Ärsyttää ja harmittaa kaikki

Oma sekopäisyys.
7386
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Kaikilla on omat sekoilunsa.

Äänestä

Et ole ainoa, voimia😂

Äänestä

Ainoa lääke on Jeesus, häneltä saatava anteeksiantamus ja toivo ikuisesta elämästä. Itsekin olen sekoillut. Olen puhunut todella ilkeästi toisille ja ajatellut ilkeästi ja itsekkäästi ja ollut ylpeä. Mutta mitään en voi tehdä menneille. Ja vaikka tiedän että asiat on nyt paremmin, koska voin toimia erilailla, en kuitenkaan osaa olla kaipaamatta Jeesuksen luokse, pois tästä maailmasta, missä kaikki paha on tapahtunut. Jumala on rakastanut sinuakin. Hän tuli meidän kaikkien puolesta kuolemaan Jeesuksessa ja hän myös nousi kuolleista. Ja uskottuamme häneen, Jumalaan/Jeesukseen, hän antaa meille synnit anteeksi.

Äänestä

Skitso muija olit jolle maistui kovat päihteet.

Äänestä
  • Puhutko mies siskolles vai äitilles haudan taakse vai miksi näin synkät sävyt?

    Äänestä

Hyvä aloitus. Mulla kans harmittaa oma tyhmyys joissakin asioissa. Joskus ei vain järki riitä. m<n

Äänestä

manian jälkeen voi vähän väsyttää

Äänestä

Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Oma sekopäisyys.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu