Voisiko esim. työväenopistoilloin perehdyttää kansalaisia kyseisen jalon harrastuksen pariin?
Etenkin hieman elähteneitten kerhojen keskuudesssa. Wanhat Jawamiehet ja muut Hurjapäät 1960 luvun taitteesta.
Voiko Jopolla keulia?
21
430
Vastaukset
- Anonyymi
Takaratas Jopossa on vaihdettava pienenpään. Pari piikki riittää, silloin vo jo panna pimua paljaalla farkun läpi takaritzillä. Ja pinppiin.
- Anonyymi
Mutta voiko keulia samalla kun panee pimua paljaalla?🤔
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mutta voiko keulia samalla kun panee pimua paljaalla?🤔
Voi Jopossa on turvaviiri joka kertoo paljaalla panon olevan käynnissä pimun kanssa.
- Anonyymi
Keulikaa vaan ja keulikaa kovasti. Epetti satutti itsensä keuliessaan, kun Jopon rungon ja ohjaustangon putken liitos repesi. Epetti sai vakavan aivotärähdyksen ja nenään sattui siinä tilanteessa aika ikävästi, mutta mitäs siitä. Lääkäri pisti tikkejä naamaan ja sanoi, että aivotärähdys ei vaikuta Epettiin juuri mitenkään. Kun on tyhmä niin on, ei se tuollaisesta enää ainakaan pahene.
- Anonyymi
Ei kannata keulia jos on pirkkakassit tangossa matkalla serkkulikan saunaan.
- Anonyymi
Pörssisähkö saunaan paljaalla piukkapinppiin panna.
- Anonyymi
Coop olutta kangas kassissa nii voi jo keulia, Huonolaatuinen alumiinipurkki voi hajota ku hakkautuu Jopon tankoa vasten keuliessa. Pimun panemiseen paljaalla ei vaikutusta pinppiin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pörssisähkö saunaan paljaalla piukkapinppiin panna.
Pörssisähkö oltava 70 c /kwh saunoessa. Muulloin Jopolla keulien Reunatille Muskotin kautta.Ketjut rasvattava pirkkaöljyllä, muuten menee yli.
- Anonyymi
Olen pannut jopoa paljaalla 🤠
- Anonyymi
Olette panneet ja ette pane enää,kun ikä on tehnyt tehtävänsä..🫰🫰👍👍👍🫦🫦👄
- Anonyymi
Olen pannut inpi pinppi Jopoa paljaala Jokaisen polkupyörällä hieman ruoste ketju kitisee kaarisillalla Muskottiin polkukaljaa hakemaan keulien,
- Anonyymi
Olen keulinut Jopolla Reunatieltä Tepolille ja Muskotin kautta takasin pöllin keulien kaupasta 25 pulloa Kozelia pimu tarakalla paljaana. Panin myös keulien Reunatien suoralla.
- Anonyymi
Hehheh.
- Anonyymi
Ei. Jopo on etuvetoinen polkupyörä.Panot onnistuu edestäkin
- Anonyymi
Takajarru on oltava kunnossa, Pirkkaolutta nupissa ,että oivaltaa jarruttaa ettei mee yli keuliminen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Takajarru on oltava kunnossa, Pirkkaolutta nupissa ,että oivaltaa jarruttaa ettei mee yli keuliminen.
Eturengas ei saa osua maahan muuten veto loppuu kikkailla juu nou..koska etuveto
- Anonyymi
Juuri tuolla toisessa ketjussa ihastelin täkäläistä keskustelujen nerokkuutta ja monipuolisuutta, joissa ratkaisuja haetaan ja myös jaetaan vaikeisiinkin ongelmiin ja mieltä arkarruttaviin kysymyksiin.
Tämäkään ketju ei kaikessa tiedettä hipovassa älykkyydessään poikkea vähääkään totutusta perinteisestä Lieksalaisesta älyllisestä keskustelusta.
Ateena ei mitään, sivistys on syntynyt Lieksassa! - Anonyymi
Lieksassa ainakin keulii.
- Anonyymi
Jopot lähtee lapasesta paljaana.
- Anonyymi
"Voiko Jopolla keulia?"
Ei voi, Jopossa ei riitä tehot. - Anonyymi
Ei voi mutta käviskö ruumisarkun veistokurssi omilla mitoilla? Alkkkomaholisteille viinapullon verran alennusta.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa2848420Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat685070Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur2814430SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden603057Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä
Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä12516Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä
Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,31900Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr51777- 1111775
TTP avajaiset
Tuhannen Taalan Paikka avautuu 1.3-26. Onpa tosi mukavaa! Kiitos Jaanalle kun olet niin aktiivinen ja jaksat yrittää ja401673Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.01640