Nordea CHAT Botit

Anonyymi-ap

Miks ne käyttää noita Chat booteja, nehän ei osaa vastaa mihinkään, sitten kun tulee teksti otan yhteyttä kolleegaan niin chat jähmettyy. Onko toisissa pankeissa paremmin , vastaako ne kysymyksiin jos haluu uuden tilin j n e ?

3

247

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ihan sama kaikissa paikoissa, niin pankeisssa kuin nettifirmoissa ylipäätään. Ei niiltä mitään vastausta saa.

    • Anonyymi

      Onko "Nordea CHAT Botit" pörssiyhtiö, koska tämä Pörssi-palstalla?

    • Anonyymi

      Chatbotit eivät ymmärrä mitään eivätkä osaa koskaan auttaa missään. Ihan rutiiniasioissahan ei tarvitse edes kysellä, joten aina kun jotain kysyy, niin asia ei ole rutiiniasia. On ärsyttävää, että asiakaspalveluun pääsemiseksi on ensin taisteltava itsensä läpi robotista. Jokaiselle firmalle olisi valtava meriitti nykyään, jos panisi lihavin kirjaimin puhelinnumeron näkyville, jonne soittamalla vastaisi toisella hälytyksellä ihminen, joka yhdistäisi puhelun tai auttaisi itse saman tien. Ei mitään valikkoja tyyliin, jos asiasi koskee sitä tai tätä, niidenkään välillä ei usein pysty arvaamaan mitä pitäisi valita.
      Sitä paitsi tätä kirjoittaessani ei toimi edes se chat. Nordean verkkopalvelut ovat tällä viikolla toimineet vai satunnaisesti silloin tällöin. Johto pitäisi panna vaihtoon!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      65
      2252
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      222
      2127
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      119
      1441
    4. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      17
      1196
    5. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1190
    6. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      104
      1061
    7. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      959
    8. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      949
    9. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      899
    10. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      33
      875
    Aihe