Oli aikaisemmin suunnannut ahneet tihrusilmänsä Ruotsin Gotlantiin ja Norjan Huippuvuoriin, mutta niiden suojelemiseksi on tehty toimenpiteitä.
Miten sensiaan on ahvenanmaan laita Venäjän lähetystöineen, Suomen liittolaiset kirjoittelevat ja mietiskelevät että tekisipä Suomi lopultakin jotakin.
Mitenkähän me uskaltaisimme sillä siellä asuu ruotsinkielisiä, ollaan me kyllä kovan paikan edessä.
Krem kiinnostui ahvenanmaasta.
23
290
Vastaukset
- Anonyymi
Tästä tuleekin Suomelle paha paikka pitäisi puuttua ahvenanmaalaisten kermaperseiden asemaan.
- Anonyymi
Ota kirjat esiin ja kartta. Niin idiootina voit jotain oppia
- Anonyymi
Hölö . Puten halu on myöhemmin et Suomi on Persuputinland diktatuuri valtio.
- Anonyymi
kaskisaar kirjoitti:
Ålandia on Stockholman edessä - itäpuolella ;))
Niin niin mut toi Ahvenanmaha?
Anonyymi kirjoitti:
Niin niin mut toi Ahvenanmaha?
Kirjoitusvirhe ;)) kerma-perseiten ikioma saariryhmä jossa kaikki talar svenska, jopa ahvenetkin.
- Anonyymi
Äkkiä Suomen narkit sinne. Alkaa puhdistus.
- Anonyymi
Venäjällä ei ole lähetystöä Ålannissa idiootti. Vaan konsulaatti. Jos aiheeskirjoittaa luulis nyt ottavan asioista faktat.. Ja venäläinen voi olla kiinnostunut mistävään ja räxyttää ku kylärakit. Siihenhän se jää.
- Anonyymi
Nato-suomessa ei oo venäjällä lähetystöä, Ålannissapa on!
Nato-suomi on katkaissut diplomaaattisukset venäjälle.
- Anonyymi
Kreml innostui vaihtamaan Ålannin suurlähettiläänsä. 😁
- Anonyymi
Sinne ne tihrusilmät on kääntyneet sinne ahvenanmaalle, siellä on helevetisti saatia ja piilopaikkoja eikä yhtään lännen vartiomiestä.
- Anonyymi
Puuduttavan heikkotasoista trollausta.
- Anonyymi
Ahvenanmaa on itämeren heikko lenkki.
- Anonyymi
Järkihän ei suomen päätöksiä ahvenanmaata kohtaan sanele mutta miten lie sitten NATO liittolaisten huolestuminen itämeren puolustusaukosta .
- Anonyymi
Venäjä on nyt sitten kääntänyt tihrusilmänsä itämeren heikkoa lenkkiä ahvenanmaata kohti.
- Anonyymi
Ahvenat voisi vaihtaa päittäin Karjalaan ja toiseen käsivarteen niin ei tarvitsisi sotia.
- Anonyymi
Natomiielisten sairas mielikuvitus luo jatkuvasti uusia uhkakuvia.
Vainoharhasuudesta ja PARANOIJASTA on tullut Natopiiireissä uusi normaaali. - Anonyymi
Verkkosiionin PARANOIJA osato kertoi uutisen...
- Anonyymi
Jos nyt ahvenanmaata johonkin ruvetaan vaihtamaan niin sitten Petsamoon, huomattavasti arvokkaampi kuin umpinaisen itämeren rannan ryssitty karjala.
- Anonyymi
Tihrusilmät kohdistuu kermaperseiden saariin.
- Anonyymi
Krem kiinnostui ahvenanmaasta Nato-Tiltukaan ei malta pysyä Ahvenanmahasta erossa, eikä lioin Krimistä.
Jonkun sortin fetissistäkö kysymys? - Anonyymi
Fetissi varmaan mutta sinne itämeren heikkoon lenkkiin tihrusilmät nyt on käännetty.
Lähetystöhän siellä jo onkin , eivät kermaperseet raskineet siitäkään luopua.- Anonyymi
Nato Tiltua JURPPII!
Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sanna Marin vetänyt leukoja 11 kertaa
Tästähän oli joskus polemiikkia, kun muistaakseni lupasi kymmenen tai jotain vedellä. No nyt niin on, ainakin omien san906128- 1462599
Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri1632433Farmi Suomi: Kokeeko Frederik, 81, saman kohtalon kuin ikämies Danny?
Danny, musiikkineuvos Ilkka Lipsanen, nähtiin mukana Farmi Suomi -realityssä v. 2024. Danny teki yllätysratkaisun ja tuo312269Tyhmä persuväite = köyhä argumentti
Väite, että vasemmistopuolueita äänestäisivät vain “köyhät, tapatyöttömät tai heikoilla lahjoilla varustetut”, kertoo en452208Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää692135Tiesitkö? Andy McCoy ja Pelle Miljoona saavat taiteilijaeläkettä - Tämän suuruinen eläke on
Ylimääräiset taiteilijaeläkkeet on jaettu ja 59 taiteilijaa sai sen. Taiteilijoiden keskimääräinen eläketulo jää hyvin a721682Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt81471- 391375
Kunnanvaltuusto koolle heti
Tämä on erittäin vakava tilanne 17 hakkiita oli hyrylle mutta Kas kummaa kaksi hakkiota loppusuora oli Kainuusta ja Brys291319