Niinhän siinä sitten kävi, auts.
Maisa Torppa, avioero
Anonyymi-ap
4848689
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 46 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 46 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 484
Vanhimmat
Mikolta rahat loppu, pussi/t tyhjänä.
Kyllä varmaan Munahaukka,osaa lypsää miehiltä,joko luxusmatkoja tai silkkaa rahaa,ja voi olla että Mikki ei päässyt pukille,ennenkuin oli luvannut vaikkapa kunnon loman,ja yksinhänMaisa on paljon matkustellut ,persaukinen lohmu
Kyllä nyt tulee jälkeenpäin Mikille kallista naimista🤑
Kyllähän Munahaukka osaa laskuttaa,ennen Latvalaa,kiristi varakkaita miehiltä,valheellisesti,rahaa valeraskauksilla,taisi jokunen mies mennä ansaan, ja maksoi sen kymppitonnin
Varmaan laskuttaa ennen, jälkeen, mennen ja tullen. Kuka onnellinen pääsee nauttimaan tekotissitelineestä. Onko ensi ystävän päivänä jo häät, näyttääkö morsian paljasta persettä häämekossa koko kansalle.
Kyllähän Maisa osaa lypsää miehiltä rahaa,sen tuli Mikki myös tajuamaan,sai sitä tuheroa aluksi,nyt taitaa olla uusi sonni pukilla🤑
Eihän Maisalla ole kuin tuulen huuhtoma perse😩
Kyllä Munahaukka osa lypsää miehiltä rahaa,matkoja,Mikki meni myös ansaan,Maisa ei ole hirveän vanha,mutta puolet elämästään jakanut pillua,ja pyllyä🤑
Aina lokki menee seuraavan elättäjän kämppään, miksei hanki omaa asuntoa. Ai niin, joutuisi itse maksamaan vuokran sähkön, mööpelit, ja koko elämisensä.
Joko on eron kunniaksi uusi elättäjä tilannut 10 000€ luksuslaukun. Tämä henkilö pidettävä tyytyväisenä, onko tilattu luksusloma luksus kohteeseen. Joko ostettu suurin timangi sormus mitä suomesta löytyy.
Joko tilattu Pariisin parhaalta, muoti huoneelta uniikki hääpuku. Maailman eniten ihanin ja eniten kaunein. Kalleinta Thaisilkkiä, jota silkkitoukat vielä kutoo.
Ja on vielä pollliisi😊
Naimisissa olevat miehet sekaantuivat ,Maisa pääsi kiristämään niiltä massia,muun muassa valeraskauksilla
Tarjoushaukkakin on pannut Maisaa
Mikille tuli yhdynnät munahaukan kanssa kalliiksi,saiko edes panna molempiin reikiin?
Mikki meni pornohaukan ansaan,teki vielä Maisalle lapsen,joutuu maksamaan elatusmaksuja pitkään😩
Maisan paikka olisi vankilassa,se on huijannut miehiä valeraskauksilla,ja pettänyt puolisoitaan,eli täys rikollinen,lypsänyt rahaa valheilla
Kyllä varmaan sai,mutta Maisa laskutti pyllypanosta
Maisa joutaisi kalterien taakse on rikollinen,kiristi mm.vale raskauksilla kymppitonneja
Maisalla on hyvin kauniit kasvot ja mukava, mutkaton luonne. Maisa on parasta vaimoainesta.
Nyt Maisaa pamputtaa poliisi,ei sakota vaan ??
Taitaa seuraava häämekko olla sellainen,että sieltä näkyy rouvan paljasta tuheroa
Maisahan on uskollinen,ja rehellinen aviovaimo, saanut aikanaan hyvän kotikasvatuksen,sivistynyt ja ja ahkera oikea työihminen,aikuisena suorittanut mm.lähihoitajan tutkinnon,ja nyt taitaa suorittaa etänä sairaanhoitajan,ja kätilön tutkintoja🤣
Jep,Maisa näyttää paljon ajettua tussua
Maisalla lähiörakkaus roihuaa🤑 toimiiko siveyspoliisina,onko varakas?Munahaukallaon kallis maku,se on ennenkin lypsänyt miehiltä rahaa,esim.valeraskauksilla
Munahaukka on tyhjännyt Mikin pussit,ja tietysti myösrahapussit🤑
Maisalla on uusi poka,oikein polliisi,koska hääkellot soi?
Ei munahaukka jaksanut opiskella,hehkutti ja puhui sairaanhoitajan ja kätilön tutkinnoista sai apuhoitaja paperit huijaamalla😩
Tää oli hyvä, perseenhän pöljä on näyttänyt hääkuvassa, seuraavaksi tussu näytille ihanaan hääkuvaan. Petri Mast ottaa varmasti mielellään tussuhääkuvan pöljä Maisasta.
Ja nääon tosi juttuja esim 2017vuonna kiristi valeraskauksilla useilta varakkaita miehiltä massia
Meneeköhän Pollari,Munahaukan kanssa naimisiin☺️
Tosi juttu,lahjoi muutamia opiskelijoita tekemään opinto kursseja,maksoi niille
Taitaa painaa molempiin reikiin
Varmaan joutui maisa huoran panosta maksamaan listahinnan
Taitaa olla varsinainen Pillupoliisi,varmaan polkee maisaa niin kuin tulpatonta mopoa
poliisi saa nyt oikeaa sisään ajettua suomipillua
POLLARI saa hyvin sisäänajetun yksilön
poliisin pitää olla varoissaan,jos aikoo torpan tytön pitää tyytyväisenä
Maisavarmaan laskuttaa pyllypanosta tupla hinnan
Ei piä paikkaansa ! Kyllä ne tutkinnot tekee jokainen ihan itse paikanpäällä
Latvalahan ihastui häneen suuresti , Maisa ei ollut se kiinnostuneempi, rakastuneita olivat
Hän kosti
Axl Smith?
Onkohan Pollari varakas,Maisalle ei kelpaatyhjätaskut,🤑
Vaan polkee niinkuintulpatonta mopoa🤣
Takaa päin tuumaa tyynnemmin,siitä Maisa tykkää
Todellakin tuli hintoihinsa Maisan pillu😩
Onko uusi rakastaja raju varakas?
Poliisi pamputtaa maisaa sukunuijallaan
Maisa on pokannut valtion virkamiehen,oikean poliisin,pistääkö pollari Maisan tiineeksi🤑😊
Saiko edes naida jatkuvasti,vai pihtasko pillua?vai kävikö jakamassa muillekin,välillä
Olikohan tupla hinta pylly panosta?
Mottona on takaapäin tuumaa tyynnemmin
Ei se mitään maksa kun Maisa jätti sen ei-toivotun kersan isälleen että saa panna taas paljaalla ja ympäri maata
Ei se mitään maksa kun Maisa jätti sen ei-toivotun kersan isälleen että saa panna taas paljaalla ja ympäri maata
Ei se mitään maksa kun Maisa jätti sen ei-toivotun kersan isälleen että saa panna taas paljaalla ja ympäri maata
Taisi maisuli tulla Latvalalle sen verran kalliiksi, ettei mahda pää enään kääntyä sinne päin.
Tyhmä jätkä. Joka abortteja teetättää. Ja keskeytys pillereitä. Jää vielä ilman perhettä.
Usko nyt jo, ei ollut mitään aborttia. Jos olisi ollut, niin kumpi olisi ollut isä, Latvala vai herra Rinkinen? mutta joo, aborttia ei ole ollut.
Tällaisia kommentteja ei koskaan kuule miespuolisista henkilöistä, joita riittäisi esimerkeiksi vaikka millä mitalla: Cheek, Roope, Hirviniemi, lähes kaikki urheilijat jne.
Naisvihaa pahimmillaan.
Kyllä naikkonen on osannut itse käyttää keskeytys pillereitä ym. Kukaan ei voi niitä laittaa toisen suuhun, tai teettää abortteja.
Aina löytyy uusi ja entistä rikkaampi ja rakkaampi.💖+💖
Ei helppoa noin loppuun ajetulle, ja "hyvä" maineiselle.
Ei nainen ole koskaan loppuu ajettu ja taidot han siinä vaan lisäntyy kun on avioliitossa monet kerrat 😎.
Maisan kotileikit on leikitty, ja kohta näemme taas sen aidon Maisan lööpeissä.
10:41 ei löydy tuolla maineella😁😁 Joku hölmö korkeintaan.
Tuskin tuo Mikkokaan niin kauhean rikas ollut.
Ei järvi soutamalla kulu, reunat vaan leviää.
Avioehtoa ei ole. Kappas vaan. Saa Maisa pitää laukkunsa ja sehän on tärkeintä.
Kuka haluaa itselleen koko kylän polkupyörän?
Kaikki ajavat käytetyllä.
Voihan kokeilla Sohvin mallia.
Tulee vaan mieleen että miksei mies ikäänkuin vanhene tai kulu käytössä.
Käytetty mieskin on usein vähemmän haluttu.
Maisa on häpeäksi läheisilleen vanhemmilleen,sukulaisilleen,poika on joko varmaan murrosikäinen,saa hävetamunahaukka äitiään😩
Maisa on niinkun kyläpyörä jota kaikki saa käyttää
No nyt pääsi taas Seiskan jokapäiväiseen uutisointiin.
Maisa on huonomaineinen vosu,ei Varakkaat miehet sekaannu tuollaiseen jakorasiaan🤣
Maisa Torppa,TiinaJylhä,Tuksu ovat häpeäksi nais sukupolvelle
Rakas niin kauan, kunnes rahat loppuu, rakkaus lentää ovesta pellolle.
Joku haluaa tekotissi telineellä riitttää vientiä.
Entä miespuoliset Auervaarat, Afrikan prinssit, kreivi Lingreenit, lentokapteenit, insinöörit ym. huijarit, jotka putsanneet naisten rahat ja muun omaisuuden viimestä senttiä myöten, monille jäänyt velkaa, kun ovat rahoittaneet huijareita.
Rahaa pitää olla tyhjä taskut älköön vaivautuko. Mitä tuumii maailman eniten ihanin ex anoppi vai oliko sekin jo vanhaa kauraa. Nyt saa uuden maailman eniten ihanimman anopin, ja anoppi maailman eniten ihanimman neitsyt miniän.
Kyllä löytyy kun iskee tekotissit päin naamaa, miehet hölmöjä muovi eukko menee täydestä. Kun huomaavat mihin haksahtivat, silloin on jo myöhäistä.
Eräs naikkonen sanoi, paksu rahapussi nuorentaa vanhan ukon.
Jos on rahaa vanhakin ukko kelpaa munahaukoille. Ilman rahaa turha vaivautua.
Jotku sanoo,ettei ole väljän voittanutta🤑
Kyläpyörakinvoi ruveta falskaamaan niinkuin Maisanpillu
Nyt olisi rahakasta riistaa Tamperella. NHL miljonäärejä joka lähtöön. Onko tekotissitelineet muovitissit esillä, nakkihuulet töröllä ja tekokarvat pörhöllä ja tekokynnet terotettu pitämään kiinni miljonäärin raha pusseista ja muista pusseista.
Maisa alkaa näyttää pian Tiina Jylhältä
Vosu erehtyi, samanniminen mies on miljonääri, rahanhimoissaan iski ei miljonäärin. Selvisikö asia vasta alttarilla vai sen jälkeen.
Joko löytynyt, kuka onnellinen saa nauttia, vaatimattomasta luonnonkauneudesta ilman kemikaali mössöjä
Maisa on toiminut prostitutkana
Maisasta tulee mieleen Tiina Jylhä
Ei ainakaan Varakkaat miehet sekaannu huono maineisiin naisiin
No, ei löydy kyllä sinullekaan. Kaksihan tuossa eroaa, että turhaan ilkut.
"No, ei löydy kyllä sinullekaan."? Siis mitä olen avioliitossa ollut jo 20 v. ja saman miehen kanssa!
Et se siitä ilkkumisesta!
Säälin.
Eikö sitä miestä oo käytetty yhtään ?
Eikös Maisu nuorena etsinyt seuraa urheilu sivuilta. Taisi löytyä montakin.
Onko eräs lööpeissä seikkaillut miljuneeri vapaana, onko tekotissitelineen ja kaikkien tekohärpäkkeiden luonnollinen impi, seuraava rahoitettava. Luksuslaukkuja pitää olla lomat kaukokohteissa iso kartano ym. Köyhät älköön vaivautuko.
Pikkujoulukausi alkaa ja uuden miljonäärin metsästyskausi samoin. Kuka onnellinen pääsee rahoittamaan extra luksus elämää. Onko uudet häät näyttääkö paljasta pehvaa häämekko päällä koko kansalle.
Torppa pääsee jälleen toteuttamaan itseään! Taitaa tällä kertaa unohtua molemmat lapset, kun äiskä nauttii vapaudestaan. (Kunhan maksaja ensin löytyy!)
Veikkaan kauramiljonääri Kukkosta. Eikös tämä Netta pistänyt välit poikki Maisaan, kun bongasi Kukkosen? Pelkäsi, että Maisa vie miehen häneltä? Nyt voi pelko toteutua. Maisalla on kokemuspohjaa vaatimattoman näköisistä miljonääreistä ja vähemmän miljonääreistä. Eka aviomies, siis ensimmäisen lapsen isä, oli parhaan näköinen.
Oiskohan maksaja jo katsottuna...
Munahaukka haluaa varakasta miestä,jolla on iso kalu🤑
Se kauppias,jota Maisa myös petti
Taitaa Munahaukka kun seuraavalla avioituu,niin ei näytä persettävaan vaan sitä pillunreuhkaa
Kuinkahan monta seksisuhdetta Maisalla on ollut?
Varmaan useita satoja,Maisan ura jatkunut pitkään,aloitti nuorena,muutamanvuoden päästä tulee 20 vuotta eräänlaista??työelämää
Maisan poika alkaa olla teini ikäinen ymmärtää jo paljon asioita,voi mm.joutua koulukiusatuksi äitinsä takia
Mitenkähän Maisa juhlii tulevia kakskymppisiä,pitääköhän kunnon ryhmä seksi bileet,Tuksu tulee varmasti mukaan
Ja paksu lompakko
Maisa aloitti varmaan rippikoulu ikäisenä jakamaan tussua
En usko että lopullista eroa kuitenkaan tapahtuu. Heillä on kuitenkin ollut hyvä suhde ja rakastavat toisiaan. Ja lapsikin vielä ja upea yhteinen koti.
Ei voi olla hyvä suhde, jos avioeroa haetaan. Koita nyt ymmärtää asian oikean laidan. Ei ne lapset useastikaan avioliittoa paranna. Kukakohan kodin on maksanut?
Kyllä tuosta ero tulee. Entinen kohublondi taitaa kaivata äksöniä 😃. OnlyFans voi olla seuraava etappi. Fingeporikin siellä tekee tiliä, vaikka on Torppaa noin kahdeksan vuotta vanhempi….niin ja kuuttakymmentä käyvä Susanna Penttilä 😂.
Kuka maksanut? Mitä v••••a sinulle kuuluu toisten rahat ja aina olet niitä täälläkin kyselemässä .
No tulihan se siltä, koti on maksettu puoliksi, tiedoksi sullekin v.......u!
Suski on ikäisekseen vielä kuosissa🙏
Suskilla on ikää,mutta nainen on vielä tikissä🙏
Millä rahalla oliko emäntä töissä. Omistus pitää kyetä osoittamaan onko maksettu pankkilainalla vai millä tuloilla.
Missä tikissä, Valtavat tekotissit vetää maata kohti. Voi polla selkä tiukoilla.
Kuka on ketjussa mainittu palstan vaari?
Taisi selvitä sinulle jo.
13:25 eräs ikämies joka hullaantunut maisulin tekotisseistä ja photoshopatuista kuvista. Hehkuttanut täällä vuosia kuinka onnellinen ja kaunis maisa on. Alkoi hehkutus kun latvala jätti maisulin. Vaarille se oli kova paikka, nitroja piti syödä. Pilkkaa katkeruuksissaan latvalaa palstalla. Vaari on sen verran vielä järjissään että ymmärsi maisulin käytöksen latvalan kanssa pilanneen maisulin maineen täysin. Vaari syyttää latvalaa, bimbossa ei ole mitään vikaa. Isoilla tekotisseillä saa kaiken anteeksi 😁
Mahtoiko mies lopettaa rahoituksen tai mikä tietää vaikka miehellä olisi toinen nainen?
Pettäjät pettää aina ja tässä avioliitossa niitä on kaksin kappalein.
13;39 helvetin hyvin sanottu. Suhdehan alkoikin molempien pettämisellä. Kaksi pettäjää yhdessä, ei voi onnistua.
Jos Maisa aloittaakin työttömänä Only Fans yrittäjänä ja mies ei ole hyväksynyt asiaa? Maisan kaveri Pia Sarkkinenhan tekee sitä työkseen.
Sinne vaan joukon jatkoksi.
Kohtahan siellä on kaikki kotimaan turhat tyrkyt.
Työ sopii Maisalle hyvin vaikkakin ulkonäkö on rapistunut entisestä, tarvitsee vain nakuna loikoilla antavissa asennoissa ja pyllistellä menemään.
Tallella kuitenkin on ponttoonit ja nakkihuulet, vielä kun vähän photoshoppaa niin a vot!
Hoitsun ja lentoemännän työt voi suosiolla tuolla maineella unohtaa.
Maailman eniten onnellinen Maisa ei sitten enää olekaan sitä, ainakaan Mikon kanssa.
RUN JARI-MATTI, RUN!!!!
Maisa pääsee jakamaan,Mikkihiiri on menneen talven lumia,ehkä sen kalukin on mallia nysä
Maisa haluaa takaisin lööppeihin.
Maisa alkanut vetään keskikaljaa + makkaraa ?
Mikko alkanut ihmeparantajaksi.
Kolmas pyörä oksentaa olohuoneessa.
No siltä hän näytti kun näin.
Ei päde Maisa on tarkka ruoka tavoista ja sinä voit rauhassa syödä makkarat ja keskikaljasi .
Ei Maisa ainakaan ole tavarastaan ollut tarkka
Ei Maisa ainakaan pillustaan ole ollut tarkka,se on puolet elämästään jakanut auliisti kaikille halukkaille🤑
Mikosta on tullut napalanko🤑
🤣🤣
Pillustaan Maisa ei ole ollut tarkka,auliisti jakanut kaikenikäisille,pääasiassa maksua vastaan
Ei todellakaan ole tarkka tavarastaan,pillua ja peppua jakanut nuoresta lähtien,ei hyvä,eikö vanhemmat ole voinut puuttua asiaan missään vaiheessa?tai lastensuojelu viranomaiset?
Jos maisu menee of iin ostan välittömästi tilin sieltä!
Siinäs ostelet, mitä se meille kuuluu ketä h....o kattelet!
Maisa on yksi kumitädeistä.
Kuka on ketljussa mainittu palstavaari?
ketjussa
Olisko Tarjoushaukka?
Ei avioehtoa, eli Maisa vie IT-tyypit omaisuudesta puolet. Hyvä Maisa, näin kuuluukin toimia! Nyt sitten vain kauramiljonääriä piirittämään.
Kauramiljunaari Kukkosella sen verran ontto sipuli, että en ihmettelisi jos seiska saa kuvattua Maisan ja Kukkosen lemmenpesässä.
😂😂😂 naulan kantaan!
Tiedoksi, jos jää velkaa niin Maisuli maksaa vähintään puolet , siitähän se riemu ja kiroilu alkaa
Seiskan jutusta sai sen käsityksen, ettei Maisan mies vielä tiedä erosta? Sääliksi käy.
Mitä säälimistä tuossa on?
Ehkä Maisa löysi kuitenkin rikkaaman miehen ja siksi hakee nyt avioeroa miehestään .
Maisa löytää rikkaan miehen ja pitää sen tyytyväisenä - siitä elämä taas alkaa.
Siis tosi rikkaan, ei mitään keppikirjäläistä kuten Latvis, vaan RIKAS!
Jokainen kaunis nainen tietää, miten mies pidetään todella tyytyväisenä kammarin puolella, mutta mutta......onko Maisku beautiful enough?
Maisalla on jo uusi mies ja lapsensa kummi ja huumepoliisi ja näin kertoo seiskalehden uutisissa.
Voi ei tota naista ja taas ihastunut ystävän mieheen ja siksi hakee nyt avioeroa. Miksi tämä maailman meno on oikeesti mennyt aivan päin percrttä ja kaikki pettävät toisiaan.
Kyllä se on ex-ystävän mies jonka iski. Tuo Sahrahan on antanut ikäviä lausuntoja Maisasta Seiskalle.
Ei koskaan pidä lähteä naisen eikä miehen ystäväpiiristä hakee sänkyseuraa ja se on niin törkeä teko ettei törkeämpää tekoa voisi enää olla ystäviä kohtaan.
Maisa on tuon miehen ja tämän ex-puolison lapsen kummi. Maisa ja tuo miehen ex-puoliso olivat silloin ystäviä mutta eivät ole enää. Lapsen toinen kummi oli Jasmine Tukiainen.
Mies mitä näkee tuossa pettäjä naisessa ja vielä on mies huumepoliisi, no jos on hyvä sängyssä niin moni mies ottaa siitä kaiken ilon irti.
Painaa Maisaa muutamia kertoja ja sanoo kiitos jo riittää tällä kertaa 😎.
Järkyttävä käytös on naisella ja onko edes psyykkinen puoli kunnossa ja miksi muuten toimisi noin ystäviä kohtaan ?
No näitä pyllistelijöitä on ollut aina ja jakavat reppua kaikille haluaville miehille 💩.
Saamme taas seurata lentoemäntä/lähihoitaja Torpan vaiherikasta elämää!
Itse täydellinen pyhimys, vika aina toisissa, mutta pääasia, että rahaa ja julkisuutta riittää.
Miehellä näyttää olevan lapsi jo ennen Sahranin kanssa avioitumista.
Maisa saattaa jäädä roikkumaan tuohon mieheen.
Maisa ei nyt kuitenkaan löytänyt rikasta miestä, vaan ex-ystävänsä entisen puolison. 😂
En yhtään ihmettelekään, jos Sahran on antanut lausuntoja Seiskalle Maisasta. Maisahan on tunnetusti narsisti.
Tarjoushaukkakin on pannut Maisaa🤑
On siinä lasta kummeilla paiskattu.
Helluntailaisilla ei ole kummeja eikä lasten kastamisia niitä on vain perus isoissa kirkoissa.
Muissa uskonnoissa ei ole mitään kummeja eikä kasteita.
Sahara sama kuin Sahara vai. Egyptin vertauskuva on synnin orjuus.
Sormus takaa laadun. Sanoi entinen tyttö. Kelpaa siksi aikaa kunnes sen oikean tapaa, eli rahakkaan ukon jolla on pätäkkää. Silloin vanha jää uudet seikkailut odottaa.
Maisa ei ainakaan tajua,mitä tarkoittaa moraali
Ei tuollainen yhteishyvä,saa varakasta miestä,huonomaineinen vanheneva luuska
Maisahan on vuosien varrella kärsinyt mielenterveys ongelmista, sai potkut lentoemon duunista😭
Onkohan pillupoliisi varakas?
Onkohan Maisan Pollari rakas varakas?
Maisa voi olla mainehaitta pollarille😩
Kunnon kummitäti 😬 ei taida olla enää lapsen lähelle, vai mitä olette mieltä asiasta 🤠.
Katoin YouTubesta, kun Sahran kertoi miksi hänen ystävyytensä päättyi Maisaan.
Maisahan on itse todella kiusaaja ja kostiko tuolla toiminnallaan nyt Sahranille?
Maisasta oli tehty kaikenlaisia rikosilmoituksia mutta tulos oli se että on todettu että mitään rikoksia ei ole tapahtunut. Ketkähän niitä rikosilmoituksia on Maisasta tehnyt?
Seiskan vihjeiden mukaan ainakin Sahra ja se Maisan soon-to-be exän lapsen äidin uusi sarjayrittäjä-miesystävä (no hekin jo eronneet aikaa sitten)
Miehillä on lapsia monien eri naisten kanssa ja eroavat yhtenään mutta te haukutte naisia.
Maisahan on Jossain vaiheessa kärsinyt mielenterveys ongelmista,Siksi lento emon duuni loppui,niin kuin vittu vattahan😭
Hyi hemmetti mikä nainen tuo Maisa onkaan, no nyt ne hänen touhunsa saavat sitten päivänvalon. Mennä nyt kumityttönsä isälle jakamaan itseään.
Tulee ihan Sofia B. mieleen.
Mikkohan oli vielä ollut tuon Jukan (huumepoliisin) kanssa viimekuukausina tekemisissäkin.
Varsinainen jakorasia tuo Maisa.
Epäilen kyllä, että tämä Jukka ei ota Maisaa kyllä ihan todesta.
Kas kun Maisa ei Pia S. miestä vienyt, kun on Piankin lapsen kummi. Tai mikä tietää kuinka monta kertaa Piakin on eronnut?
Niin, yrittihän Maisa viedä Kesäläiskältäkin miehen, niihin aikoihin, kun oli jo it-miehensä ksnssa 🤔.
Kaikki miehet eivät ole vietävissä, Tekotissit vanhaa kauraa, pikkupojut kuolaa tekotissien perään, tosimiehille pitää olla luomut.
Kertoihan Sahran Seiskalle, ettei yllättynyt Maisan miesvalinnasta tässä kohtaa. Olen tietoinen Maisan toimintatavoista, siksi olen pysynyt kaukana tästä ihmisestä. Tosin olen kyllä yllättynyt ja erittäin pettynyt lapseni isään tässä tilanteessa.
Tuo on totta että miksi mies teki ex-vaimolleen ja lapsensa äidille tuollaisen tempun että aloitti suhteen tämän vihamiehen kanssa.
Sahran ja Jukan piti elokuussahan vielä palata yhteen. Olisiko Maisa siinä välissä sotkeutunut tuohon mieheen.
Maisa antoi ymmärtää,ja ymmärsi antaa
Missä vaiheessa naisella täyttyy lutkan kriteerit?
Kysy Torpalta!
Missä vaiheessa miehillä täyttyy huoripukin kriteerit.
Eiköhän se ole sitä kun jakaa itseään jakorasian lailla mieheltä toiselle ja kaverilta kaverille.
Vielä tuon "jakamisen" jotenkin tuollaisilta tajuaa, mutta se elvistely näitten miesten rahoilla on niin törkeää, että naisena tuntee ihan myötähäpeää.
No minä en kyllä ymmärrä "jakamistakaan". Miehiä on maailma täynnä, miksi pitää kavereiden miehiin sekaantua ja varattuihin.
Olen täysin samaa mieltä asiasta ja miehet pitää kyllä ehdottomasti etsiä muualta kuin ystävä piireistä .
Ihana Maisa Torppa ❤️ Suomen kaunein nainen 👍
Maisan suuri vanha mies ihailija on joka ketjuun laittanut sydämen. Papparaisella on koko päivä ollut niin huono olo ja nyt uskaltautuu!🤣😂
Onko papparainen nähnyt Maisan ulkomuotoa ja kasvoja sitten viimeaikana. Ei kovin kauniilta näyttänyt kun näin. No Seiskan kuvakin kertoo sen jo, tuoltahan hän nykyisin näyttää.
Suomen kaunein nainen 🤔 .No makunsa on kullakin ja tässäkin se taas nähtiinkin .
Rauhoitu mummo ja ota iltalääkkeesi. Sinun on aika mennä nukkumaan. Maisan kauneus herättää kateutta; ymmärrän hyvin sen. En ole papparainen, ymmärrän hyvin naiskauneuden päälle. Ja kyllä: Maisa Torppa on hyvin kaunis.
Ruma on oikeesti Maisa ilman meikkiä ja se on totuus kuitenkin .
Ruma reppu päältä päin ja sisältö voi olla todellinen aarre 😎.
Maisuli reppana itse kehuu itseään, vähissä on muiden kehut.
Kaunis Maisa❤️
Kauniiksi Maisaa ei saa tekemälläkään enää! Mutta on se hyvä et papparainen jaksaa ihailla.
Suomen kaunein nainen? Kammottava hevonnaama!!!
Vaihtoi taas mistä lennossa 😂.
* miestä* korjaus.
Onneksi on jokaisella oma kauneus makunsa ja ihanteensa.
Elättäjä on hyvä olla ei tarvii itse mennä töihin.
Oliko jossain vaiheessa muka epäselvää? Epävakaa muija vie miehiltä rahat.
Epävakaat miehet!!!
Munahaukka Maisa otti eron merkonomi miehestään,ei pystynyt tyydyttämään kiimaistaTorpan tyttöä🤑
No, poliisilla on tapana pamputtaa, mitä sitten lieneekin 🤔?
No vapaus on onneksi jokaisen erota ja jälleen kerron Maisa toteutti toiveensa. Onko helppoa olla kahden lapsen yksinhuoltaja ja jos ei vielä ole itse lasten äiti edes työelämässä .
Maisa on lentoemäntä ja lähihoitaja koulutukseltaan ja mies on poliisi. Aivan tasa-arvoinen suhde.
Lentoemännän hommista Maisa sai potkut, eikä varmasti ole asiaa enää lentoemännäksi. Lähihoitajana voi vaihdella vaippoja silloin tällöin, jos työkaverit kestävät häntä.
Ei ole saanut potkuja. Tuollaisiakin väitteitä ne entisest ystävät ovat Seiskan toimittajien kautta kertoneet. Maisahan oli julkaissut kuvan paperista josta tuli selville että itse irtssanoutui.
Seiskassa on esim. 8.12.2023 juttu että tämä Netta sai potkut mutta että Maisa on irtisanoutunut. Eli lukekaa tästä Netasta juttua sieltä. Joku "ystävä" taas väittää että Netta pani ystävyyden poikki koska pelkäsi että tämä Maisa tulee apajille kun hän iski kauramaitomiljonäärin.
Seiska julkaisee aina ensin valheen jonka joku sille tarinoi. Mutta kuten huomataan niin sitten monta vuotta myöhemmin on jossain sivulauseessa että ei saanut potkuja. Kuka muuten täällä edelleen valehtelee että sai potkut?
10:49 höpö höpö. Ilmoitti vasta kuukausien päästä että irtisanoutui. Torpalle annettiin ymmärtää että hakeutuu muihin hommiin. Eli käytännössä sai potkut, savustettiin ulos, kun ei itse tollo ymmärtänyt lähteä.
6:57 Maisa ei ole ENÄÄ lentoemäntä. Eikä niihin hommiin tule koskaan pääsemäänkään vaikka niin olisi halunnut edelleenkin.
6:57 totta. Kumpaakin koulutukseen ei tarvitse kuin keskiasteen tutkinnon. Pääsee siis melkeinpä kuka vaan.
Pilluhaukka miehet. Ei pysty tyydyttämään naisia. !
Kauramiljonääri jutussa ole, et Maisa ja Netta ovat kumpikin irtisanottu lentoyhtiöstä.
Maisan pöksyissä taitaa olla ainainen juhannus🤑
Maisa on antanut vääriä tietoja,ei ole kertonut mielenterveys ongelmistaan ja lääkityksestä siihen
Maisan lentoemännän pesti loppui niin kuin vittu vattahan,syynä terveys syyt?
Maisa oli hetken lentoemäntänä,mutta sai potkut,ei toimittanut terveystietojaan,kaikkia mitä oli pyydetty
Paperit voi itse tulostaa, entä auttoiko ystävä, joka rustasi vale raskaus todistuksia, joilla kiristi rahaa ukkomiehiltä.
Maisan lentoemon ura loppui aika pian jostain?kumman syystä,taisi liittyä terveystietoihin,oliko mielenterveys ongelmia ollut
Maisan äiti on toiminut lentoemona
Näin se asia on,eikä muuksi muutu
Eihän Maisan Äiti ole ollutsamanlainen jakorasia,kuin tytär??🤑
Ei mielenterveys ongelmainen pääse lentoemoksi,Maisa oli salannut terveys tietojaan,asia selvisi aika pianja maisa pakotettiin irtisanomiseen,on tosi
Maisa on niin kaunis. Ei ihme, että nuoret miehet kilpailevat Maisan suosiosta. Todella komea Maisan uusi mies. Onnellinen hän, kun Maisan sai.
Ei hemmetti.....ookkona tosissas?🤣😂
6:48 höperölle : ei tule kestämään tåmäkään suhde. Korkeintaan vuosi ja ohi! Törppö kun saa Sahralle kostettua, haarat aukeaa jo seuraavalle miehelle.
Horo mikä horo, jonka narsistisessa showssa lapset ovat sijaiskärsijät kaikessa.
Kaunis Maisa ❤️
Komea? Tavallinen keski-ikäinen lyhyenläntä. Ihan perusukko
Ei se kyllä mikään komea enää ole. Tavallisen näköinen keski-ikäinen mies, joka luulee olevansa Maisan märkä uni 😂.
Tämä Maisa ,täytyy rauhoittua elämään kunnollisesti, eikä haikailla entisiä aikoja, eli jatkaa tätä avioliittoaan sitkeästi. Avioerohakemus vedettävä pois. Maisa ei en ole kakara, wikä teini, vaan äiti ja puoliso, lapset kasvaq ja tarvitsee äitiään. Mitä pitäisi, vakavaakin, tapahtua wttä silmät aukeaa että elämä on tässä ja nyt, oikea ja rehevä ja aito. Jätt selän taakse kaikki entiset hullutukset.
Vaikka olis viimeinen nainen maailmassa niin en koskisi.
Kukkolan seuraava löytö
Lähtee varmasti Sofian ja Martinan jalanjäljille.
Triangelitraama, löytyi uusi rikas nyljettävä...
Jos toi olis edes jaunis niin ymmärtäisin niitä rikkaita miehiä, no ilmeisesti tolta ei tarvi vongata...
Oletteko te toimeentulotuella kaikki kun niin höpisette rikkaista.
Urheiluseura Torpan Pojat, jäsenlista on piiitkä.
Seiska bongasi aamuvarhaisella, kun Maisa tuli ex-ystävänsä miehen luota kapsäkkeineen ja yritti piiloutua läppärinsä taakse. Eli oli yökylässä uuden miekkosen luona.
Kukahan hoiteli tyttöä, kun äippä hoiteli kummilapsen isää?
18:07 mikkihiiri hoitaa lasta. Vässykkä sai mitä tilasi.
Kummallista syyttää miestä, kun nainen pettää. Nimittely osoittaa sun typeryyden. Valehtelija ja pettäjä on se heikko
Mikkihiiri oli täysillä mukana, kun rallikuskia vedättivät rallikuskin kihlatun, melkein vaimon kanssa 🙈.
Ikävä kohtalo Mikkihiirellä,mitähäntyökaverit tuumaa 😟
Onko Maisa jättänyt lapsensa Mikolla ja lähtenyt uuden miehen luo yöksi? Ei, ei tuosta naisesta ole lapsista huolehtimaan, miehet saavat näköjään hoitaa jo lapsetkin. Maisa olla on m.....a mielessään, ei mitään muuta.
Maisalla on .....
Maisan ensimmäinen lapsi on ja on ollut pysyvästi isällään aina.
Maisa taitaa olla lastensuojelun asiakas,kun ei ensimmäisestä lapsestakaan pystynyt huolehtimaan,tulee kalliiksi veronmaksajille
Myi tussunsa taas uudelle typerykselle.
Maissa on luonnonkaunis aito vaaleatukkainen nainen joka on pakotettu julkisuuteen
Juuri näin. Ihana Maisa Torppa ❤️ Suomen kaunein nainen ❤️
Suomen kaunein nainen joka ei loppujen lopuksi kelpaa kenellekään. Mutta hyvä patja, ukot tykkää.
Ukot tykkäävät kauniista naisista.
Ollaanpa me sitten ruma kansa, jos Maisa on kaunein. Jopa kaikki missitkin rumempia jooooo
Piukat paikat aina kiinnostaa miehiä jostain syystä.
Kuvitteletko, että Torpalla olisi "piukat paikat"?
😂😂😂👍
Maisan pillu voi väljä kun kun sinne on survottu isojakin kaluja
Maisa Torpalle onnea valitsemallaan tiellä. Maisan julkisuuskuva alkoi olla ohi, joten jotain täytyi tehdä, etteivät ihmiset unohda häntä julkkiksena. Katsotaan kuinka hommat jatkuu.
YLLÄTYITKÖ?
Suurin osa täältäkin tiesi jo ennen häitä, että avioliitto on viidessä vuodessa taputeltu…paitsi It-Mikko 😕.
Kyllä jokaisella miehellä pitää olla vähintään yksi lapsi Maisan kanssa. Maisa vain lisääntyy ja lapset hoitaa joku muu.
Harmi, kun ne tekeleet perii luonnettaan myös äitiltään, yksi Maisa riittää.
Pitää paikkansa, sääliksi käy lapsia.
Maisa ketjusta poistuu paljon ns. sääntöjen vastaisia (?) viestejä, kunpa ylläpito hoitaisi hommansa samoin erään toisen julkkisnaisen kohdalla.
Maisa itse työskentelee poistohommissa, kuvitellen näin puhdistavansa kuuluisaa mainettaan.
Maisa on puolet elämästään jakanut pillua
Aina repa levällään .Ei ihme että jakopää vuskaa.
Älä kerro ihan kaikkea itsestäsi.😱
Alkaako Maisa pelkäämään henkensä puolesta kun piti attaa poliisi turvakseen, sana poliisi riittää pelotteeksi monelle. Kunnes on poliisikin on ryöstetty ja jätetty. Tavan tyhmiä jätkiä.
Maisa eli kotirouvan elämää. Minkä hiton takia sen pitäisi pelätä?
Onkohan poliisi varakas,?
Ihmettelen ettei tämä ämmä ole päässyt hengestään tai saanut rikkihappoa naamalleen. Joissa maissa tämä on enemmän tapa kuin poikkeus.
Ei tule rikkihappoa, mutta loppulaskun tuon ämmän sekoiluista maksaa syyttömät lapset.
Ei tuollaisessa sekoiluilmapiirissä voi kasvaa tasapainoisia lapsia. Senhän sanoo jo maalaisjärkikin.
Totta, Maisan lapset hänen käytöksestään tulevat kärsimään, Maisalla näyttää olevan epävakaa persoona ja toistaa vuodesta toiseen samoja tekojaan.
Sarjapettäjä ja myös kiristystä on ollut joskus. ..
Alkoi pettämisellä, päättyi pettämiseen. Näitä Maisan perhetuttujuttuja molemmat.
Yleisin syy avioeroon on PETTÄMINEN. Prosenttiluku on 54% avioerojen syistä.
Joten tuo ole mikään harvinen asia tässäkään tapauksessa.
Totta ja seuraava syy alkoholin ja muiden aineiden väärin käyttö ja väkivalta samoin.
Oliko tuo Maisan avioeron hakeminen jonkinmoinen koiruus, kun ei osannut lomakettakaan täyttää ja unohti kokonaan lapsensa?
Unohti lasta koskevat vaatimukset. Sillähän on uusi suhde. Ja taas lähtee ns puhtaalta pöydältä.
Maisa on kaunis❤ viaton ja niin puhdas ja luonnollinen
T. Pappa palvelutalosta
Ei tainnut muistaa, että ylipäätään on mitään lapsia.
Eihän tuo lapsistaan mitään välitä, eikä se mitään uutta ole.
Maisa unohti, että hänellä on lapsia!🤣😂
Jospa hän ajatteli, että hoitaa kahden kesken miehensä kanssa tuon lapsiasian.
Mummo rakas! Kirjoita vastaisuudessa omalla nimimerkilläsi.
Ei tarvitse hävetä. Sillä me muut mummot tykkäämme Maisasta. Hänellä on myös ihmisarvo.
No ei noin tyhmä pidä olla, ettei tajua avioerohakemukseen lapsiaan kohtaan laittaa vaatimuksia. Silloinhan ne lapset ovat hänelle yhdentekeviä.
Minä mummo en kyllä tykkää Maisasta, eikä mun papparainenkaan tykkää. Maisalle ei ihmisarvoa suoda, sen verran häjy on ollut läheisilleen!
Ajatteli, millä Maisuli ajattelee?😁
No en ole kyllä mummo, enkä tykkää Maisasta. Ja mitä Maisa tekee ihmisarvolla?
Maisa siis ajatteli....milläköhän Maisa ajattelee....hm.....
15:01 Voi palvelutalon papparainen, ei sun tarvitse hävetä, eikä sun tarvitse esiintyä mummona!!! Tule rohkeasti vaan esiin omana itsenäsi papparainen, äläkä naamioidu kolttusi alle!
Pappa juurinkin ilmoitti tykkäävänsä Maisasta. Lue vaikka papan kommentti.
Kannattaa silti kommentoida omalla nimimerkillä, eikä papan nimimerkillä.
Mitä arvoa on solvaajilla?
Toivottavasti kuulet tuosta joskus, ettet menetä ihan yöuniasi.
Jokainen tajuaa, että et ole mikään palvelutalon pappa. Verhoudut vaan palvelutalon papaksi. Olet tehnyt tuota jo lukuisia kertoja ennenkin.
Olen pappa, Maisa on Suomen kaunein nainen❤
T. Pappa palvelutalosta.
Olen menettänyt yöuneni, Maisa on Suomen kaunein nainen❤
T. Pappa palvelutalosta.
Anonyymipalstalla ei ole nimimerkkejä, Maisa on Suomen kaunein nainen❤ Hän on niin onnellinen.
T. Pappa palvelutalosta.
Maisa on ruma sisältä ja ulkoa.
Millä Maisa ajattelee, peruskoulun käynyt lähihoitaja, ei edes ylioppilas?🤔
Hei 14:58, mites se noin ajattelisi, kun salasuhteeseen taas ryhtyi. Ei hoitanut avioeroa kahden kesken. Eiköhän toi kerro Maisan prioriteetit.
Pelkkä ylioppilas ei ole vielä mitään.
Mummo voi piruuttaan esiintyä pappana. Kun ei kehtaa tunnustaa, että ihailee Maisaa.
Sama täällä. Yöunet ovat menneet. Maisa on todella ihana nainen.💖💖
Terveisin!
Mummi palvelutalosta
Maisa on Suomen kaunein nainen❤
T. Pappa palvelutalosta
18:40 oletko lesbo? Mummi joka menettänyt yöunensa maisan takia
. Lesbo mummi😁
Jartsa on luonut rahakkaan uran ylioppilaaksi.
En ole lesbo-mummi. Olen papan aviovaimo. Me yhdessä ihaillaan Maisaa. Välillä pappa ihailee komeita miehiä. Kuten minäkin. (Pappa ei ole kuitenkaan homomies).😁
Nyt vaan puuttuu vaimo ja lapset.
Miksei Maisa iske Petrus Pennasta 52v. sehän sopisi ikänsä puolesta Maisalle ja näyttää olevan ihan saman näköinenkin.
Torppa jätti ukon ja torpan ja muutti seuraavaan torppaan. torpasta torppaan kulkee tie eri miehet häntä vie.
Onko se sinulta jotenkin pois?
Mikkohiiri valitsi maisan kun maisa oli niin hyvä ja avulias tyhjentämään pussit. Nyt tyhjenee myös rahapussit😁😁😁😁😂😂😂
Loppu hyvin, kaikki hyvin😂 Maisa lypsi tollon Mikin pallit tyhjiksi ja lopuksi rahatkin. Maikki on hyvä lypsäjä😂
Sinä se jaksat kadehtia ihan kaikkea.
Maisa on niin onnellinen Mikon kanssa. Olette vaan kateellisia. Maisa on Suomen kaunein nainen❤
T. Pappa palvelutalosta.
Maisa on Suomen kaunein nainen❤
T. Pappa palvelutalosta.
Tuo on ihan totta.
Terveisin!
Palvelutalon muut papat ja mummot sekä heidän omaisensa.👵👴👩🦳👨🦳👱♀️👱♂️🧔👩🦱
Maisa on Suomen kaunein nainen❤
Hän on edelleen onnellinen Mikon kanssa. Avioeropuheet ovat roskaa. Olette vaan niin kateellisia ihanalle Maisalle❤
T. Pappa palvelutalosta.
8:42 Mistä ihmeen kadehtimisesta sä tollo puhut?😂
It-Mikko miettii hintaa, hintaa lähetyssaarnaajan 😂
Koko biisi löytyy hakemalla hovimuusikko Ilkka ja Maisa.
Kaunis Maisa.
Ruma kuin mikäkin ja sitä myös sisältä!
Maisa on Suomen kaunein nainen❤️
T. Pappa palvelutalosta.
Maisalla on hyvin kauniit kasvot ja kiva, valoisa luonne. Maisasta ei nainen parane.
Olemme samaa mieltä. 👍🏼
Terveisin!
Mummelit palvelutalosta.
Maisa on Suomen kaunein nainen❤️
Upea povi, enkelin kiharat, niin kiva, ihana ja viaton enkeli.
T. Pappa palvelutalosta.
Olemme edelleen samaa mieltä.👵🏼👵🏼👵🏼👵🏼🧓🏼🧓🏼🧓🏼🧓🏼
T. Palvelutalon mummot.
Miksi papparaiska puhuu monikossa? On vain yksi höpähtänyt papparaiska😁😁
Maisa on niin ihana, herttainen ja kaunis. Onnellisesti aviossa Mikon kanssa.
Maisa on Suomen kaunein nainen❤️
T. Pappa palvelutalosta.
Maisa on meidän mummojenkin ihailun kohde.
Olemme edelleen papan kanssa samaa mieltä.
T. Kotihoidon mummot.
Maisa on Suomen kaunein nainen❤️ Onnellisesti aviossa Mikon kanssa. Olette vaan kateellisia. Maisa on niin onnellinen.
T. Pappa palvelutalosta.
Mihin papparaiska on unohtanut Maisa on Suomen kaunein❤️ hokemansa?? Koitappas papparaiska nyt piristyä. Melkein viisi vuotta sitäkin hoit, mikä nyt on??? Eikö Maisa olekaan enää.Suomen kaunein nainen???😁😁😁
Maisa on maailman kaunein nainen.
Terveisin pappa ja mummo! 😁😁👴🏼🧓🏼
Papparaaaaiskaa, nyt ei sulla mene hyvin.😁 Miksi lopetit Maisa on Suomen kaunein nainen❤️ jo maaniseksi menneen hokemasi?
Pappa on sanottavansa sanonut. Miksi sitä samaa asiaa pitäisi hokea sinulle joka päivä?
Oliko Axl Smith kolmantena pyöränä
Akseli on kuvannut panon,Maisa on käräjillä vaatinut rangaistusta naimisesta🤑
Kaikille tuo Maisakin on antanut! Hyi hemmetti...
Oliko Maisa ainoa, joka tuli tällä salakuvausasialla julkisesti esiin?
Oliko sitten ainoa noista joka oli julkisuuden henkilö ja tuli esille itse ennenkuin Seiska ehti tehdä asiasta jutun. Seiskaa varmaan veetutti tuollainen koska olisi itse halunnut olla se joka tuo nuo asiat esille ensimmäisenä.
Huomaa, että palstan miehet eivät koskaan ole saaneet seksiä, katkeria, yksinäisiä häviäjiä.
Maisa on varmasti halutuinta vaimo matskua
Torppa valehtelee, esittää uhria taas. Seiskassa juttu
Maisa Ei ole lentoemäntä,sai aikanaan potkut,erinäisten juttujen takia😭😩
Voitko todistaa väitteesi?
Eikös se ollu se Netta joka sai potkut eikä Maisa. Maisasta oli vain jotkut väittäneet sellaista.
Maksaakohan Seiska Maisasta aika paljon? Mutta tuskin maksaa kuitenkaan niin paljon kuin Thermannista.
Esko moitti Seiskaa tuosta Stefun salakuvaamisesta ja videoiden julkkaisemista. Millähän tavalla Seiska kostaa tuon avautumisen Eskolle? Ottaako nyt Eskon lapsenkin käsittelyyn kuten Stefun lapsikin jo on? Kostaako ehkä Martinalle?
Maisa sai kyllä myös potkut, sehän pitäisi olla kaikkien tiedossa!
Siis nytkö viimeinkin puututaan Seiskan toimintaan. Iltalehdessä juttua ja ilmeisesti Hesarissa. Janne Kataja on avautunut.
Hörkön kielenkäyttö on samaa tasoa kuin täällä noiden pahimpien.
8:52 ai siksi kun kertoo tekotissimaisasta totuuksia🤣🤣🤣
Pappa ei pysty tekotissin syöksykierrettä estämään eikä enää bimbon mainettakaan parantamaan. Lopeta jo ja keskity mummeleihin palvelutalossa.
8:17 saahan ne julkkikset yrittää puuttua. Seiska tietää lakipykälä mitä saa tehdä ja mitä ei. Jatkossakin saamme seurata bimbomaisan ym.julkkisten elämää valheellisten kiiltokuvien takaa🤣😁
Miksi Maisa lemppasi Mikon?
Se on ihan hänen henkilökohtainen asiansa. Ei pitäisi kuulua sinulle millään tavalla.
Avioliitto ja perhe-elämä alkoi ehkä pitkästyttää.
10:58 tekotissi maisa on julkisuuden henkilö sellainen itse halunnut olla joten kärsikööt myös seuraukset.
15:50 Maisa kyllästyy samohin muniin. Uutta pitää saada se kun on niin jännittävää-aluksi. Kun sama muna ja kotileikit alkavat kyllästyttää uutta kehiin on maisan motto. Yksikään torpan suhteista ei tule kestämään kuin max 1-4 vuotta. Vanhana ruppanana rauhoittuu vasta jonkun lähiökuppilasta löydetyn ranen kainaloon.
Sinä saat Maisan avulla sisältöä ankeaan elämääsi. Olisit tyytyväinen etkä valittaisi jatkuvasti.
Miksi sinä siitä kärsit? Elä sinäkin omaa elämääsi.
10:29 maisa on kävelevä vitsi ja naurun aihe. Onko palvelutalossa kaikki maisa faneja?
Kiva, että sinä saat iloa ja naurua synkkään elämääsi, kun seuraat Maisan elämää. Me muut emme fanita ketään julkkisnaista. Luemme mitä heistä kirjoitetaan ja ei muuta. Vaikka juorulehdet lopetettaisiin, niin se ei haittasi meitä mitenkään. Eläkööt miten lystäävät.
15:17 sanot, että me muut emme fanita. Keitä tuohon "me muut" komppaniaan kuuluu. Myönnä vaan, että fanitat törppö-Maisaa🤣
On vain sinä ja me muut. Sinä revit iloa ja naurua Maisasta ja muistakin julkkisnaisista. Se on sinun elämääsi. Me muut emme tee noin, koska hänen elämänsä on meille ihan yhden tekevää. Eläkööt Maisa ja muut julkkisnaiset ihan miten tahtovat. Emme fanita heitä millään tavalla.
16:50 miksi valehtelet? Miksi et kerro totuutta? Olet vuosia kehunut maisaa Suomen kauneimmaksi naiseksi päivittäin. Mitä se muuta in kuin fanittamista?????? Olet syyttänyt muita valehtelijoiksi, haukkunut rumiksi ym. Yrität esittää muita fiksumpaa mutta et ole! Fiksu ihminen ei valehtele tekemisiään!
Minä en ole kehunut, enkä myöskään solvannut koskaan Maisaa, enkä muitakaan julkkisnaisia. Puhumattakaan, että olisin arvostellut muita kommentoijia. Sitä en ole koskaan tehnyt. Toisin kuin sinä. Otan kantaa asioihin hyvin neutraalisti. Koska heidän elämänsä ja sanomisensa ovat minulle ihan yhden tekevää.
Enää en vastaa sinun huutoosi. Voit jatkaa jankutustasi yksin tai jonkun muun kanssa.
Hyvää jatkoa ja joulun odotusta!
18:00 Maisa on Suomen kaunein nainen❤️ Eikö niin pappa?? Kyllä se pitää kaikkien nyt uskoa kun olet sitä viusi vuotta hokenut. Et fanita maisaa?? HAHHAHAHAA🤣🤣🤣😁😁🤣
Vieläkö tuo Maiskikkeli pollarin kanssa on? Ihan vain uteliaisuuttani kyselen, vai joko pollari älys lähtee pakoon?
Käykää kuuntelemassa viimeisin Enbusken ja Hörkön tekemä podcast Maiskuukkelista. Siellä oli taas kerrottu sen tyypillisestä minä, minä, minä käyttäytymisestä.
Maisa on yksi niistä jotka ovat moittineet Seiskan juttuja ja saa tuntea sen ikuisesti nahoissaan. Nyt tämä Luuusuanniemi oli sanonut jotain ja Seiskalta pesee.
Myös Karalahti ja Therman ovat sanoneet hieman enemmäkin ja kärsimään joutuvat heidän lisäksi myös lastensa äidit.
Mikko Koivu "heitti luurin toimittajan korvaan" ja se oli paha virhe.
Nuo kaksi ovat viimeiset joita kannattaa kuunnella.
Huolehtisivat vaan omasta elämästään.
22:00 houreet vaan jatkuu. Suomessa on satoja jopa tuhansia julkkiksia jotka eivät roiku kohulööpeissä niinkuin törppö maisa. Törppö on niin törppö ettei osaa elää tuottamatta kohulööppejä. Tyhmä kuin vasemman jalan saapas.
22:01 Karalahti ja Therman kaksi huumeista kärynnyttä jotka huumeissaan ja känneissään saivat ihan itse kohujutut aikaan.
Sinä jaksat kuitenkin seurata Maisaa.👍🏼
09:55 Jos kommentoi jonkun hourijan viestejä niin tarkoittaako se että seuraa maisaa?? No ehkä näin on jonkun ylsinkertaisen hourijan mielestä.
Miksi sinä seuraat noita kohulööppejä?
16:13 seuraan? Et käy kaupassa? Niihin kohulööppeihin törmää väkisinkin kauppojen lehtihyllyillä ja ovissa olevissa iltapäivälehtien mainoksissa. Niitä ei tarvi seurata.
Kaikki eivät reagoi niihin lööppeihin mitenkään. Ohittavat ne ja jatkavat matkaansa.
Niin minä teen.
Minäpä lyön kauhani myös tähän soppaan. Googlasin kaikki Seiskan kansikuvat tältä vuodelta esille ja löysin vain yhden kansikuvan jossa oli Maisa. Voi olla tietysti useampikin kansikuva, mutta en vain löytänyt. Ne jotka ostavat ja lukevat jatkuvasti Seiskaa voivat antaa paremman tiedon. Mutta, ei Maisa ole kovin usein komeillut ainakaan tänä vuonna Seiskan kansikuvissa ja mainoksissa.
Jos on ollutkin useampia kansikuvia ja mainoksia, niin eipä ole osunut silmään, eikä ole tullut huomioitua.
Ja niin pappapapparaiska löi muka uutena kommentoijana lusikkansa soppaan😁 Voisiko joku palvelutalosta opettaa sinulle miten käytetään googlea ja miten sillä haetaan tietoa. Löysin monta kansikuvalööppiä seiskasta ihan tuoreitakin. Vuosien varrelta lööppejä näytti olevan vähintäänkin 15-20. Kaikkia ei jaksanut edes selata.
Kohujuttuja maisasta tuli ja tulee vastaan myös iltapäivälehtien sivuilta.
16:53 Voi herranjestas papparaiska sinua ja tyhmyyttäsi
Kysymys ei ole ollut mistään reagoinnista vaan siitä että niitä lööppejä tulee vastaan halusi tai ei.
Nyt oli kyse lähinnä Seiskan kansikuvista. Sinä ostat ja luet Seiskaa. Me muut emme tee niin.
Joten emme tiedä tiedä mitä niissä lukee ja mitä kuvia ne sisältävät.
Nyt oli myös kyse tästä vuodesta. Hyvin olit muuten laskenut lööppijuttujen määrät. Huomaa, että juorut Maisasta kiinnostavat sinua. On selvää, että jokainen lukee vain sitä mistä on kiinnostunut.
Hyviä lukuhetkiä!
Ostan ja luen seiskaa? Houriminen vaan jatkuu. Minua ei kiinnosta seiska mutta lööppeihin törmää välillä väkisinkin. Sen olemme huomanneet että papparaiska sinä et lue seiskaa etkä mitään muutakaan. Näet unelmissasi ja houreissasi kauniin maisan. todellisuudesta et tiedä mitään.
Sinä väitit että löysit googlella vain yhden lööpin. Et osannut edes googlea käyttää😁 Laskin silmämääräisesti sinulle lööpit vain siksi kun väitit että yksi vain löytyy.
Voi pappapappa sinua aika noloa😁
Mitkä olivat ne lukuisat tämän vuoden (2024) Seiskan kansikuvat joissa oli Maisan kuva?
Mitkä olivat lehtien numerot?
Jospa joku Seiskan tilaaja ja lukija antaa tähän vastauksen.
21:03 Tilastomies ei osaa hakea tietoja?? Et osaa käyttää googlea?
Pyydä apua palvelutalon väeltä.
2024 maisaa koskevat uutisoinnit:
19.2
2.10
3.10
9.10
16.10
20.11
22.11
25.11
Jos papparaiska haluaa lehtien numerot missä jutut ja lööpit ovat olleet ne saa pyydettäessä seiskasta.
21:03 Tilastomies ei osaa hakea tietoja?? Et osaa käyttää googlea?
Pyydä apua palvelutalon väeltä.
2024 maisaa koskevat uutisoinnit:
19.2
2.10
3.10
9.10
16.10
20.11
22.11
25.11
Jos papparaiska haluaa lehtien numerot missä jutut ja lööpit ovat olleet ne saa pyydettäessä seiskasta.
Olivatko nuo kaikki Maisan kansikuvia?
Täytyy myöntää, että Maisa ei kiinnosta niin paljoa, että tulisi kiilusilmäisesti seurattua jokaista juorulehteä ja sitä, että missä maisa olisi kulloinkin esiintynyt.
Mutta, sinulle tuo Maisan seuraaminen näyttää olevan elämäsi tärkein tehtävä.
Suomi pärjäsi tänään hyvin ampumahiihdon viestikisassa. Oli nautinto katsella sitä.
Nyt on mukava talvi edessä, kun talviurheilukausi alkaa.⛷
Yrittääkö papparaiska vaihtaa puheenaihetta😁
Urheilun seuraaminen on paljon mielekkäämpää kuin julkkisnaisten seuraaminen.
Mikä siinä on että kolmekymppinen tykkää kaljuista pömppömahasista miehistä?
Tässä tapauksessa motiivina on pelkkä maisan kostonhimo.
Maisa on erisnimi, joka tulee kirjoittaa isolla alkukirjaimella.
Mitä kostamista se on, jos seurustelee eronneen miehen kanssa? Eihän tämä Sahra enää edes asunut miehensä kanssa kun seurustelu Maisan kanssa alkoi.
Maisa on Suomen kaunein nainen❤️
Hän myös osaa täydellisesti äidinkielensä, niinkuin minäkin tilastotieteilijä ja Googlen erikoisosaaja. Olisimme Maisan kanssa täydellinen pari, mutta Mikko vei voiton.
T. Pappa palvelutalosta.
Latvalan päälaki paistaa jo aika paljon. Hiukset ovat harventuneet.
maisa on mielenterveys ongelmainen vosu
Opettele oikeinkirjoitusta.
Älä papparainen hermostu, tämä ei ole mikään äidinkielen oppitunti! Mene pätemään sinne minne kuulutkin, ei julkkisjuoruihin!
Nyt sinulta onnistui oikeinkirjoitus ihan hyvin. Jatka samaan malliin, niin hyvä tulee. Harjoitus tekee mestarin.
Ikävä kyllä, minä en poistu tältä foorumilta sinun käskystä.
18:22 Kuvittelitko minua samaksi, jolle viestisi osoitit? Tuohan on jo papparaisen luulosairautta...
Oli nimittäin pakko kommentoida, kun et näytä ymmärtävän, ettei täällä tarvitse kirjoitusvirheitä korjailla!!
Vai maksetaanko sulle hyvääkin palkkaa, vai teetkö työsi ihan pimeästi?
Täällä sana on vapaa. Kunhan se pysyy asiallisella tasolla. Joten jos joku haluaa korjailla kirjoitusvirheitä, niin se on ihan ok. Mutta, jos sinä pahoitat kovasti siitä mielesi, niin pyydä suomi24:n ylläpitäjää poistamaan ne kommentit, joissa korjataan kirjoitusvirheitä.
18:22 mitä tarkoittaa aikaisemmassa viestissäsi sana vuosian? Onko se jotain pappaslangia?
Niin maksaako ylläpito sulle paljonkin palkkaa, vai teetkö pimeästi töitä? Näyttää siltä, että teet pimeitä hommia!
Joko Maiskukkeli on löytänyt seuraavan miesehdokkaan huumepoliisin jälkeen? Ei kai hän nyt noin köyhään pitkäksi aikaa pysähdy?
Ihana Maisa❤️ Suomen kaunein nainen
Ihana Maisa❤️ Suomen kaunein nainen
T. Pappa palvelutalosta.
Kaunis Maisa
Kaunis Maisa on monen mielessä. 😍
Vain hourivan papan mielessä 24/7.
Sinunkin mielessä pyörii vain Maisa. Päivästä toiseen. Se on sellaista viha-rakkautta.
Kohta taas kirjoitat jotain Maisasta. Ei mene kauaa.
12:01 Maisa ei pyöri mielessäni vastaan vain hourivan papan viesteihin.
Sinä vahdit kiilusilmäisesti kaikkea sitä mitä Maisasta kirjoitetaan. Jos Maisa ei sinua kiinnostaisi lainkaan, niin vähät välittäisit mitä hänestä kirjoitetaan.
Mutta, kiinnostus on kovaa.😍
Mistä sinä voit tietää kuka on minkäkin ikäinen? Tuo kaikki on vain sinun omaa mielikuvistustasi.
Latvala taisi olla n.30-vuotias kun ihastui Maisaan. Ei ollut pappojen ikäinen.
12:32 Kyllähän sen nyt kommenteistakin osaa päätellä minkä ikäinen ihminen kirjoittaa.
Latvalan onni, että ymmärsi erota. Nyt varmasti nauraa Maisaa partaansa....
Latvala rakastui Maisaan. Ei siinä tarvitse olla pappaikäinen kun noin käy.
Etpä ole oikein osannut päätellä. Mutta, se on sinun moka.
Maisa on ollut monen miehen kiertopalkinto. Jos joku vielä huolii niin hyvä on!🤣🤣
Miten hänen elämänsä vaikuttaa sinun elämääsi?
Miksi kysyt tyhmiä?
Et vastaa suoraan kysymykseen. Et halua paljastaa sitä tosiseikkaa, että olet kovin kiinnostunut Maisasta.
Maisa on paras.
Kaunis Maisa ❤️
Ihana Maisa!💖
Menepäs pappa nyt sinne matrassille haaveilemaan Maisasta, niin nukut hyvin, ja näet kauniita unia ihannenaisestasi. Me muut puuhaillaan jotain muuta sillä aikaa.
Kaunis Maisa sai taas sinutkin hereille.
Sinä seuraat hyvin tarkkaan mitä täällä kirjoitetaan Maisasta. Olet hyvin kiinnostunut hänestä. Eikä ihme, onhan Maisa kaunis nainen. Sinulla on ns. silmää kauniille naiselle.
Maisa on Suomen kaunein nainen❤️
Hän on onnellisesti aviossa Mikon kanssa. Olette vaan kateellisia kauniille, upearintaiselle Maisalle.
T. Pappa palvelutalosta.
Onnellisesti avioliitossa? Tuskin, kun seukkaa huumepoliisin kanssa....😂🤣😂
Toivottavasti Mikko vie eron loppuun saakka...
Kerro, kun olet ikäihminen, että mikä on matrassi?
Nuoret miehetkin ihailevat Maisaa. Eikä ihme. Onhan hän Suomen kaunein nainen.
Höpö höpö. Ne maisan ihailijat on nähty. Vanhoja ukkoja ja peräkammarin poikia.
Sinäkin olet erittäin kiinnostunut Maisasta. Vahdit kiilusilmäisesti mitä hänestä kirjoitetaan. Sinun viha-rakkautesi Maisaan näkyy selvästi.😬😍
Minua ei kiinnosta joku miehiin menevä hölmö bimbo. Nauran vain sinuille höpinoillesi ja vastaan niihin.
Paaaappaa papparappam pam😁😂
Sinua kiinnostaa juurikin ja vain ainoastaan Maisa ja hänen elämänsä.
Seuraat hänen elämäänsä herkeämättä.😁😂
Jos Maisa ei kiinnostaisi sinua yhtään, niin et teksi näitä aloituksiasi, etkä vastaisi itse niinhin, etkä noteerasi muiden mielipiteitä mitenkään.
Mutta, sitä vartenhan tämä foorumi on, että jokainen voi purkaa hyvää tai huonoa oloonsa täällä. Kunhan se pysyisi sääntöjen puitteissa.
Me muut, jotka emme sorru kenenkään julkkisnaisen solvaukseen, emme tee sitä jatkossakaan.
Kaunis Maisa
Ei tuo Maisan poliisimies ole edes minkään näköinen. Pieni ja tanakka. Tuskin on edes varakas. Mutta eipähän komeat miehet Maisaa huoli. On niin pöhöttynyt , rupsahtanut ja läskiiintynyt. Sopivat hyvin yhteen. Sinä pappa palvelutalosta kun olet noin ihastunut Maisaan niin ole hyvä ja iske se. Nykyään kun tuo ikäero ei toisia näy haittaavan ja vielä jos sinulla on paksu lompakko, niin Maisa voisi innostua. Ei muuta kuin Maisulia iskemään. Netta ja Maisa kaksi rikollista munahaukkaa pahemmasta päästä.
Jari-Matti on komea ja rikas mies, mutta tällä hetkellä ei naista näy hänen rinnallaan.
Älä sinä huolehdi Maisan tai minkään mielikuvituspapan parisuhteista.
Huolehdi sitä vastoin ihanteesi Jari-Matin nykytilanteesta. Mistä löytäisit hänelle uuden naisystävän.
Aristoteles Onassis ja Carlo Ponti eivät olleet niitä komeimpia miehiä. Olivat lyhyitä ja tukevia miehiä, mutta heillä oli maailman kauneimmat naiset.
Heillä oli rahaa, ja arvostettu asema.
Eivät olleet komeita. Onassiksen arvostuksesta voidaan olla montaa mieltä.
Jari-Matti on aina ihastunut vaaleaverikköihin.
Kaunis Maisa ihastuttaa! 💖💖
Onko Seiskan vaiennut Maisan kohdalla eikä Hörkkö ole enää kyttäämässä Maisaa ja huumepoliisia näiden kotikulmilla. Oliko kovinkaan korrektia salakuvata poliisin ja vielä huumepoliisin kotinurkilla tätä poliisia ja paljastaa näin myös että missä asuu ja tällaista.
Hörkkö kyttää nykyään Tukiaista pitkä putki tanassa.
Kaunis Maisa. Myös me nuoret, menestyvät ja komeat miehet ihailemme kaunista Maisaa.
T. yrittäjä, 28 v. pääkaupunkiseutu
21:31 älä viitsi enää nolata itseäsi enempää pappapapammm
Maisa on ihana! 💖
Nuori nainen Pirkanmaaltakin ihailee Maisaa.
14:16 vai niin tekee, pappapamm pamm😁🤣
Ai nyt on poliisi vuorossa…mites ku PC-Mikko ja latvalaho oli niitä rahamiehiä niin tuollanen tavan tallaaja kyttä ei paljon luksusmatkoja ja merkkilaukkuja ostele. Voi tulla ero hyvin nopeasti kun maisa ei saa uutta mekkoa vuittonilta
Nykäsen Matti totesi aikoinaan (kun kihlaus purkaantui), että naisia on maailmalla kuin mannaryynejä. Sama pätee myös miehiin. Joten jokaiselle löytyy aina joku.
Maisa on kyllä käynyt koko ajan töissä. On lentoemäntä ja lähihoitaja koulutukseltaan.
14;17 höpö höpö pappapamm taas. Maisan lentoemotyö jäi muutamiin kotimaan lentoihin ja muutamaan varalla olo päivystykseen. Lähihoitajan hommiakin on vain tehnyt määräaikaisena.
Maisan tuloilla ei elä ja maksa laskuja, tarvitaan joku höhlä elättämään.
maisalle on laitettu korkeat silikonityynyt poskiin. ihan on eri näköinen nyt!!
Näyttää hyvin säilyneeltä viiskymppiseltä.😁
Maisa on todella kaunis.
T. Menestynyt, varakas nuorimies 27 v. pääkaupunkiseutu