Patajaa..., Patajaa sanovat paikalliset...

Noh.., ihan sama.

Vein serkkuni Heikin (Heguli) ensi kertaa Pattikselle. Oli sitten aika kova jätkä vetämään viinaa eikä kovinkaan suuri naistenmies.Kai juuri tästä syystä?

Ihastui / rakastui siellä sitten yhteen varttuneeseen baarityttöön.
Riitelivät alinomaa koska Heguli oli kekkulissa aamusta iltaan. Välillä sammui päivällä milloin minnekin.

Tyttö pisti bänet mikä lienee harvinaista Pattiksella?
Heguli meni työpaikalleen ja aneli jos vielä tulisi takaisin...
Lupaili kai vähentää ryyppäämistään?

Menivät sitten hotellissa yhteiseen sovintoammeeseen lirkuttelemaan.
Hegulilla tuli kuitenkin huono olo ja häneltä pääsi yrjöt paljuun.

Likka kirkui.., pomppasi ylös ja kohta ovi pamahti voimalla kiinni.
Tämä on vain yksi rakkaustarina tuhansien muiden joukossa....

14

484

    Vastaukset 14

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kaunista aitoa Kakskasia! Kiitos <3

      • Anonyymi

        En usko.


    • Anonyymi

      Eipäs nyt kiukutella, jookos kookos.

    • Anonyymi

      Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä... miksi?

      Miksi täältä Pattayan palstalta joku poistelee viestejä ihan miten vaan?

      Täällä NumBalli ja senssu kirjoittavat jotain, ja.... ?

      • Anonyymi

        Vaikuttaisi vähän siltä, että nämä ovat yksi ja sama sekopää.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Vaikuttaisi vähän siltä, että nämä ovat yksi ja sama sekopää.

        Saapuvat yhtä aikaa ja lähtevät yhtä aikaa. Bumba aloittaa, Senssu paikkaa ja puoltaa, Bumba toteaa tilanteen olevan 4-0 ja kertoo rikostutkinnan tilanteen.
        Senssu tekee samasta aiheesta uuden aloituksen ja Bumba paikkaa ja puoltaa.
        Tässä kohdassa Senssu kertoo tilanteen olevan jo 8-0.
        Sankarit poistuvat epämääräiseksi ajaksi molemmat, kunnes palaavat käsi kädessä ja kulkevat taloon autioon, joka heitä niin ravistaa ja tämä sepelvaltimotauti saa Bumban pian aivovaurioon, verenohennuslääkkeen kanssasi jaan toteaa Senssu.


    • Anonyymi

      Thaimaassa elämä otetaan sellaisena kuin se on

      • Anonyymi

        Niinpä

        Fuengirolassa kuultua: Sohjola on pölvästien pilvilinnamaa


    • Anonyymi

      Turkissa sanonta:

      Suomit, kansa joka kusee uima-altaaseen

      • Anonyymi

        Turkkilaisille pitää nostaa hattua parista asiasta. He ovat hurjaa soturikansaa jotka ei luovuta helpolla ja ahkera työ sekä perheen elättäminen on heille kunnia-asia.

        Buddhalaisille ahkeruus on myös ilo ja avain onneen, mutta tekevät sen lempeämmin kuin turkkilaiset, jotka tuppaavat stressaamaan ja ovat aggressiivisia. Suomalaismiehet jäävät aivan jalkoihin jos turkkilaisen kanssa aletaan neuvottelemaan.

        Ilman ahkeruutta ei voi saavuttaa mitään. Lottovoittoakaan ei voi saada ilman lottoamista ja menestyvää yrittäjää ei tule ilman yrittämistä.

        Laiskasta luovuttajasta ei koskaan tule mitään ja sellaiselle ei se onnetarkaan ole suopea. Pessimisti epäonnistuu aina, koska silloin se on mennyt niin kuin hän odotti. Manaa itse itsensä suohon.

        Golfissa käytetään termiä "itsensä toteuttava ennustus". Kun manaat ennen lyöntiä että pallo menee taas kuitenkin tuonne vasemmalle veteen, niin sinä itse lyöt sen sen pallon sinne vasemmalle veteen. Motoriikkasi tottelee ennustetta.

        Sen manauksen sijaan sinun pitää päättää että lyöt pallon keskelle väylää ja unohdat sen koko veden. Motoriikkasi tottelee käskyäsi ja lennättää pallon keskelle väylää.

        Sama pätee kaikkeen elämässä. Jos olet sitä mieltä että et tule koskaan saamaan tuota naista tai autoa tai mitä vaan, niin et koskaan tule saamaan sitä naista etkä autoa.

        Tarvitaan uskoa ja tekoja eikä epäuskoa ja unelmia.

        2010


    • Anonyymi

      Kuun magneettikentät ovat jähmettyneet paitsi Rainer Gammassa.

    • Anonyymi00019

      Mikä / kuka / ketkä ovat sekoittanut kaikki palstat?

      Mikä lie tarkoitus?

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      135
      875
    2. En jaksa

      Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene
      Ikävä
      44
      637
    3. Minkälainen nainen

      Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi
      Ikävä
      21
      578
    4. Kissa eli kivuissa useita viikkoja

      Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.
      Tuusniemi
      110
      543
    5. Yksi asia sen esti

      Etten antanut meille mahdollisuutta
      Ikävä
      36
      532
    6. Jos meillä olisi yhteinen koti

      Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal
      Ikävä
      50
      525
    7. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      56
      503
    8. Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta

      Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et
      Ikävä
      34
      468
    9. Martinan mauton tyyli

      Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      121
      465
    10. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      22
      427
    Aihe