Orpon hallituksen piirissä on yksi tumpelo eli Tavio, joka on mennyt lausumaan, että Suomi ei olisi muka mukana seksuaali ja sukupuolikysymyksissä Ukrainassa. Presidentti sanoi, että tietenkin on ja tulee antamaan tukkapöllyä Orpolle joka ei saa hallituksensa Tumpelo-Taviota kuriin. Myös Riikka nuhdellaan samassa kokouksessa.
Stubb tulee nuhtelemaan Orpoa TP-Utvassa
Anonyymi-ap
14281
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Riikkaa voisi nuhdella äänestäjille valehtelimisesta.
Sitten orpoparka menee nurkan taakse pillittämään ja kookapurra tulee lohduttamaan.
Ei tule koko kansan presidenttiä ikinä, jatkuvaa puuttumista harkitsemattomilla ulostuloillaan , kyllä edeltäjä Niinistö oli Suomen johtaja tämän nykyisen rinnalla.
Häpeän Orpoa pääministerinä!
Nyt Orpo ylitti minun rajani kokoomuksen äänestäjänä.
Toivon Stubbin puhuttelun johtavan epäluottamukseen Taviota kohtaan ja Tavion poistamista ministerin asemasta.
Persut on häpeäksi ja tuhoksi Suomen maineelle demokraattisena oikeusvaltiona, jossa kunnioitetaan ihmisten tasa-arvoa ja yhdenvertaisuutta ihmisenä.
Niinpä, ja Purran liekassa tärisevä kokoomuslainen Orpo hyväksyy persujen hirveydet ihmisoikeuksien polkemisessa.
Toivottavasti Stubb heittää ulos Tavion turmelemasta enää yhtään enempää ulkopolitiikkaamme.
Presidentillä näytön paikka!!!
Pisteet Stubbille, hänestä taitaa tulla vahva presidentti.
Höpö, höpö, perussuomalaisten tuki kokoomukselle on elinehto ja pysytään hallitusohjelmassa, työtä tekevien asema paranee.
vai onko nuhtelija sittenkin stubun poika, jonka stubu rikollisin keinoin junaili utvaan valtion palkkalistoille ilman minkäänlaista työkokemusta, meriittejä, pätevyyttä.
Poika on yhtä tollo ku isänsä.
Samalainen peukun vetäjä, koulukiusaaja.
Stubuha ei ole perinteinen isä, vaan lgbt puolestaa puhuva kaappihomo.
Vaalit oli kyl hienosti junailtu..Loppu vastustajaksi junailtiin kaikkien vihaama al-holi hamasin tukija, julki homo haavisto itse.
stubullaha oli 3 miljoonan laittomilla keinoilla kerätty vaalikassa ja haavistolla miltsin pienempi. Haavisto kusaatiin toiselle kierrokselle peli oli jo selvä ja etuköteen junailtu.
Huomion arvoista et halla-aholla oli 200euron vaali budjetti, vastassaan homot joilla monien miljoonien vaalikassa. Tuosta syystä stubu ei ole tullut kaapista ulos.
Sääntöihin perustuva maailmanjärjestys, USA ja EU määräävät, mitkä maat saavat seilata maailman meriä. Ja Suomi nöyränä mukana. Kuubaa on kiusattu jo yli 65 vuotta. Ja Suomi mukana tässäkin.
TUSKIN?