Kansanedustajien pukukoodi tulee muuttumaan

Anonyymi-ap

Ehdotan edustajille sininen univormu johon kuuluisi sini-valkoinen lippu rinnuksen vasemmalle puolelle ja koppalakin.
Kovaääniset välihuudot ja pottuilu sallittava kaikille eikä vain Kokoomukselle - älykkyystesti olisi myös suotava.

3

338

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Siisti pukeutuminen ohjeen mukaan riittää, mutta ennen ääni- ja puheoikeutta tulisi olla Kansantaloustieteet hyväksytysti tentittynä.

    • Anonyymi

      Tyylikkyys Sanna Marinin tapaan toimii. Jos koko eduskunta näyttää hautaustoimiston toimitusjohtajalta menee koko homma ikäväksi surujuhlaksi.

    • Anonyymi

      Tärkein asia on, miten kansanedustaja on pukeutunut, mitä päätöksiä hän tekee, ei sillä ole mitään väliä. Heille järjestetään kurssi pukeutumisesta. Eikö olisi järkevämpää järjestää kurssi vaikka taloustieteestä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      106
      2195
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      886
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      64
      791
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      46
      790
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      706
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      511
      693
    7. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      630
    8. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      64
      595
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      570
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      551
    Aihe