Vaikka hallitukset vaihtuvat , sotakorvaukset jatkuvat . Voi venäjän kansaa miten niitä on riivanneet rikolliset voimat leninistä alkaen.
Venäjälle valtavat sotakorvaukset
7
211
Vastaukset
- Anonyymi
Venäjän maa on kuin sikiö jatkuvassa perätilassa. Ei tuu päätä eikä jalkoja. Perse eellä koko historia.
Venäjän Ukrainalle aiheuttamat vahingot on jo arvioitu yli biljoonan dollarin arvoisiksi.
Luvussa ei ole mukana menetettyjen ihmishenkien eikä invalidisoitumisten merkitystä.- Anonyymi
EU maksaa, Ukrainan pelloista melkein puolet on amerikkalaisten suuryritysten omistuksessa.
Ukrainastahan tulee EU: n jäsen, jolloin maksumies on jo selvillä. - Anonyymi
Länsi on korvausvelvollinen, syypäänä ukrainan sotaan.
Mistä rahat revitään, maat ovat asettamiensa pakotteiden tähden rapakunnossa<+ - Anonyymi
Putin tuhosi Venäjän.
- Anonyymi
Tuhatvuotinen venäjän eristäminen muusta maailmasta kyllä ajan saatossa kuihduttaa putler-geenit.
- Anonyymi
Rintamalta palaa Venäläisten heidän itsensä taakaksi väkivaltaisia alkoholisoituvia nuoria joilta katoaa kyky tehdä työtä.
Venäjä pilaa tulevaisuuttaan rajusti aloittamallaan sodalla.
Jokainen Venäläinen joka on kuollut sodassa ,on kuollut häpeällisessä sodassa ilman kunnian häivää.
Omaiset on menettäneet läheisensä Putlerin harhaisen klaanin ideoimassa imperiumin laajennus yrityksessä.
Näillä paskiaisilla ei ole kykyä lopettaa alhaista sotaansa .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1114649Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1734405Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.951779- 4031671
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a331433Upeeta! Rauha tulee pian!
Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is3561127Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan
Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann61119- 59992
- 67989
- 92948