Lueskelin tätä

Anonyymi-ap

Tuntuu että kuudelta seitsemältä jossain vankiloissa ja mieIisairaalloissa herätään aamupalalle ja sieltä sitten kourallinen tyyppejä tulee tänne purkamaan patoutumiaan tuntemattomiin.
Osa on täyttä ymmärrystä vailla ja osalla kirjoitus vielä onnistuu. Jokainen näkee jotain uhkaa kaikessa mitä tänne on kirjoitettu. Mitä kauniimpi viesti, niin sitä pahempi heräte noille.

9

253

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Meinaatsä et ne vangit tänne pääsee?

      • Anonyymi

        En tiedä sitä, mutta luin yleltä juttua yhdestä mieIisairaalasta, jossa pitkäaikaisasukkeja. Siinä sanottiin, että pyrkivät kodinomaiseen asumiseen ja kännykän käyttöön ei puututa.


    • Anonyymi

      Missä vankilassa olet itse kun tiedät tämän?

      • Anonyymi

        Jutut on sitä tasoa. Enkä minä täällä aamuisin käy. En herää noin aikaisin vapaaehtoisesti. Jos herään niin silloin on muuta ohjelmaa.


    • Anonyymi

      Ei ole vankiloissa tai hullujen huoneella kuule nettiä. Paitsi työntekijöiden koneella.

      • Anonyymi

        No onhan suljetuilla netti käytössä.
        Vissiin vankimielisairaalassaki myös ihan vapaassa käytössä netti.
        Mielentilatutkimuksessa olevallakin olisi mun käsittääkseni.


      • Anonyymi

        Juuri kerroin tuonne ylos mitä luin yleltä. Älä kommentoi kun et jaksa edes lukea.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        No onhan suljetuilla netti käytössä.
        Vissiin vankimielisairaalassaki myös ihan vapaassa käytössä netti.
        Mielentilatutkimuksessa olevallakin olisi mun käsittääkseni.

        Juuri näin. Luin juttua paikasta, jossa oli jotain pakkohoidossa olevia ja kännykän käyttöön ei puututa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Juuri näin. Luin juttua paikasta, jossa oli jotain pakkohoidossa olevia ja kännykän käyttöön ei puututa.

        Taitaa olla muutama eka päivä rajoituksia
        ja sit ei enää ole. Mutta perus vankilassa olevat ei kyllä pääse.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

      Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
      Maailman menoa
      228
      21015
    2. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

      "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
      Maailman menoa
      96
      4214
    3. Lataus pakkaskelissä

      En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu
      Hybridi- ja sähköautot
      78
      2946
    4. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      51
      2203
    5. Temutatko ?

      Ostatko kiinalaisista verkkokaupoista halpaa tavaraa tai vaatteita ja miksi? Siksi että on kiva ostaa kun halvalla saa?
      60 plus
      198
      1848
    6. Martinalta vahva viesti

      "Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J
      Kotimaiset julkkisjuorut
      289
      1632
    7. Jos mies olet oikeasti...?

      Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh
      Ikävä
      136
      1577
    8. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      73
      1561
    9. Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin

      "-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup
      Maailman menoa
      169
      1509
    10. Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista

      Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S
      Suomalaiset julkkikset
      15
      1393
    Aihe