhdessä kirjattujen periaatteiden mukaisesti. Hallitustyöskentelyssä on nollatoleranssi rasismille. Hallitus ja sen jokainen ministeri irtisanoutuu rasismista ja kaikenlaisesta ääriajattelusta sekä sitoutuu omassa työskentelyssään aktiiviseen työhön rasismia vastaan niin Suomessa kuin kansainvälisesti.
Petteri Orpo
Riikka Purra
Anna-Maja Henriksson
Sari Essayah
Äänestä SDP
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 253790
Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva5422772Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial532300Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras2122261Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle131829Mies profiloin sinut
Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.2191550Kiantama kartelli
Onko alhaisempaa kuin toimia ensin kartellissa ja lopuksi koittaa pelastaa nahkasa vasikoimalla muut kun jää kiinni? Eip531522- 971409
Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom621261Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise951214