Joutuuko korjaamolla vaihdattamaan, vai onnistuuko homma itse tehden?
Meinaan, että ei itsellä ole oikein mahdollisuutta purkaa puolta konehuonetta pois, auto kun parkkipaikalla seisoo.
ps. mikä on vaihtoväli?
Meinaan, että ei itsellä ole oikein mahdollisuutta purkaa puolta konehuonetta pois, auto kun parkkipaikalla seisoo.
ps. mikä on vaihtoväli?
Vastaukset 6
Vanhimmat
se on se (ajan/kulutuksen)jakso milloin jokin asia pitää vaihtaa.
No, sittenhän kysymys "mikä on hihnan vaihtoväli", ei myöskaan anna vastausta kysymykseeni..
ja muuten, katsastan kohta tiponi, ja kyselenkin, että voinko saada hylkäyksen digimittariston oikuttelusta?Nopeusnäyttö näyttää välillä 688km/h, toisinaan taas oikeita lukemia.. Antaakohan katsastussetä armoa??
Tipon 1,6 koneen (yhdellä nokka-akselilla) jakohihnan vaihtoväli on 80 000 km.
Tapio J
Otsikko kertoo kaiken!
T.Tapio R
Itse vaihdoin hihnan pihalla ja onnistui ihan hyvin. Ainoa brobleemi oli löytää ajoitusmerkit, äläkä kysy missä ne sijaistee, sillä en kyllä enää muista ;)
Nyt pitääkin pistää tilaus menemään motonettiin, niin voi alkaa vaihtamaan sitä hihnaa. Eiköhän Haynesistä löydä ne "selkeät" vaihto-ohjeet ; )