Omituiseksi mennyt tämä palsta

mielestäni täällä oli joskus ihan järkevää pohdintaa. Sekavaa settiä ja sotkijoita tuntuu löytyvän nyt.
16387
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Sukupolvet vaihtuu. Pojasta polvi näköjään huononee. Voi aikoja.

Äänestä
  • Toi on kyl väärin ja törkeesti sanottu toisesta noin vaikka kuin sua ärsyttäisi joku.
    Tekee kyl mieli olla jopa sanomatta tätä,
    koska vatuttaa "puolustella"
    tai sanoa edes yhtään mitään hyvää
    tällä hetkellä kyseisestä ........
    Mut sanoisin samaa muistakin.

    Äänestä

  • On sulla murheet susi kirjottaa ihan asiaa ei mitää rakkaus pskaa.

    Äänestä

Meinasin juuri tehdä aloituksen samasta aiheesta. Ehdit ensin. 🙂

Äänestä

Tämä Ikävä -palsta on aivan väärässä paikassa, tai ainakin on väärin että se näkyy palstalla https://keskustelu.suomi24.fi/suhteet josta käsin varmasti poikii häiriötä. Ikävä-palstan järkevä paikka olisi esim. Ikäryhmät -palstan alla, koska Ikävä -palsta on sellaisten wanhusten palsta joilla ei enää ole mitään muuta tekemistä parisuhteiden kanssa kuin päättyneen ikävöiminen.

Äänestä
  • Kaikissa niissä miehissä ja kaikissa niissä kaunottarissa on tulevaisuus, jotka toivovat ja kaipaavat kohtaavansa oman vastakkaisen sukupuolirakkaan. Anna meille sellainen palsta, ilman wanhusroskaa, niin saat kitistä ihan rauhassa, me menemme sinne.

    Äänestä

Ikävä on tunne. Kyllä täällä muutakin kaipaillaan kun parisuhteita. Pönttö oot.

Äänestä
  • Sitä suuremmalla syyllä tämä Ikävä -palsta on aivan väärässä paikassa, tai ainakin on suuresti väärin että se näkyy palstalla https://keskustelu.suomi24.fi/suhteet

    Äänestä

  • Päinvastoin, tämä palsta on tuon kategorisoinnin takia nimenomaan tarkoitettu suhteissa esiintyviin tunteisiin, eli ihmisen ikävään, romantiikan ja rakkauden kaipuuseen. Tänne tulee vähän väliä "hauskoja" tyyppejä joilla on "ikävä olutta" tai jotka haluavat kirjoittaa siitä kun prsuja syrjitään (koska se on "ikävää" eli harmillista). He ovat väärässä paikassa.

    Äänestä

  • Anonyymi00014 kirjoitti:

    Päinvastoin, tämä palsta on tuon kategorisoinnin takia nimenomaan tarkoitettu suhteissa esiintyviin tunteisiin, eli ihmisen ikävään, romantiikan ja rakkauden kaipuuseen. Tänne tulee vähän väliä "hauskoja" tyyppejä joilla on "ikävä olutta" tai jotka haluavat kirjoittaa siitä kun prsuja syrjitään (koska se on "ikävää" eli harmillista). He ovat väärässä paikassa.

    Tunteita, romantiikkaa ja rakkautta varten jo on palstat.

    Ok, "Ikävä" -palstan itkut ja parkuminen siis "Tunteet" -palstalle, ja "Ikävä" -palstan nimi muutettava muotoon "Kiukuttelu.

    Äänestä

  • Anonyymi00015 kirjoitti:

    Tunteita, romantiikkaa ja rakkautta varten jo on palstat.

    Ok, "Ikävä" -palstan itkut ja parkuminen siis "Tunteet" -palstalle, ja "Ikävä" -palstan nimi muutettava muotoon "Kiukuttelu.

    Jaahas. No ihan miten haluat.

    Äänestä

Yt: t vaikuttavat ja täysikuu siinä tärkeimmät.

Äänestä

Piripäät sotkee ja krapuloissaan uhoavat toisilleen. Pitäisi jonkun nipata otsaan niin tippuisivat muahan.

Äänestä
  • Just noin nimenomaan!

    Äänestä

Olen huomannut saman. Ilmeisesti nuoriso eksynyt tänne. Mennyt sellaiseksi tyhjänpäiväiseksi muka hauskaksi kahden sanan sanailuksi. Ei enää kokonaisia lauseita.

Äänestä
  • Eri mieltä.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 14 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

mielestäni täällä oli joskus ihan järkevää pohdintaa. Sekavaa settiä ja sotkijoita tuntuu löytyvän nyt.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu