Millaista on asua Viitasaarella -kyllä vai ei

Anonyymi-ap

Millaisia kokemuksia Viitasaaresta perheellisille? Onko ok, ei ok, ja jos ei ok, nii mikä meininki ja pahimmat kompastuskivet?

16

919

    Vastaukset 16

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tämä kirpparien etsijä ja kaikkenmaailman typerien aloitusten tekijä ,niin autiotalot on myös usein hakusessa jonka voisi polttaa.

    • Anonyymi

      Katteus ja toisten mustamaalaaminen taitavat olla tämän kuihtuvan kyläpahasen pahimpia syöpäläisiä.

    • Anonyymi

      On hienoa asua samalla kylällä Teuvo Hakkaraisen kanssa.

    • Anonyymi

      Ketjussa esiintyy kolmessa ensimmäisessä kommentissa valittajien ja pahansuopien äänekäs vähemmistö. Mukavaa väkeä täällä asuu.

    • Anonyymi

      Hyvä paikka ,hieno luonto,hyvät harrastusmahdollisuudet ja toimivat päiväkoti,koulu,ammattikoulut ja lukio järjestelmät.Mielestäni paljon parempi kuin moni muu esim lähialueen kunta tahi kaupunki.

      • Anonyymi

        Hieno luonto lienee ainut paikkaansapitävä asia noista listaamistasi asioista, eikä sillä mielestäni "herranhuonetta rakenneta". Totuus kuitenkin lienee että ihmiset voivat huonosti ja väki vähenee. Ohan meillä luonnon lisäks hyvät logistiikan yhteydet.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Hieno luonto lienee ainut paikkaansapitävä asia noista listaamistasi asioista, eikä sillä mielestäni "herranhuonetta rakenneta". Totuus kuitenkin lienee että ihmiset voivat huonosti ja väki vähenee. Ohan meillä luonnon lisäks hyvät logistiikan yhteydet.

        Karsea takapajula


    • Anonyymi

      Matti ja Teppokin asuisivat Viitasaarella, jollei Turkua olisi. Seposta en mene takuuseen.

      • Anonyymi

        Seppo on kuollut


    • Anonyymi

      Olen itse yli 4-kymppinen perheenisä Viitasaarelta. Minulla on kaksi alle 10-vuotiasta lasta ja koen että Viitasaari on todella hyvä ja ennenkaikkea turvallinen paikka lapsille kasvaa. Harrastusmahdollisuuksia on paljon lapsille ja vanhemmillekin. Ja jos omistat veneen Viitasaaren vesistö, laavut ja retkeilypaikat saavat uuden ulottuvuuden kesäaikaan.
      Keskustan alue kaipaisi monessakin rakennuksessa julkisivu-uudistusta ja jonkinlaista uudistusta, että siitä saataisiin eläväisempi.

      Lapsiperheen näkökulmasta mukava pikkukaupunki, josta löytyy meidän tarpeisiin kaikki palvelut, harrastemahdollisuudet ja upea luonto. Sijainti on sinänsä hyvä, että tästä olisi mahdollista kasvattaa huomattavasti isompi, jos vaikka vanha kirkkosaari saataisiin käyttöön.

    • Anonyymi

      Viiden vuoden kuluttua mukulasi jo myyvät pillereitä ABC:n vessassa ja katujengit potkivat tojotaasi parkkipaikalla. Kehitys menee menojaan.

      • Anonyymi

        Juu, ei. En jaksa edes perustella. Tämä koko suomi24 näyttää olevan työttömien, eläkeläisten ja vaikeasti oppimishäiriöisten valloittama alusta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Juu, ei. En jaksa edes perustella. Tämä koko suomi24 näyttää olevan työttömien, eläkeläisten ja vaikeasti oppimishäiriöisten valloittama alusta.

        Pyydä Viitakankaalta perusteluita.


      • Anonyymi

        Entä jos ei ole tojotaa?


    • Anonyymi

      Onx täälä käynnisä kylällå joku battle royaale ?

    • Anonyymi

      Juurikin näin kirpparit vastaan muut.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt se syksy on sitten alkanut

      Esimerkiksi tänään sataa aamusta iltaan, ja nytkin.
      Maailman menoa
      65
      1072
    2. Minä en ole koskaan

      Rakastanut ketään toista yhtä paljon kuin sinua
      Ikävä
      98
      1044
    3. Tiesitkö? Jorma Uotisen EX-rakas on Helena Lindgren - Nämä ovat välit nyt: "Me ollaan..."

      Jorma Uotinen ja Helena Lindgren olivat avoliitossa v. 1982-1999. Pariskunta oli aikansa näyttävä julkkispari, missä i
      Kotimaiset julkkisjuorut
      21
      902
    4. Olet nainen ollut vaikein rasti

      Eniten olet tunteitani myllännyt ja niitä kuluttanut, ja tuottanut. 🤔
      Ikävä
      62
      832
    5. Anteeksi J-mies

      Anteeksi että myötävaikutin siihen että rakastuit minuun, jota et voi koskaan saada. Viimeksi kun näimme ja katselimme t
      Ikävä
      124
      815
    6. Vähän pitää

      Kiusia ja näyttää
      Ikävä
      135
      812
    7. Riittääkö mahkut

      Kaivattuusi 🤭.
      Ikävä
      57
      715
    8. Kenen viisautta on ollut laittaa tie väärällä murskeella pilalle

      Kenen viisautta on ollut kun Siimeksen/Kylmänpurontie pantu pilalle kun on ajettu liian karkeaa mursketta. Rengasliikke
      Hyrynsalmi
      25
      699
    9. Taidat olla

      Luovuttanut jo minun suhteeni osalta?
      Ikävä
      45
      666
    10. Kuhmolainen opettaja tuomittu vainoamisesta

      https://yle.fi/a/74-20248184 ”Kuusikymppinen kuhmolaisnainen piinasi naapureitaan lähes kahdeksan vuoden ajan. Nainen
      Kuhmo
      16
      665
    11. Minä muistan

      Minä muistan sinut nauravana. Sellaisena, joka sai tavallisenkin hetken tuntumaan vähän kevyemmältä, kuin huoneeseen ol
      Ikävä
      45
      620
    12. Mä voisin rakastua noihin tähti silmiin

      Katseesi on niin lumoava nainen💚.
      Ikävä
      19
      607
    13. Siinä kävi mies nyt niin että tämä ämmä muuttaa ulkomaille

      Vuonojen maa kutsuu, joten ei hätää. Et kuule minusta enää. 😂 Lycka till! Ämmä riittää.
      Ikävä
      82
      596
    14. Koska Martina viettää aikaansa lapsiensa kanssa

      Äiti vaan juoksee miehen perässä Tallinnassa, Lontoossa, Turussa. Kyllä oli kätilö oikeassa, kun sanoi, että ei olisi ka
      Kotimaiset julkkisjuorut
      142
      592
    15. Mitä muuta on olemassa kuin lisääntyminen

      Jos mies ei pääse lisääntymään niin mikä hänen osansa elämässä on? mitä jää jäljelle? Hän on vain muiden palvelija kok
      Sinkut
      128
      583
    16. Voisiko vielä välillemme jotain kehittyä

      Vai heihei ja ei nähdä enää.
      Ikävä
      35
      580
    17. Ähtäri on taas TV: n ja radion ykkösuutinen

      Uusi podcast on julkaistu ja on nyt kuunneltavissa. Mot on tehnyt hyvää työtä! Mikko Savola ja kepu ei ota mitään vast
      Ähtäri
      48
      580
    18. Jos tullaan toisiamme vastaan, niin

      pitäiskö pysähtyä ja onnitella?
      Ikävä
      46
      578
    19. Elämäni biisi -paljastus: Tänä lauantaina 26.9. nämä julkkikset istahtavat sinisille sohville!

      Katsotko Elämäni biisiä? Elämäni biisi on monen suomalaisen suosikki. Vieraslista lauantaina 26.9. tarjoilee vieraita m
      Tv-sarjat
      6
      553
    20. Pahkalassa tapahtuu

      Mitäs on tapahtunut yöllä pahkalan kerrostaloilla.oli poliisia ja ambulanssia taas vaihteeksi
      Parkano
      11
      539
    Aihe