Oletko tarkistanut, ettei seksuaalirikollinen kuljeta lapsiasi

Anonyymi-ap

Useat julkisen sektorin vastuuttomat toimijat ovat valinneet halvimman koulukuljetuksen välittämättä sen suorittajan taustoista. Koulukuljetuksien valinnassa vain hinta merkitsee.

Kukaan ei tarkista koulukuljetuksia tekevien kuljettajien taustoja, koska tarkistaminen jää sopimuksen tehneen yhtiön vastuulle. Kunnat ja kaupungit eivät valvo asiaa, koska vastuuttomia kilpailuttajia kiinnostaa vain halpa hinta, eikä lasten turvallisuus.

Vanhempien kannattaa katsoa voiko lapset päästää koulukyyteihin. Voi tapahtua mitä vaan.

14

361

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Riippuu uskonnosta myös onko seksi lasten kanssa hyväksyttävää. Monien on vaikea hyväksyä, että Aisha oli vasta 9-vuotias, kun heidän profeettansa oli seksuaalisuhteessa hänen kanssaan. Arvostetuimmat Hadithit sekä islamilaiset tiedemiehet historian aikana kuitenkin todistavat Aishan olleen 6-vuotias kihlautuessaan ja 9-vuotias aloittaessaan sukupuolielämän Muhammedin kanssa.

      Muhammedin sunna eli elämäntyyli on johtanut hyväksyttävään lasten seksuaaliseen hyväksikäyttöön islamilaisessa maailmassa.

      • Anonyymi

        Missä matu, siellä ongelma.


    • Anonyymi

      Me peräkamarinpojat ei tykätä matuista. Vievät meijän Kela rahat ja naiset.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Mistä se "matu" on lyhenne?

      • Anonyymi

        Tarkoittaa maahantulijaa. Kun matut, ks. alla, https://www.hs.fi/tiede/art-2000010570576.html , palaisivat sinne, mistä lähtivät, paljon ongelmia poistuisi. Matut eli ns. kantasuomalaiset ryöstivät alkuperäisasukkailta, saamelaisilta, heidän maansa.
        Poro- ja lammaspaimenet sopuisina tulisivat kyllä hyvin toimeen, jos riidanhaluiset, rasistiset, tulokkaat, jotka röyhkeästi väittävät itseään kantasuomalaisiksi, palaisivat takaisin alkukotiinsa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tarkoittaa maahantulijaa. Kun matut, ks. alla, https://www.hs.fi/tiede/art-2000010570576.html , palaisivat sinne, mistä lähtivät, paljon ongelmia poistuisi. Matut eli ns. kantasuomalaiset ryöstivät alkuperäisasukkailta, saamelaisilta, heidän maansa.
        Poro- ja lammaspaimenet sopuisina tulisivat kyllä hyvin toimeen, jos riidanhaluiset, rasistiset, tulokkaat, jotka röyhkeästi väittävät itseään kantasuomalaisiksi, palaisivat takaisin alkukotiinsa.

        Eli ihan sama asia kuin "mamu?"


      • Anonyymi

        maahantunkeutuja, laittomasti maahantullut


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Eli ihan sama asia kuin "mamu?"

        no ei, maahanmuuttaja muuttaa laillisesti maahan.


    • Anonyymi

      Julkisen sektorin vastuu ei lopu kilpailutukseen. Vastuu toiminnasta on kilpailuttajalla koko sopimuskauden ajan. Viranomaisvastuuta ei voi siirtää.

    • Anonyymi

      Kannattaa tosiaankin tarkistaa kuka ajaa ja onko edes ajokorttia.

    • Anonyymi

      Vastuutonta ylipäätään kuskata lapsia kauvas kotoaan. Lapset seisovat tienposkessa talvipakkasella pimeässä 1/2- 1 h odottaen kuljetuksen tuloa. Pahimmassa tapauksessa susi tulee ja syö, kesemmällä karhutkin kulkee kylillä. Niistä jos selvii, tulee taksi.

    • Anonyymi

      Ongelmat eivät ratkea ennen kuin vihervasemmistolaiset naiset heitetään ulos tekemästä Suomessa päätöksiä. Niillä päätöksiä ei ohjaa järki eikä faktat.

    • Anonyymi

      Ongelmat eivät ratkea ennen kuin peräkamarien tuhannet työikäiset persut heitetään ulos tekemästä Kelassa ”töitä”. Niillä päätöksiä ei ohjaa järki eikä faktat, jotka nykymenon sallivat.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tykkäsin rakas

      Tuottaa sulle nautintoa❤️🔥olet paras ja nautin itsekkin suunnattomasti
      Suhteet
      35
      2236
    2. Hyvää iltaa!

      Mikä on päivän viisaus?
      Ikävä
      84
      1303
    3. Arvaa mitä mies

      Aion pilata elämäsi totaalisesti. Kyllä, totaalisesti.
      Ikävä
      56
      1298
    4. Mies mä oon ihan helppo

      Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...
      Ikävä
      36
      1226
    5. Olet onnellinen sinkku

      Näin se on nähtävä.
      Ikävä
      63
      1171
    6. Mies olen aika erakko nykyään

      Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä
      Tunteet
      39
      884
    7. Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?

      Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.
      Maailman menoa
      122
      769
    8. Haittaako jos

      kaivattusi käy tosi usein pissalla ja/tai kakalla?
      Ikävä
      31
      731
    9. Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas

      Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi
      Yle
      21
      572
    10. Skenaario

      Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan
      Sinkut
      55
      565
    Aihe