Niin saattaa olla, miten huumeet monet helposti kulkee Suomeenki

Anonyymi-ap

Ennen Ukrainan sotaa tekivät Ukrainasta ohjelman huumeiden käytöstä, siinä kertoivat näyttäen käyttäjien tekemisiä mitä pistävät sisälleen. Hyvin monilla luut ulkona nahasta törröttivä. Aineiden käyttäjämääristä kertoivat hoitohenkilökuta miten valtavat määrät ukrainalaisista käyttävät huumeita ja useimmat niistä asuvat kaduila ja hylätyissä taloissa.

Sitten kun syttyi sota, pääsivät oikein paraatikuljetuksilla kaduilta linja-autoihin ja Suomeen. Kuinka monella oli mahdoloisesti kiloittain huumeita mukana kun ensimmäiset Suomeen tuliat kertoivat ettei kukaan tutkinut heitä eikä koiratkaan.

Laaja määrä alkukantaisista oloista elänneet saivat Suomessaki ruhtinaalliset asumispaikan mitä monellakaan ei Ukrainassa ole ollut. Monet huumeidenkäyttäjät ovat parhaita organisointi asiantuntioita huumeiden suhteen ja järjestäytyneen rikollisuuden?

Hyvinki mahdoloista kun "tyhjiä" kuljetuksia Ukrainasta palaavi lentoja, rekkoja, laivoja ei tarkisteta kun ovat armeijan alaisia? Ne ovat erinomaisia menetelmiä kuljetella huumeita, lennosta pudottamalla rannikolle, merellä (veneilijöiden lähelle)?

On sitten mikä tahansa kuljetusmenetelmä ei ukrainalaisia juurikaan tarkisteta on käsitys, oletetaan ettei köyhillä ole mitään? Kuvitellan kaikkien asuneen hienosti kunnes heidän koti tuhoutunut sodassa?

Joka tapauksessa Suomessa räjähti huumeongelma saman aikaisesti kun Ukrainan sota alkoi, kun Venäjä hyökkäsi. Vaikka sitä ennen oli Ukrainan alueita jo liitettyn Venäjään, niin noina aikoina ei vielä ollut huume ongelman niin paha Suomessa, koska ukrainalaisia ei vielä kuljetettu Suomeen. Nykyisin ukrainalaisia pakolaisia Suomessa on noin virarristen tietojen mukaan 75000 henkilöä. Ja suomalaiset köyhtyy vauhdilla.

2

408

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Noinhan se on.paapokaa ja ymmärräkään näitäkin.tuo Ukrainan homma lähtenyt jo lapsesta suomessa.odottakas kun selviää millainen tämä Ukrainan pressa on miehiään.paljonko ukko nimittänyt itselleen ja ratsuväelleen rahaa.siinä sitten piipittää ukrainan säälijät yms paskanjauhat.kyllä.

      • Anonyymi

        Jossain oli juttua noin vuosi sitten, on kuulemma alkujaan joku heidän lähipiiiri napannut ulkomaan avusta vain yhden miljardin onko se sitten euroja vai sikäläistää rahana?
        On se kuitenki härskiä, Afganistanissaki hallitsia pakeni helikopterilla lentäjän kanssa oli dollareita niin paljon ettei edes kaikki mahtunut kopteriin henkilökunta kertoi?

        Jos Donald Trump on jotenki Suomen kannalta huono (oli kysely), niin ainaki Kamalan odotetaan jatkavan miljardien toimituksia Ukrainaan, ne kaikki on pois Amerikan kansalaisilta. Siis kumpi parempi "Amerikka ensin vai Ukraina ensin?"


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa

      Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p
      Maailman menoa
      39
      6078
    2. Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa

      Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su
      Maailman menoa
      277
      4946
    3. Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut

      samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien
      Maailman menoa
      159
      4821
    4. Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?

      Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal
      Maailman menoa
      122
      4617
    5. Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen

      Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil
      Maailman menoa
      19
      3857
    6. Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?

      Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema
      Asunnot ja asuminen
      19
      2384
    7. Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!

      Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud
      Suomalaiset julkkikset
      3
      2168
    8. Romanttinen ystävänpäivä?

      Millainen olisi hyvä ystävänpäivä hänen kanssaan?
      Ikävä
      70
      1736
    9. Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)

      Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill
      Ikävä
      25
      1732
    10. Kaisa Juuso eroaa

      Jää välittömästi sairaslomalle. Onko nyt Keskisarjan vuoro?
      Perussuomalaiset
      212
      1429
    Aihe