Lääkkeet niin laihtuisin nopeasti normaalipainoon. Sad but true
Jos lopettaisin
Anonyymi-ap
16331
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Miksi ajattelet tollai laihtumista?
Eiköhän kuitenkin lääkitys ole tärkeämpi?
Suurin osa lääkityksistä on täysin turhia. Niitä vaan syötetään kun ei muutakaan keksitä.
Mihin asiantuntemukseen perustat tämän väitteen, muuhun kuin mutu tuntemukseen?!
Tilastoihin. Laiskat lääkärit määrää mieIialalääkkeitä ja kansa syö naama turpeena.
Ihmiset syö paljon lääkkeitä turhaan tai liikaa, koska on toleranssit ja riippuvuus. Itse päätin heikkona hetkenä olla turvautumatta niihin ja koittaa pistää asioita muuten reilaan. Jos niitä oikeasti tarvitsee, niin lääkäriä kannattaa kuunnella. Jos se on enemmän sellaista, että kokeillaan nyt niin kannattaa jättää väliin.
ymmärrän mitä meinaat
Mene jonnekin someen valittamaan. Kaikkea tarvitse tänne sylkeä anonyymina.
En syö lääkkeitä vaikka ylipainoa on.
Tiedoksi hänelle.
Jollakin tarkoituksena mustamaalata jotakin.
Mulla on vähän alipainoa, aina oon halunnut hampurilaisen ja colan esimerkiksi
Maksa ei kestä
Sitä pitää miettiä
Punnitse lääkärin kanssa hyödyt ja haitat. Voithan ensin vähentää. Sairaudesta riippuen aina on keskusteltava lääkärin kanssa ensin, jos meinaa muuttaa lääkitystä. Varmasti ihan tarpeeseen nytkin olet lääkettä ottanut. Voimia!
lääkkeet on joskus pakollisia mutta myös muu työ niiden ohella. Joskus syönyt lääkkeitä, aika vähän sairastanut tässä elämässä Mutta jotain kyllä koettu. Itselle paras vaihtoehto ei ole lääkkeet, jos ei skuutustu tarvii, oli sitten sairaus mikä vaan. Liikunta, elämän sisältö ja tasapaino, ruokavalio ja oikeat ihmiset tai väärien poisto. Tuovat terveyttä elämään. Kaikki lähtee omasta tahdosta mutta valitettavsti omassa elämässä muiden ihmisten tahdot ovat pilanneet paljon, koska ne tahtoo niin paljon että keinot päästä tavoitteeseen ovat väärät. Silloin mistään tahdosta ei ole hyötyä.
Ok. Voimia! Älä keskity muiden vääriin asenteisiin. He ovat vastuussa niistä. Ajattele sinä lähtökohtaisesti vain hyvää. SInä olet vastuussa vain siitä. Silloin itse Jumala on ihmisen puolella. Kaikkea hyvää sinulle!
Nappeihin jää koukkuun. Ahdistaa.
Minä aion hankkia lääkkeet että pääsen ihannepainoon! Aika jo varattuna.