siitä, että on hyvin epätodennäköistä loytää sellainen mies, jonka kanssa kaikki natsaisi ja hänen kanssaan voisi olla muutakin kuin ystävä. Tämä sillä otannalla, mikä perustuu tansseissa käyntiin. Mutta ensin täytyy tutustua muutamaan vanhempaan mieheen, koska sitä ei voi tietää muuten. Se on täysin selvää, että ystäväksi sopii vain samanikäinen kuin itse olen! On täysin mahdoton ajatus olla missään tekemisissä edes ystävänä yhdenkään itseä paljon nuoremman kanssa! En halua muistella rankkoja vuosia ja siksi on mahdollista olla ystävä vain sellaisen miehen kanssa, joka ei ole millään tavalla häirinnyt elämääni koskaan. Vuosien trauma voi parantua vain sillä, ettei ole missään tekemisissä sellaisen henkilön kanssa, joka on trauman aiheuttanut. Muistuttaa tilannetta kuin kyseessä olisi ero suhteesta, jossa toisen käytös ja tapa elää eivät sovi yhteen ja kun mitta tulee täyteen, sen jälkeen edes ystävinä olo ei ole mahdollista!
Muistutetaan
Anonyymi-ap
0
160
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2072814Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1672501Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061162- 66968
Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies119962Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait267942Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka317909Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20899Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k505852Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22758