Millaista on asua Viitasaarella -kyllä vai ei

Anonyymi-ap

Millaisia kokemuksia Viitasaaresta perheellisille? Onko ok, ei ok, ja jos ei ok, nii mikä meininki ja pahimmat kompastuskivet?

16

883

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tämä kirpparien etsijä ja kaikkenmaailman typerien aloitusten tekijä ,niin autiotalot on myös usein hakusessa jonka voisi polttaa.

    • Anonyymi

      Katteus ja toisten mustamaalaaminen taitavat olla tämän kuihtuvan kyläpahasen pahimpia syöpäläisiä.

    • Anonyymi

      On hienoa asua samalla kylällä Teuvo Hakkaraisen kanssa.

    • Anonyymi

      Ketjussa esiintyy kolmessa ensimmäisessä kommentissa valittajien ja pahansuopien äänekäs vähemmistö. Mukavaa väkeä täällä asuu.

    • Anonyymi

      Hyvä paikka ,hieno luonto,hyvät harrastusmahdollisuudet ja toimivat päiväkoti,koulu,ammattikoulut ja lukio järjestelmät.Mielestäni paljon parempi kuin moni muu esim lähialueen kunta tahi kaupunki.

      • Anonyymi

        Hieno luonto lienee ainut paikkaansapitävä asia noista listaamistasi asioista, eikä sillä mielestäni "herranhuonetta rakenneta". Totuus kuitenkin lienee että ihmiset voivat huonosti ja väki vähenee. Ohan meillä luonnon lisäks hyvät logistiikan yhteydet.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Hieno luonto lienee ainut paikkaansapitävä asia noista listaamistasi asioista, eikä sillä mielestäni "herranhuonetta rakenneta". Totuus kuitenkin lienee että ihmiset voivat huonosti ja väki vähenee. Ohan meillä luonnon lisäks hyvät logistiikan yhteydet.

        Karsea takapajula


    • Anonyymi

      Matti ja Teppokin asuisivat Viitasaarella, jollei Turkua olisi. Seposta en mene takuuseen.

      • Anonyymi

        Seppo on kuollut


    • Anonyymi

      Olen itse yli 4-kymppinen perheenisä Viitasaarelta. Minulla on kaksi alle 10-vuotiasta lasta ja koen että Viitasaari on todella hyvä ja ennenkaikkea turvallinen paikka lapsille kasvaa. Harrastusmahdollisuuksia on paljon lapsille ja vanhemmillekin. Ja jos omistat veneen Viitasaaren vesistö, laavut ja retkeilypaikat saavat uuden ulottuvuuden kesäaikaan.
      Keskustan alue kaipaisi monessakin rakennuksessa julkisivu-uudistusta ja jonkinlaista uudistusta, että siitä saataisiin eläväisempi.

      Lapsiperheen näkökulmasta mukava pikkukaupunki, josta löytyy meidän tarpeisiin kaikki palvelut, harrastemahdollisuudet ja upea luonto. Sijainti on sinänsä hyvä, että tästä olisi mahdollista kasvattaa huomattavasti isompi, jos vaikka vanha kirkkosaari saataisiin käyttöön.

    • Anonyymi

      Viiden vuoden kuluttua mukulasi jo myyvät pillereitä ABC:n vessassa ja katujengit potkivat tojotaasi parkkipaikalla. Kehitys menee menojaan.

      • Anonyymi

        Juu, ei. En jaksa edes perustella. Tämä koko suomi24 näyttää olevan työttömien, eläkeläisten ja vaikeasti oppimishäiriöisten valloittama alusta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Juu, ei. En jaksa edes perustella. Tämä koko suomi24 näyttää olevan työttömien, eläkeläisten ja vaikeasti oppimishäiriöisten valloittama alusta.

        Pyydä Viitakankaalta perusteluita.


      • Anonyymi

        Entä jos ei ole tojotaa?


    • Anonyymi

      Onx täälä käynnisä kylällå joku battle royaale ?

    • Anonyymi

      Juurikin näin kirpparit vastaan muut.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1117
    2. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      1087
    3. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      50
      1060
    4. Sijaiskasteet kuolleitten puolesta

      Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j
      Kaste
      373
      1009
    5. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      922
    6. Upotuskaste on raamatullisin kaste

      Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.
      Kaste
      717
      857
    7. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      89
      837
    8. Martina ja jalkapalloilija2

      Seiska: Martina iski nuoren jalkapalloilijan vuosia sitten. Könysikö milf teinin kanssa?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      182
      800
    9. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      105
      719
    10. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      51
      703
    Aihe