Joulu on tulossa.

Meillä suomalaisilla on jo valmiina punaposkinen Orpo tonttu jouluksi.
Niin, söpö tonttu,pieni töhökki ,joka apulaistonttujen (Ps) yhdessä kohti tätä joulua töhöilee.
Saas nähdä kuinka paljon on töhötontuilla vuoden päästä lahjoja jakaa....?
2109
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

LAHJAKASTA TOUHUA ON.
LÄHES MILJOONA KANSALAISTA ON KYHYYDESSÄ

Äänestä
  • KYL TÄÄ TÄSTÄ PETTERI KERTOO.

    KASVU JATKUU: VELAN KASVU

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Meillä suomalaisilla on jo valmiina punaposkinen Orpo tonttu jouluksi.
Niin, söpö tonttu,pieni töhökki ,joka apulaistonttujen (Ps) yhdessä kohti tätä joulua töhöilee.
Saas nähdä kuinka paljon on töhötontuilla vuoden päästä lahjoja jakaa....?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu