Pyöräilijä kuoli Kangasniemellä
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/61fb4fb8-1d78-48c5-b0d9-900ada8c7051
Kello 18 jälkeen alkaa olla hämärää. Olikohan pyöräilijällä vaaditut valot käytössä?
Henkilöauto törmäsi polkupyöräilijään ja päätyi ojaan - pyöräilijä kuoli
10
403
Vastaukset
- Anonyymi
Tuppukylässä ei luulisi olevan ruuhkaa.
- Anonyymi
Mainittiinko jutussa ruuhka?
- Anonyymi
Poliisin tutkimuksien perusteella autoilija on perseillyt oikein huolella. Mutta kyllä joku törppö tämänkin haluaa vääntää uhrin syyksi.
https://poliisi.fi/-/kangasniemella-tapahtunutta-polkupyorailijan-kuoleman-aiheuttanutta-kolaria-tutkitaan-rikoksena- Anonyymi
Jep. "Poliisi tutkii asiaa törkeänä rattijuopumuksena, törkeänä kuolemantuottamuksena, huumausaineen käyttörikoksena ja törkeänä liikenneturvallisuuden vaarantamisena."
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jep. "Poliisi tutkii asiaa törkeänä rattijuopumuksena, törkeänä kuolemantuottamuksena, huumausaineen käyttörikoksena ja törkeänä liikenneturvallisuuden vaarantamisena."
Jep. "Poliisi tutkii asiaa törkeänä rattijuopumuksena, törkeänä kuolemantuottamuksena, huumausaineen käyttörikoksena ja törkeänä liikenneonnettomuuden aiheuttamisena.
ps. vaarantaminen ei ole kyseessä enää silloin, kun onnettomuus on aiheutettu.
- Anonyymi
Oliko fillarissa lain edellyttämät valot ja heijastimet?
- Anonyymi
Laissa lukee vaikka mitä, mutta todellinen oikeuskäytäntö ei edellytä pyöräilijältä yhtään mitään.
Pyöräilijä on syyntakeeton ja sanktiotkin vain muodollisia.
Tässä tapauksessa autoa taisi kuljettaa päihtynyt nisti, jollaisia ei pitäisi olla yhtään vapaana.
Niille pitäisi kerätä rahaa, niin hoitaisivat lopetuspiikkinsä oma-aloitteisesti. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Laissa lukee vaikka mitä, mutta todellinen oikeuskäytäntö ei edellytä pyöräilijältä yhtään mitään.
Pyöräilijä on syyntakeeton ja sanktiotkin vain muodollisia.
Tässä tapauksessa autoa taisi kuljettaa päihtynyt nisti, jollaisia ei pitäisi olla yhtään vapaana.
Niille pitäisi kerätä rahaa, niin hoitaisivat lopetuspiikkinsä oma-aloitteisesti.Auto törmäsi pyöräilijään – vakavasti loukkaantunutta pyöräilijää epäillään rikoksesta
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000010769724.html
Juu, eihän pyöräilijät koskaan tee mitään, eivätkä koskaan syyllisty ollenkaan, eihän?
- Anonyymi
Pientareella ei saisi liikkua, kuin pupu ja varis?
- Anonyymi
"Jalankulkijan on käytettävä jalkakäytävää tai piennarta. Hän ei saa tarpeettomasti estää eikä haitata muuta liikennettä."
"Ajoneuvolla on ajettava ajoradalla.
Jos tien oikealla puolella on piennar, jolla ajo käy haitatta päinsä, polkupyörää tai muuta moottoritonta ajoneuvoa on kuitenkin ajettava oikeanpuoleisella pientareella.
Taajaman ulkopuolella mopoa on ajettava pientareella tai ajoradan reunalla, jos se käy haitatta päinsä."
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k512254Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖251008Aavistatko että moni tietää
Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut82962Yritin saada
Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.11914- 68873
Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt54863Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me121842Kronikat..
Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu10773vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos22753Täällä istun ja mietin
Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu49749