Jutta Urpilaisen siirtymäkorvaus on 14 824,90 euroa kuukaudessa.
On se kivaa olla mama africa eliittidemari kun saa liki 15 000 euroa kuussa tuosta vaan tekemättä yhtään mitään.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/724b94bc-cbc7-44d6-b8d3-e87699f47ebe
Jutta Urpilainen: Jättikorvaus
9
224
Vastaukset
- Anonyymi
Himangan mies se kertoi pressanvaalien alla mielipiteensä Urpilaisesta. En toista sitä tässä, koska epäsiisti teksti on ikävää kirjoitettavaa ja luettavaa.
- Anonyymi
Oletko kateellinen. Kannattaisi itse pyrkiä samaan.
- Anonyymi
En ole. Tuon vain yhteiskunnan epäkohtia, korruptiota ja vääryyksiä esille.
Sinä ilmeisesti haluaisit että niistä vaiettaisiin? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
En ole. Tuon vain yhteiskunnan epäkohtia, korruptiota ja vääryyksiä esille.
Sinä ilmeisesti haluaisit että niistä vaiettaisiin?Demari haluaa, että demareiden epäkohdista vaietaan. Muista saa kyllä puhua ja kirjoittaa.
- Anonyymi
demari menee aina oma etu edellä...niin tuttua.
- Anonyymi
Mikäs oli Kataisen siirtymäkorvaus? Tai Rehnin?
- Anonyymi
Ei mitään kun siirtyivät muihin töihin.
- Anonyymi
Juutta saa kahdessa vuodessa 350 000. Sit se loppuu jos ei muita hommia keksi. Voisi Tonylle soittaa.
- Anonyymi
Tuolla rahalla ostaa paljon punaisia ruusuja euroopalaisten veronmaksajien piikkiin!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p496153Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3135105Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1604864Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1374666Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil203900Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema202416Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32188Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill241835- 731792
- 2201542