Saanko visaa kun olen työtön mut raha asiat aina hoitanut.
Saanko
päkä
7875
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Mikäli tarkoitat Visa-luottokorttia, niin vastaus on lyhykäisyydessään: Et.
Luottokortin voi saada oli sit työtön tai eläkeläinen, kunhan on säännölliset kk-tulot ja luottotiedot OK.
Eli sinun mielestäsi työttömyyskorvaus on yhtä kuin "säännölliset kk-tulot". Toisin sanoen kaikki saisivat luottokortin? Kyllä tässä tapauksessa Kriittinen taitaa kuitenkin olla aivan oikeassa.
Tuossa yhdessä kirjoituksessahan sanottin että VOI saada luottokortin. Pankki tai Luottokunta harkitsee aina tapauskohtaisesti. Voihan esim. opiskelijakin saada Visan, jos on tarpeeksi opintoviikkoja kertynyt.
Saako työtön joka hoitanut aina raha asiat visakortin??
Kriittinen oli aivan oikeassa...aina tietysti voit saada...jos kaikki planeetat on oikeassa asennossa juuri kun tätä korttia haet...mutta 99% todennäköisyydellä et sitä saa. Mene töihin ja hae kortti sitten!
JOS KAIKKI OLISIVAT TYÖTTÖMIÄ, EI OLISI KOHTA MITÄ LAINATA!