Orpo on hallituksen pää

…mutta Purra on kaula, joka sitä päätä kääntelee. Näin se on. Ja lopputulos on karmea ja yhä karmeammaksi kansalaisten kannalta muuttuu.
363
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Orpo haluaa olla pääministeri vaikka joutuisi nuolemaan Purran p……peukaloa.

Äänestä

On se hyvä, kun nyt ainakin on täysin selvää ketkä poliitikot aiheuttavat Suomessa tämän kaaoksen ja kurjuuden. Kaksikko ylitse muiden Orpana ja Purpana. Ja kolmantena aina irvokkaasti hymyilevä Stubbelo. Show must go on.

Äänestä

Tää hallitus on täysi painajainen.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

…mutta Purra on kaula, joka sitä päätä kääntelee. Näin se on. Ja lopputulos on karmea ja yhä karmeammaksi kansalaisten kannalta muuttuu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu