Orpon hallituksen piirissä on yksi tumpelo eli Tavio, joka on mennyt lausumaan, että Suomi ei olisi muka mukana seksuaali ja sukupuolikysymyksissä Ukrainassa. Presidentti sanoi, että tietenkin on ja tulee antamaan tukkapöllyä Orpolle joka ei saa hallituksensa Tumpelo-Taviota kuriin. Myös Riikka nuhdellaan samassa kokouksessa.
Stubb tulee nuhtelemaan Orpoa TP-Utvassa
13
220
Vastaukset
- Anonyymi
Riikkaa voisi nuhdella äänestäjille valehtelimisesta.
- Anonyymi
Sitten orpoparka menee nurkan taakse pillittämään ja kookapurra tulee lohduttamaan.
- Anonyymi
Ei tule koko kansan presidenttiä ikinä, jatkuvaa puuttumista harkitsemattomilla ulostuloillaan , kyllä edeltäjä Niinistö oli Suomen johtaja tämän nykyisen rinnalla.
- Anonyymi
Häpeän Orpoa pääministerinä!
Nyt Orpo ylitti minun rajani kokoomuksen äänestäjänä. - Anonyymi
Toivon Stubbin puhuttelun johtavan epäluottamukseen Taviota kohtaan ja Tavion poistamista ministerin asemasta.
- Anonyymi
Persut on häpeäksi ja tuhoksi Suomen maineelle demokraattisena oikeusvaltiona, jossa kunnioitetaan ihmisten tasa-arvoa ja yhdenvertaisuutta ihmisenä.
- Anonyymi
Niinpä, ja Purran liekassa tärisevä kokoomuslainen Orpo hyväksyy persujen hirveydet ihmisoikeuksien polkemisessa.
- Anonyymi
Toivottavasti Stubb heittää ulos Tavion turmelemasta enää yhtään enempää ulkopolitiikkaamme.
- Anonyymi
Presidentillä näytön paikka!!!
- Anonyymi
Pisteet Stubbille, hänestä taitaa tulla vahva presidentti.
- Anonyymi
Höpö, höpö, perussuomalaisten tuki kokoomukselle on elinehto ja pysytään hallitusohjelmassa, työtä tekevien asema paranee.
- Anonyymi00015
vai onko nuhtelija sittenkin stubun poika, jonka stubu rikollisin keinoin junaili utvaan valtion palkkalistoille ilman minkäänlaista työkokemusta, meriittejä, pätevyyttä.
Poika on yhtä tollo ku isänsä.
Samalainen peukun vetäjä, koulukiusaaja.
Stubuha ei ole perinteinen isä, vaan lgbt puolestaa puhuva kaappihomo.
Vaalit oli kyl hienosti junailtu..Loppu vastustajaksi junailtiin kaikkien vihaama al-holi hamasin tukija, julki homo haavisto itse.
stubullaha oli 3 miljoonan laittomilla keinoilla kerätty vaalikassa ja haavistolla miltsin pienempi. Haavisto kusaatiin toiselle kierrokselle peli oli jo selvä ja etuköteen junailtu.
Huomion arvoista et halla-aholla oli 200euron vaali budjetti, vastassaan homot joilla monien miljoonien vaalikassa. Tuosta syystä stubu ei ole tullut kaapista ulos. - Anonyymi00016
Sääntöihin perustuva maailmanjärjestys, USA ja EU määräävät, mitkä maat saavat seilata maailman meriä. Ja Suomi nöyränä mukana. Kuubaa on kiusattu jo yli 65 vuotta. Ja Suomi mukana tässäkin.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa1885210SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p784269Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?
Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.753000SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk2372425Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit1202208Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur801602Venäläiset varkaudessa
Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee2441327Lupajaoston esityslista
Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo49945- 62866
Jorma Uotinen UMK-juontajaksi! Mitä ajatuksia UMK-pesti herättää?
Professori, laulaja, koreografi ja TTK-tuomari Jorma Uotinen, 75, on yksi tämän vuoden UMK-juontajista. Uotisen rinnall24855