Persujen jalanjälki näkyy eläkeläisten verotuksessa. Kiitos Purran pienten eläkkeiden verotus kiristyy. 5000 kuukaudessa eläkettä saavista ja sitä suuremmmista verotus kevenee.
Purran sotahuuto: Köyhät kyykkyyn.
Purran sotahuuto: Köyhät kyykkyyn.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Isä, anna heille anteeksi, sillä he eivät tiedä mitä tekevät. Kovapalkkaiset ministerit eivät tiedä eivätkä ymmärrä, minkälaista on elää pienellä eläkkeellä.
PETOSJYTKY. . . .
Sanna marin tämän sai aikaan. huuteli vielä boomereiksi eläkeläisiä kiittäkää sdp punikkeja tästäkin sonnasta.
Sanna Marin ei tee nykyisen hallituksen veropäätöksiä. Tavallinen eläkeläinen menettää satasen vuodessa ja isojen eläkkeiden saavat hyötyvät.
Kettutyttö
Yle nyt
Eduskunnan töhrimisestä voi joutua vankilaan.
Kannattiko sutata ?
Persulta epätoivoinen yritys kääntää huomio pois eläkeläisten verotuksesta. Pieneläkeläinen Purra on sinun rahapussillasi.
Namolainen: Riikka Purra toisen kauden kansanedustaja, nykyinen valtiovarainministeri(siihen vielä puolet kansanedustajan palkkaa päälle) ja kohta tienattu täysi eläke. Pistää Kepu/Namolaista mietityttämään ja laske Siwan alennuskuponkeja Sannan kanssa. Eiks jeh??
Sinusta on siis oikein, että pienempiä eläkkeitä verotetaan kovemmasti ja suurempia keveyemmnin jatkossa?
Eihän se oikein ole, mutta "Jauhojengi-hallius"(siis edellinen hallitus) jätti kovin ikävän perinnön nykyiselle hallitukselle. Näillä eväillä on mentävä.
Sinusta on siis oikein, että otetaan köyhiltä ja annetaan varakkaille?
Tuskinpa töhrimisestä sakkoa isompaa....
Raakkujokeen ajaminen on mittakaavaa huomattavampi rikos siitä siiten henki pois ?
Siksikö että meni tunteisin ja demokratian alttarille eduskunnan pylväisiin töhryt,,
,no demokratiassa voi olla kansalaistottelematon ja tuhria paikkoja ,
mutta diktatuuri ei sallisi eikä vapaata mediaakaan jota kas kummaa persut ovat alkaneet suitsia jotkut idootit joka kansalaisaloittein,,,,
Kuten itsekin tiedät kuinka paljon puhut tuossa kohtaa sontaa eikä sitä usko ja osta kuin persu...
Eipä ole ennen ollutkaan näin polosta hallitusta, joka msyyttää kaikesta edellistä hallitusta.SÄÄLITTÄVÄÄ.
Purra petti.. Ja petti monessa asiassa..
Minnee luin, että alle 2.000 eläkettä saavien veeotus keventyy. Niin minullakin!
Lehto on Kuusenmäen Lautamies!
Perussuomalaisten lehdestä varmaan luit?
2200 eläkettä satanen lisää 15000 tonnin vähemmän.
Siis veroja vuodessa.
Kyllä 4000 eurosta on vara ottaa veroa
Niin on mutta tarvitseeko 13000 euron elkäeläinen tonnin veroalen, kun reilut paritonnia maksvalta viedää pois? Persut ajavat raivokkassti varakkaiden asemaa.
5 tonnista on vara ottaa veroa
Miksi sitten 5 ja sitä korkeimpia eläkkeiden veroja kevennetään? Kiitos Purran!
Kenenkään työpanos ei ole eikä tule olemaan niin mahtava että saisi eläkettä 5000€ kk
Hyvin moni saa tuollaisia eläkkeitä. Hallitus keventää heidän verotusta.