Mulla on uusikoppainen A6:nen, enkä raaskinut tilatessa maksaa 6000eur navigaattorista. Tietääkö joku saako kojetaulun värinäyttöön jollain konstilla ympättyä navigaattorin?
DVD Navigaattori A6:seen?
A6 2.4 2005
114077
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Joo on aika pöyristyttävä tuo 6000 egen hinta!
Ei onnistu kovin helposti minkään muunmerkkisen Navi:n asennus, koska näytössä ei taida olla tuloa videosignaalille. Kamu laitatti itselleen jälkiasennuksena alkuperäisen DVD navigaattorin uuskoriseen kutoseen. Kehui sen maksaneen asennuksineen alle 2000 euroa, mikä on jo paljon lähempänä totuutta. Olin kyydissä - tuntui toimivan ja hyvältähän tuo värillinen kartta näytti.
Kaverillani on uusinta mallia oleva A6 ja hän laitatti siihen jossain pajassa alkuperäisen navigaattorin. Maksoi kuulemma asennettuna alle 2000 euroa. Aika sopuisa hinta verrattuna tohon 6000 egeen. Olen ollut kyydissä ja onhan tollainen karttanavigaattori värinäytöllä aika tyylikäs kapistus! En usko että mitään muita naveja kutosen näyttöön voi ympätä, koska näytössä ei vissiin ole edes videoliitäntää.
Voitko kysäistä, mistä kaverisi sen NAVI:n hommasi? Jos sen saa alle 2 tonnilla niin marssin sine oikopäätä!
Kyselin kamulta asennuspaikkaa. On kuulemma hommattu firmasta nimelta Kampin Parkki. Kannattaa kuulemma soitella, meileihin ei tullut
vastausta. Homma toimii kuulemma vaan, jos sulla on MMI:ssä 7" värinäyttö.
huuda www.ebay.de itelles navi ja asenna ite ,tulee kaikista halvommaksi, asennus on helppo koska ne on alkuperäisiä soittimia ,esim tämä http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=76082&item=4557293970&rd=1
Toi ois halpa. Toi vaan on vanhanmalliseen. Enkä mä kyllä itse uskalla asentaa. Kiitti vinkistä kuitenkin!!! :O)
eikös toi RNS-E DVD navi ole juuri uuteen audiin sopiva ja toi laite on uusi ja mukaan vielä 6cd vaihtaja, varmasti lähtee alle 1000e.asennus on helppo kun heinän teko, vanha pois ja uus tilalle ,mitään johtoja ei tarvi lisää vetää, sama liitin käy, gps antenni vaan kiinni laitteeseen ja johkin kojetaulun alle piiloon.
http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=76082&item=4558100925&rd=1
tutustu näihin http://www.nav-plus.com/
http://www.autosound24.de/pi1109270360.htm?categoryId=15
Katsoppa vaikka Audin sivuilta uutta kutosta -
ei siinä ole mitän erillistä radiota ja näyttö on valmiiksi integroitu osaksi kojelautaa. Jos olis vanha malli niin ois helpompaa....
http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=76082&item=4557152978&rd=1
Onko kellään tietoa mistä tohon naviplussaan saa skandinavian kartan?
Kuulemma saattaa jostain netistäkn löytyä ja piraattejakin liikkuu...
Kiitos vaivautuneille!
Milenkiintoista keskustelua, juuri tarpeeseen. Olen parhaillaan Amerikassa ja hankkimassa Audi A6, mutta sain kuulla Audi Finlandilta, ettei sen navia ja radiota voi käyttää Suomessa, eikä uudelleen ohjelmoida. Siis olisi aivan turha peli.
Muistaakseni BMW ilmoitti, että heillä kyse olisi vain ohjelmoinnista.
Tunteeko joku asiaa?