Minkälainen tuomio tulee persuille?
Kankaanpään persut käräjillä
Anonyymi-ap
38398
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 17 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 17 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 38
Vanhimmat
Joko persuteukka on torilla?
Vankilaan vankilaan!
mikä oli se kuva mustat kuteet päällä ja matokielinen karate kid hikinauha päässä ja islamilaisittain etusormi pystyssä 🤔
ainoa äärioikeistolainen tunnus oli hakaristilippu taustalla
oliko tämä joku feikkikuva vai piloillaan tehty , muuta selitystä en keksi
Ensin Kankaanpään kaupunginvaltuustoon ja sitten PS:n eduskuntaryhmään.
Vassari, miksi imet miesten kulleja alati?
Nyt sattui persua todella arkaan kohtaan :)
Persuhomomiestä pännii, kun vassariheteronaiset vievät häneltä rakastajat.
Saavat persupuolueen ikuisen jäsenkortin.
Sinä persuista pihalle potkittu rotuoppia julistava ap se jaksat tehtailla päivittäin avauksia joissa päätä auot muille persuista pihalle potkituille natsahtelijoille 🥱
Onko Halla-Jussi antanut jo aateveljilleen pukeutumisohjeita? Kaulusten salamankuvia unohtamatta?
Juu, suklaapoikiahan nuo ovat.
Ei, mutta äitisi on antanut monellekin hepulle pano- ohjeita, pussit tyhjiksi jopa Jamalilta lypsänyt on. Eikä maksanut mittään. :)
Alkoholistiperheen persuvesa kertoo omia kokemuksiaan.
Jätkät uhoa täynnä yritti aloittaa sodan ja haali aseita ja räjähteitä. Nyt ei ole jätkistä rohkeutta sen vertaa, että uskaltaisivat naamansa näyttää!
Eivät muka mitään suunnitelleet. Itsensäkö meinasivat ampua ja oman torppansa räjäyttää? Mikä oli motiivi aseille?
Niin persua, niin persua! Nyt itketään äitiä auttamaan.
Tämmöisiä persut on ,ei kai tullut kellekään yllätyksenä.
Julistetaanko terroristeiksi?
Pikkupoikia, ainakin järjen tasolla. Leikkivät huppupäässä aseilla ja nimittelevät toisia ihmisiä vähempiarvoisiksi. Kun jäivät kiinni, niin eivät ressukat uskalla naamaansa näyttää. Ja inisevät ” ei olla mitään tehty”.
Tuollaisia reppanoita ne ovat nämä Persut. Eivät muuhun pysty kuin haukkumaan ja huutamaan. Jos oikea sota tulisi, niin noillakin poika reppanoilla olisi löysät housussa jo ennen ensimmäisenkään oikean vihollisen näkemistä.
"Pikkupoikia, ainakin järjen tasolla". Eli normi persuja.
Isopersuhan piti näitä sankareina.
""Poikamme palaavat kuin leijonat aikoinaan Globenista" – kaupunginvaltuutettu kommentoi terrorismirikoksista epäiltyjen vapautumista tutkintavankeudesta ja ehdotti kansanjuhlaa torille"
https://www.hs.fi/suomi/art-2000008523967.html
Just
Joku vielä näitä äänestää niin se kyllä ihmetyttää että mitä päässä liikkuu.
Hyvin tiivistetty. Oikeassa olet.
Suurin osa Persuista on hieman heikko lahjaista sakkia. Valitettavasti.
Kyllä näin on.
Heikkolahjainen on kaunisteltu ilmaisu, idiootti on oikeampi.
Halla-aho : " Väkivalta on aliarvostettu ratkaisukeino".
Kankaanpään pojat valitaan seuraavissa eduskuntavaaleissa persujen listalta ääniharavina eduskuntaan?
Ehkä sinun suhteen näin on. Olethan nilkki.
Ei.
Mutta kunnallisvaaleissa ovat.
No seuraavissa sitten, kun kakku on istuttu?
Onko terroristisen teon suunnittelu laimentunut.
Joko sdp:n veijo kikkeki sai tuomion?
Tuli Kankaanpään poijille komeat sulat hattuihin. Ei muuta kuin persulaan öyhöttämään.
Tämän aloittajan kommentti on maalittamista ja siten rikos!!!
Väittää julkisesti että perussuomalaisen puolueen jäsenet ovat yksi ja sama kuin nämä Kankaanpään rikolliset!!!
Tottahan se on. Kankaanpää on persuuden kehto. Eikö ne näille terroristelle suunnitelleet kansanjuhlaa? Miksi pitäisi totuus kieltää?
Rauhoitu, rauhoitu, isopersuhan odotteli itse hakaristi- sankareita torille, että kyllä aloittaja on aivan oikeassa.
Niin on.