Voisiko valjastaa Juuaanjokeen vesivoima laitoksen? Varmasti hyvä olisi energiantuotto.
Vesivoimaa Juukaan
Anonyymi-ap
14380
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Erauskarhuja syntyy 150 kpl vuoteen. Poliisi tirkistelee tilannetta riistakameran kautta! Saataisko riistakamerasta tirkistelevä poliisi myös Koulutielle, kun peruskoulun erauskakarat elämöivät yötä päivää???
Erauskakaroita taitaa syntyä yhdenkäden sormilla laskettava määrä. Harmaat bemarit alla.
Jätevedestä paskanlämpö talteen ja roittaelukat sekaan niin muhii enerkiaa talvilämmöksi!
Siinähän se kun turbiineissa paskapökäleet jurraa jumissa. Enemmän katkoksia kuin olkiluodossa.
samma på svenska tack
Mitä tarkoitat? Juuassa ei ymmärretä vieraskieliä.
Munani ei nouse. Kuka korvaa?
Veikko hoitaa tankosi pystyyn
Onhan Juuanjoella pituutta. Paikkoja mihin laittaa voimala pystyyn on rajattomasti. Vanhantien sillalta varmasti joku ruikkis turbiinit tukkoon mällillä.
Ainakaan Juuanjoen alajuoksulle ei kannata koska kaikki kylän varrelta joen huuhtomat dildot,tapit ja muut värisevät kiihottimet on tukkimassa laitoksen kriittiset toimilaitteet.
Pohjois-Karjalan Sähkö omistaa maakunnassa kymmenen vesivoimalaitosta, mutta sähkön hin ta on kumminkin sieltä kalliimmasta päästä, no onpahan osinkoja mitä jakaa.
Montako laitosta omistaa Juuan apsin munamartat, kieppi ja muu Juuan kerma? Ja monta laitosta on Juuassa?
Kieppiin kun menee niin väkisin alkaa naurattamaan.
Kiepin henkilökuntaa jos erehdyt katsomaan niin naurua ei voi pidättää.