Satakunnan kirkkovaltuutetun tuima kanta
Anonyymi-ap
11348
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Tyypillinen sika ja tyranni, ihan perinteinen Kokoomus-Luigi, sydämen tilalla muutama kylmä kolikko.
Ja hänen lapsenlapsensa on tuomittu P****** !
Mikä tuomio? Voisitko laittaa linkin asiasta!
Täällä keskustelu asiasta laajemminkin.
Tapaus jossa lapsen oma äiti ja isä...
Pekola voisi eritellä tarkkaan missä kohtaa raamattua tuollaista kehoitetaan tekemään kun kymmenessä käskyssäkin jo sanotaan selvästi "älä tapa".
Tyypilliseen kirkon edustajan tyyliin hän perui puheitaan jo samassa jutussa.Ollaan niin kirkkopelleä ja sitten kun joku älähtää perutaan.Kertoo kirkon nykytilasta hyvin suoraan.Millään muulla ei ole väliä kuin vähemmistöjen ***seen nuolennalla ja mielistelyllä.Pitäisi lukea se raamattu ja noudattaa sen oppeja.Siellä ei ole kehoitusta tappaa homppeleita.
Kirkon nykytila on sairas ja se johtuu väestä joka siellä huseeraa.Kaikenlaisia mielenvikaisia otetaan sinne hommiin.
Kannattaa lukea mitä Raamattuun on kirjoitettu.
1. Mooseksen kirja luvusta 19
Ennen kuin he olivat asettuneet levolle, kokoontuivat talon eteen Sodoman asukkaat, kaupungin kaikki miehet, niin nuoret kuin vanhatkin. He huusivat Lootia ja sanoivat hänelle: »Missä ovat ne miehet, jotka tulivat tänä iltana luoksesi? Tuo heidät tänne, me haluamme maata heidät!» Loot meni ulos heidän luokseen, mutta sulki oven perässään. Hän sanoi: »Hyvät miehet, älkää sentään tehkö niin pahaa tekoa. Minulla on kaksi tytärtä, jotka ovat vielä neitsyitä. Minä tuon heidät teille, saatte tehdä heille mitä haluatte. Mutta näihin miehiin älkää koskeko, sillä he ovat hakeneet suojaa minun kattoni alta.» He sanoivat: »Pois tieltä! Tuo yksi on tullut muukalaisena tänne asumaan, ja hän pyrkii jo määräilemään meitä. Nyt sinun käy vielä pahemmin kuin noiden miesten!» Ja he kävivät Lootin kimppuun ja ryhtyivät murtamaan ovea. Mutta miehet, jotka olivat talossa, ojensivat kätensä, vetivät Lootin sisälle ja sulkivat oven.
Vieraat sanoivat Lootille: »Jos sinulla on täällä kaupungissa vielä joku, vävy tai poika tai tyttäriä tai joku muu läheinen, niin vie heidät täältä pois, sillä tämä paikka hävitetään.
Mm. tämä on niitä tekstejä mitä mitä papit ja piispat eivät 'tunne'.
Lopunajan merkit on muutoinkin lähellä. Lue Johanneksen ilmestys, niin sinulle selviää ympäristöongelmat.
Loot, oli aika paska jätkä kaikesta päätellen kun lupasi tyttärensä tuntemattomille.Paikka silti oli Sodoma, jossa jokainen oli syntinen.Muistuttaa hieman nykymeininkiä kun on kaikenlaista polyamoriaa ja muuta sairasta.sodomassa piisasi sairaita,siksi se varmaan tuhottiinkin.
Puolueissa on eniten persoonallisuushäiriöisiä kehareita
Ihan kiva sillai, että joku vielä kuitenkin noteeraa Pekolan kirjoitteluja.
Pekola puhuu totta. Piirin pj Jarkko Stenfors saa erita Pekola.
Kokoomuksen noitavainot vuonna 2024. Ei uskoisi. Ole Antti lujana. Stenfors ei päätä mikä on totta