Olet sanattomien hetkien herkkyys
Olet myrsky joka kilpailijasi pois puhaltaa
Olet pala sieluani
Olet osa vettä, joka kehossani virtaa
Olet muistijälki huulillani
Olemme yhtä ja samaa elämänvirtaa
Olet myrsky joka kilpailijasi pois puhaltaa
Olet pala sieluani
Olet osa vettä, joka kehossani virtaa
Olet muistijälki huulillani
Olemme yhtä ja samaa elämänvirtaa
Vastaukset 38
Vanhimmat
Onko minulla oikein kilpailijoitakin?
Riippuu siitä kuka olet
Ohi koska mua ei kyllä voita kukaan
Niin ei voita häntäkään. Ehkä olet hän...?
Ehkä
Jos olet hän, sinulla on ihanat hartiat
Sellaiset joiden päällä käsieni on hyvä olla.
Niin...voi kun kätesi olisi hartioillani
Sitä odotan kovasti...viime kerrasta on jo hetki vierähtänyt...
Olipa tosi kauniisti kirjoitettu.
Koskettaa ketä vaan. Kelle tahansa on kirjoitettu.
Kiitos.
Kiitos, arvostaisipa hänkin yhtä paljon sanojani
Arvostan minä ainakin.
Toivon niin puolestasi.
Uskon sen. Ehkä sydämesi on auki aidoille tunteille. Arvostan sellaista syvästi.
Kiitos.
On kyllä avoin eräälle miehelle
Toivon, sinulle hyvää hänen kanssaan.
Kiitos paljon🙂
Hienoa, että osaat kirjoittaa tunteitasi auki runon kautta. Täällä on enää harvoin mitään kaunista luettavaa niin siitä syystä pysähdyin tänään tähän.
Kiitos, ymmärrän mitä tarkoitat. Täällä monesti kaikki kaunis sotketaan. Tähän pimeään palstaan kaivataan lisää valoa ja aitoa rakkautta.
Hyvin kirjoitat. Voi kunpa saisin sen luovuuden takaisin, että voisin runoja alkaa vielä kirjoittamaan. On niin kaunista luettavaa ja itselleen puhdistavaa saada kirjoittaa rakkaudesta.
Ympäripyöreätä länkytystä
Kuulostat kaivatultani
Niinhän nämä miehen tekoälyrunot aina, hän haluaa saada naisten sydämet hymyilemään. Ei toimi sinuun vai?
Oli ihana lukea kommentit teiltä... Olen mies joka elää elämää ja huomioi kaikki palautteet...Ainoa ongelmani on rakkaus joka potkii liikaakin...Helvetti olen varattu ja rakastunut Naiseen joka vie järkeni. En todella tiedä miten jatkaisin. Rakastan nykyistäkin, mutta uusi lyö päälle liikaakin...Ei tämä taival ole helppoa mutta jotain selkoa tähänkin pitää löytyä. Kaksi rakasta on vaikea hallita. En tiedä miten tässä edetään, muta löydän kyllä ratkaisun. En varmaan ole yksin tässä tilanteessa mutta uskoisin, että olemme palstalaiset monet kokeneet saman tilanteen
Niin, tilanteesi kuulostaa vaikealta. Joskus elämä opettaa rakastamaan. Rakkaushan on antamista, puhdasta pyynteettömyyttä, ilman odotuksia. Odotukset ja halut kumpuavat puolestaan muusta. Usein asiat selkiävät sillä kun katsomme mitä voimme antaa eikä sillä mitä voimme ottaa, saada tai saavuttaa.
Ihanasti kirjoitit...Höpsö Rakkaani
Kiitos... S
Virta on meidän jos sitä haluat kanssani laskea
Annetaan virran meitä läpi kuohujen kuljettaa
Joku trollaa päällä... Olet ainoa Nainen mitä haluan elämääni...Muutetaan pois tästä koiralaumasta sinne minne ehdotin.... Siellä voimme elää rauhallista arkea ja Rakastaa toisiamme ja nauttia ihanasta ulkoilusta ja kuntoilusta. Pidetään molemmat kuntoamme yllä ja nautitaan elämästä. Työ ei ole ongelma, sitä löytyy molemmille varmasti. Tiedän jo mahdollisen työpaikan Sinulle Ja osat toimia varmasti. Jatkan omaani myös osaamallani alalla... Jätetään tämä taifuuni ja ollaan vain kahdestaan...Rakkaani
Ihana ♥️
Ajattelin aiemmin näiden kirjoitusten olevan minulle (ap:lle) mutta ehkä ne olivatkin sille toiselle 😞
Tää runo oli kuitenkin sulle...
Ihanaa huomenta palstalaiset. Kauniita vastauksia olette kirjoittaneet. t.ap eli eräs S
Kiitos kaikesta, äippä?
Eväät pakkasit sekä kirjat päällystit
Kiitos,
Tämä toi voimaa päivääni.
Ole hyvä. Toivottavasti tää saavuttais myös kaivattuni...
Tää kirjoitus on yhdelle J:lle... t.ap