Lentävä mauri

Pensamauri peltokangas on ajellut rouvansa kanssa kärkkäiselle ostamaan lentävää mattoa.
40666
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 40

Vanhimmat

Oli kumminkin sitten kameliin päätynyt ja vie sen Purralle laitumelle paimennettavaksi vuohien kanssa.

Äänestä
  • Luffate matto ristein .

    Äänestä

Hmm mitäs ne vuohilla:)))) purralla pukki

Äänestä

Jokos turbo-diesel Mauri on saanu kortin takaisin vai meniväkkö taksilla?

Äänestä

Kaipa se muija ajo kun mauri etsi maisemasta noita lentäviä mattoja ja kameleita.

Äänestä

Mauri ei tiedä, että lentäviä mattoja on vain saduissa ja vielä ei ole ilmastonmuutos niin pitkällä, että täällä ois kameleita, aavikonlaivoja. LatvaBkakkos-persuja valitettavasti on.

1Äänestä

Ei Maurilla kuitenkaan ollut munaa mennä sanomaan tuota paikanpäälle, kun Halla-aho vastaanotti Qatarin emiiri Tamim bin Hamad Al Thanin.

Nössö-Mauri, kun Ylivieskaan asti piti mennä mussuttamaan tutun natsimarketin pihalle mamuista :)))

1Äänestä
  • uli uli pullasorsa uli

    Äänestä


  • Kyllä ne homomiehet löytyvät persujen keskuudesta

    Äänestä

  • Anonyymi00032 kirjoitti:

    Kyllä ne homomiehet löytyvät persujen keskuudesta

    Kukas Tiktok onkaan Persujen ainut EU meppi

    Äänestä

Ala-aste ikäisen kartsa huutelua maurin
möläytykset.
maurilla jäänyt kehitys kesken.
Jos kaikki olisi maureja,olisi Suomi kusessa.
Onneksi on niitä paljon jotka kehittävät Suomea eteenpäin. mauri ajaa takaperin.

1Äänestä
  • Sekö on kehittävää Suomen kannalta jos tehtaita lakkautetaan ja ajetaan tehtaita ilmastosyistä Suomesta ulkomaille vaikka Ilmasto on globaali.

    Äänestä

  • Ei voi kuin hihitellä noille itseriittoisille persuille.

    Mitä ovat tehneet palkansaajille?

    Mitä ovat tehneet Suomen konehuoneelle, vientiteollisuudelle?

    Miten ovat kasvattaneet suomalaisten hyvinvointia...

    Äänestä

  • Anonyymi00015 kirjoitti:

    Sekö on kehittävää Suomen kannalta jos tehtaita lakkautetaan ja ajetaan tehtaita ilmastosyistä Suomesta ulkomaille vaikka Ilmasto on globaali.

    Todistetta kehiin, muuten taas kerran persuvalhe. Nimittäin tuota soopaa on luettu jo lukemattomat kerrat vaikka sinulle on työnnetty jauhot suuhusi joka kerta näköjään oppimatta asiasta yhtään mitään.

    Ilmasto on globaali, mutta miksi persut lohkaisevat siitä vain Suomen kokoisen palasen omassa propagandassaan? Onko meillä oikeus paskoa esim. ruotsalaisten osaa ilmastosta, jos siellä kuitenkin toimitaan päinvastoin kuin luonnonpaskojapersut pakottavat hallituksen suuntaaman kohti venäläisempää ilmastopolitiikan linjaa? Mikä vetää takapajuisuuteen, impivaaralainen?

    Äänestä

Laadukasta ei persujen jäljiltä löydy mistään. Sivistyksestä ei vähäisintäkään hajua. Huudellaan ja harhaillaan kuin pieru psykoosissa.

Äänestä
  • Anna persuille yli metrin pituinen ratakiskonpätkä ja ne saavat sen mutkalle. Tai anna persuille alle metrin pituinen kiskonpätkä ja osaavat hukata sen.

    Äänestä

  • Anonyymi00019 kirjoitti:

    Anna persuille yli metrin pituinen ratakiskonpätkä ja ne saavat sen mutkalle. Tai anna persuille alle metrin pituinen kiskonpätkä ja osaavat hukata sen.

    No voi hellantuuteli kun pojuilla on nyt ahdistus kybällä päällään. Ottakaa pöpilään yhteys, pääsette hoitoon nopeasti, lusmut.

    Äänestä

  • Anonyymi00020 kirjoitti:

    No voi hellantuuteli kun pojuilla on nyt ahdistus kybällä päällään. Ottakaa pöpilään yhteys, pääsette hoitoon nopeasti, lusmut.

    Menikö noin ihon alle?

    Äänestä

Onko oikeasti hänellä noin huono harkintakyky että menee tuolla lailla leimaamaan ostoskeskuksen jossa toimii useampi yrittäjä ja varmaan satoja työntekijöitä?

Kyllä hänen tilin täytyy olla kaapattu!

Äänestä

Valtakunnanidiootit pystyvät mihin vain häpeälliseen tekoon.

Äänestä
  • Rasismi on persuille poliittinen elinehto. Tällä kertaa Mauri huolehti rasimin ruokkimisesta, koska sitä persuäänestäjät janoavat ja se takaa persueliitille hillotolpat. Tietäähän Maurikin, että sinimustan hallituksen julistamat rasisminvastaiset sepustukset ovat pelkkää huuhaata, eivätkä tarkoita käytännössä yhtään mitään.

    https://www.is.fi/politiikka/art-2000010698671.html

    Äänestä

  • Anonyymi00027 kirjoitti:

    Rasismi on persuille poliittinen elinehto. Tällä kertaa Mauri huolehti rasimin ruokkimisesta, koska sitä persuäänestäjät janoavat ja se takaa persueliitille hillotolpat. Tietäähän Maurikin, että sinimustan hallituksen julistamat rasisminvastaiset sepustukset ovat pelkkää huuhaata, eivätkä tarkoita käytännössä yhtään mitään.

    https://www.is.fi/politiikka/art-2000010698671.html

    Mauri uskalla enää Kokkolassa kauppaan kun pitää multaa mennä Ylivieskasta asti hakemaan?

    Äänestä

Maukka Peruspa*ka.

Äänestä
  • Persut jopa puolueensa varapuheenjohtajan suulla tekevät selväksi, että persu ei voi edes mennä sellaiseen kauppaan, jossa on samaan aikaan "väärän värisiä". Persujen kaksoisviestinnässä toinen ääni kellossa kailottaa, että persut eivät ole yhtään rasistisia ja, että mitään rasismia ei ole edes olemassa. Ullatus?

    Äänestä

Mauri oli etsimässä talouskasvua, mutta kuulikin kauppias Kärkkäiseltä hyvän jutun.

Äänestä

Peltokangas persuilee.

Äänestä

Rasistinen lause silloin tällöin huumorin varjolla on tätä Persujen rasismia.
Miten käy rasismikoulun, kuka jää luokalle..
Löysitkö Mauri kamelinkarva maton ja rouvalle kamelin varvas housut

Äänestä

Onhan yllätys ettei Kätkkäiseltä löydy kiinapaskan seasta lentäviä mattoja tai kameleita.

Äänestä

Mauri on lyhentymä latinalaisessa nimestä Mauritius, joka merkitsee "Marokkolaista" "Murjaania" eli maurilaisen näköistä miestä.

Äänestä
  • Maurissa on paljon kiihkomielisen muslimin piirteitä....

    Äänestä

  • Anonyymi00040 kirjoitti:

    Maurissa on paljon kiihkomielisen muslimin piirteitä....

    Eihän vain Mauri tätin suonissa virtaa hieman
    Lähi-itää.....matot ja kamelit tuo mieleen toisen kotimaan lämpöä...

    Äänestä

Ai että, miten satu jatkuu? Oletko jo yli 6 vuotias demarin alku?

Äänestä
  • Mauri on tuhannen sadun mestari....

    Äänestä

  • Anonyymi00043 kirjoitti:

    Mauri on tuhannen sadun mestari....

    Tuhannen ja yhden yön Mauri :))))))))

    Äänestä

Ilmankos Mauria vuohet kiinnostaa.

Äänestä

Joko Mauri on toimittanut lentävät matot arkadianmäelle? Alkaisi ne kilometrikorvaukset jäämään valtionkassaan. Koposelle pliis ensimmäinen matto, että saa liidellä sillä kohti Ypäjää.

Äänestä
  • 🤣😂👍

    Äänestä

  • Anonyymi00047 kirjoitti:

    🤣😂👍

    Mitä Mauri ihmetteli paheksuvasti kun katseli lentävältä matolta ympärilleen?
    -Kun vastaan tuli musta lentävä lehmä.

    Äänestä

Totta jumalauta pohojalaanen lentelöö airolla pohojalaasella kynnys- tahi hapsumatolla eikä millähän turkkilaasella......

Äänestä

Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Pensamauri peltokangas on ajellut rouvansa kanssa kärkkäiselle ostamaan lentävää mattoa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu