Lähes joka kolmannessa ristikossa ja varsinkin joka grawikon lehdessä on nämä eksyneet moniavioiset amerikan lahkolaiset esillä. Tässä on erehdys tai tarkoituksellinen propaganda.
Kavahtatakaa lahkoja ja niiden piinaajia jotka teitä pitkin ja poikin vainoaa. Virkavalta tietää ja on tiennyt jo pidempään. Silti nää luupäät luulee että kiusanteko onnistuisi. Ehei!
Miks pitää garhaisia lahkolaisia mainostaa??
12
346
Vastaukset
- Anonyymi
En ymmärrä enkä osaa sanoa, haluanko lisäselityksiä...
- Anonyymi
Oletko ottanut aamulääkkeet?
- Anonyymi
Viitattaneenko siihen että UTAH on ristikoissa ratkaisusanana selvästi useammin kuin esimerkiksi MASSACHUSETTS?
- Anonyymi
Kysehän on vain siitä, että UTAH helpottaa laadintaa kun vastaan tulee halkala kirjainyhdistelmä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kysehän on vain siitä, että UTAH helpottaa laadintaa kun vastaan tulee halkala kirjainyhdistelmä.
Onko tuo garhalaiset harhalaukaus harhalaisista? Vähän niinkuin tapsamaisesti kurjoitettu?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onko tuo garhalaiset harhalaukaus harhalaisista? Vähän niinkuin tapsamaisesti kurjoitettu?
Anteeksi, garhaiset ja harhaiset.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kysehän on vain siitä, että UTAH helpottaa laadintaa kun vastaan tulee halkala kirjainyhdistelmä.
Onhan siellä ollut Lauri Markkanen - häntä voi mainostaa.
- Anonyymi
Ei se nyt ihan harhaa ole, sillä analysoikaapa tarkemmin Grawikon lehtien sanastoja. Löytyykö yhtä valtauskontoa (islam) mistään lehdestä. Kolmiokirjan lehdissä on selvästi liberaalein sisältö. Hyvä niin. En tiedä Onni Kustannuksen lehdistä, mutta kuka jaksaa alinomaa typeriä kulmakuvavitsejä.
Pohjanoteerauksia ovat Pelikaanit.- Anonyymi
Oletteko muuten huomanneet Vuokiloiden keskustelusivustolta, kun Vuokila-ressukat koettavat itse hehkuttaa Eeva-lehden uutta ristikkolehteä. Voi luoja! Voi jeesus sentään! Kuka muuten Pelikaani-lehtiä ostavat? Vuokilat itse?
Ilmaiseksikin saa ristikoita, kuten ilmaisristikot.fi osoittaa. Parhaita maksullisia ovat tietty Kolmiokirjan lehdet.
- Anonyymi
En ole ratkonut Eeva-lehden ristikoita, mutta olen Punaisen Pelikaanin tilaaja. Siinä riittää hyvin askarreltavaa, mutta totta kai suuri osa sen ristikoista on haastavaa ratkottavaa. Iisakin ristikoissa on yleensä 3-4 vaativaa, mutta loppu on helppoa. Ilmaisristikoita enkä muita helppoja viitsi tehdä ollenkaan. Jokainen saa minun mielestäni ratkoa just sellaisia, mitä haluaa ja mihin kyvyt riittävät.
- Anonyymi
Eipä olisi sinusta uskonut. Et taida olla ihan terve, kun Pelikaaneja tilailet. Taisit vain vitsailla.
- Anonyymi
Uusinta Pelikaania odotan innolla, kun muuten on taas vain helppoja tarjolla. Nautin erittäin haastavien ristikoiden ratkaisemisesta. Minua huvittaa seurata, kun jotkut yrittävät ratkoa ristikoita, joihin kyvyt eivät riitä ja kopioivat sitten jonkun antaman sanaluettelon ristikoihinsa. Ratkontatapansa saa onneksi vielä valita.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p596799Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3525881Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite483227Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill292899Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?1901492Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os171218Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps18956Elämäni biisi starttaa uudessa muodossa - Voi olla pettymys faneille!
Elämäni biisi ja juontaja Katja Ståhl ovat suomalaisten suosikkeja. Lauantai-iltaisin ohjelma on vetänyt tv-katsojat arv1860- 54859
Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."
Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m1827