Vesivoimaa Juukaan

Voisiko valjastaa Juuaanjokeen vesivoima laitoksen? Varmasti hyvä olisi energiantuotto.
14380
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Erauskarhuja syntyy 150 kpl vuoteen. Poliisi tirkistelee tilannetta riistakameran kautta! Saataisko riistakamerasta tirkistelevä poliisi myös Koulutielle, kun peruskoulun erauskakarat elämöivät yötä päivää???

Äänestä
  • Erauskakaroita taitaa syntyä yhdenkäden sormilla laskettava määrä. Harmaat bemarit alla.

    Äänestä

Jätevedestä paskanlämpö talteen ja roittaelukat sekaan niin muhii enerkiaa talvilämmöksi!

Äänestä
  • Siinähän se kun turbiineissa paskapökäleet jurraa jumissa. Enemmän katkoksia kuin olkiluodossa.

    Äänestä

  • samma på svenska tack

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    samma på svenska tack

    Mitä tarkoitat? Juuassa ei ymmärretä vieraskieliä.

    Äänestä

Munani ei nouse. Kuka korvaa?

Äänestä

Veikko hoitaa tankosi pystyyn

Äänestä

Onhan Juuanjoella pituutta. Paikkoja mihin laittaa voimala pystyyn on rajattomasti. Vanhantien sillalta varmasti joku ruikkis turbiinit tukkoon mällillä.

Äänestä

Ainakaan Juuanjoen alajuoksulle ei kannata koska kaikki kylän varrelta joen huuhtomat dildot,tapit ja muut värisevät kiihottimet on tukkimassa laitoksen kriittiset toimilaitteet.

Äänestä

Pohjois-Karjalan Sähkö omistaa maakunnassa kymmenen vesivoimalaitosta, mutta sähkön hin ta on kumminkin sieltä kalliimmasta päästä, no onpahan osinkoja mitä jakaa.

Äänestä
  • Montako laitosta omistaa Juuan apsin munamartat, kieppi ja muu Juuan kerma? Ja monta laitosta on Juuassa?

    Äänestä

  • Anonyymi00014 kirjoitti:

    Montako laitosta omistaa Juuan apsin munamartat, kieppi ja muu Juuan kerma? Ja monta laitosta on Juuassa?

    Kieppiin kun menee niin väkisin alkaa naurattamaan.

    Äänestä

Kiepin henkilökuntaa jos erehdyt katsomaan niin naurua ei voi pidättää.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Voisiko valjastaa Juuaanjokeen vesivoima laitoksen? Varmasti hyvä olisi energiantuotto.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu