Kyllä se jää sulaa

🤔🧊 🔥 jääkaapista kun vähän lämmitän kuumalla vedellä. Niinkuin miehestäkin kun katson nätisti silmiin👀 ja hymyilen😘.

Rankkasateessa ei oikein ole muuta tekemistä kuin sulattaa jääkaappi ja paistaa kanaa ja juureksia uunissa sekä katsoa koiravideoita youtubesta.

Agnete - Icebreaker
https://youtu.be/BhFQaas5wFQ

14

252

    Vastaukset 14

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Heilurin mukaan olet tehnyt pahojasi ja paljon kiusaa, ja kärsinyt niistä. Tulevaisuus on tuomassa rakkautta elämääsi. Elämääsi tuleva rakkaus opettaa sinulle paljon asioita.

    • Näitä kommentteja kun lukee, niin täytyy olla vain tyytyväinen siihen että itsellä on jalat maan pinnalla ja järki tallella.👍

      • Anonyymi

        Eipä se siltä näytä, kun jääkaapissakin näet miehiä. Puutteessa on ikävä elää.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Eipä se siltä näytä, kun jääkaapissakin näet miehiä. Puutteessa on ikävä elää.

        Täytyy sanoa, että kamppailusi täällä netissä saa koko ajan kummallisempia piirteitä. Tainnut jälleen yksi gubbehahmo jäädä päähän kummittelemaan neiti taikaheppatunniste. Sivusta


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Täytyy sanoa, että kamppailusi täällä netissä saa koko ajan kummallisempia piirteitä. Tainnut jälleen yksi gubbehahmo jäädä päähän kummittelemaan neiti taikaheppatunniste. Sivusta

        Susiäijä on herännyt.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Eipä se siltä näytä, kun jääkaapissakin näet miehiä. Puutteessa on ikävä elää.

        Luetun ymmärrys on sulla kateissa. Ja ylipätään millainen ihminen tulee vieraalle ihmiselle anonyyminä kirjoittamaan tuollaista puppua?

        Mulla on mielessä mäkkaiverin synttärit, jotka on näillä päivillä joten en viitsisi lukea tällaista.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Susiäijä on herännyt.

        Palstalle näyttää pesiytyneen mieheksiluulijan lisäksi susiäijäluulija.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Susiäijä on herännyt.

        Jos se onkin nainen ja meni Prismaan eli P miehen luo.


      • Anonyymi
        lounas.ajatus kirjoitti:

        Palstalle näyttää pesiytyneen mieheksiluulijan lisäksi susiäijäluulija.

        Taitaa olla susiäijäluulijaksiluulijakin pelipaikalla. Eli gubbe ite🤣


      • lounas.ajatus kirjoitti:

        Palstalle näyttää pesiytyneen mieheksiluulijan lisäksi susiäijäluulija.

        Aika kuvottavaa kun hierot itseäsi siinä naisen aloituksessa. En ole sinun miehesi.🤬


    • Anonyymi

      En minä korvenmies ainakaan jääkaapista jäitä sulatellut nehän sulaa itsestään. Siellä jää-viileän alla on kotelo mihin kondenssivedet johdatetaan. Välillä joutunut aukaisemaan putkia mihin ylimääräinen vesi menee ja sinnehän se moottorin päälle mistä haihtuu. Kannattaa nostaa se lauhdutinputki keskelle koteloa mistä se höyrystyy ihan vain pois, ettei valu lattialle laidasta kuten monesti tehtaan jäljiltä. Pakastimesta sitä vesihöyryllä nopeutetaan sulamista ja sitä minäkin monta kertaa teen. Siinäkin sitä sähkölaskua voi pienentää kun pari pakastinta ja nykyisin ne vain kuurottuu helposti.

      • Mulla on täällä 60-luvun ignis jääkappi, missä on pieni lokero ylhäällä pakasteille ja pari hyllyä. Se ylälokero jäätyy ja pitää sulattaa. Sieltä tulee niin paljon vettä, etten voi jättää jääkaappia sulamaan itsekseen. Sulanut vesi pilaisi hyllyn ja lattian.


      • Anonyymi
        lounas.ajatus kirjoitti:

        Mulla on täällä 60-luvun ignis jääkappi, missä on pieni lokero ylhäällä pakasteille ja pari hyllyä. Se ylälokero jäätyy ja pitää sulattaa. Sieltä tulee niin paljon vettä, etten voi jättää jääkaappia sulamaan itsekseen. Sulanut vesi pilaisi hyllyn ja lattian.

        On ne paljon parempia nuo 60-luvin vehkeet kun nykyisin kestää vain 10- 20 vuotta. Anteeksi maalaisuuteni kun ihmettelin miksi jääkaappia sulattelet. Siellähän oli pieni pakastuslokero mikä pitää tietenkin välillä sulattaa.


    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 143
      1860
    2. Naisten liian suuret vaatimukset?

      Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta
      Sinkut
      302
      1284
    3. Johanna Tukiainen oli seonut ja hyökännyt ystävänsä kimppuun.

      Ollut suora lähetys ja repinyt hiuksista ystäväänsä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      173
      939
    4. Olen Aito Narsisti

      Kysykää mitä haluatte liittyen tähän aiheeseen. Joitain kokemuksiani asiaan liittyen voin harkintani mukaan jakaa.
      Sinkut
      263
      674
    5. 33
      601
    6. Outo liikkuja

      Tämä tyyppi josta kirjoitettiin Ähtärin Ilmoitustaululla. Joka yritti varastaa auton meijeritieltä. Hän liikkui koulut
      Ähtäri
      12
      601
    7. PÄIVÄN KYSYMYS

      Haluatko SINÄ afkaani-muslimin ministeriksi?
      Kajaani
      253
      601
    8. Mara puhuu narsuista

      Eikö toi ämmä itse ole suurin sellainen?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      191
      553
    9. Iso käsi pormestarille hyvin hoidetusta työstä

      Puolangan kunta on siistinyt Paljakan rinteitä kesän aikana – yksi keskeneräinen lakiasia hidastaa vielä rinnekeskuksen
      Puolanka
      20
      502
    10. Onko tämä meidän yhteys

      Vähän liian vaikeaa? Joskus voimakkaatkaan tunteet ei riitä.
      Ikävä
      42
      482
    Aihe