Pekka Toverille merkittävä pesti

Anonyymi-ap

Europarlamentaarikko Pekka Toveri (kok.) on valittu EU-parlamentin Ukraina-valtuuskunnan puheenjohtajaksi.

Valtuuskunta päätti valinnasta yksimielisesti tänään. Toveri on toiminut aiemmin Puolustusvoimien tiedustelupäällikkönä.

Toverin mukaan valtuuskunnan tärkein tehtävä on tällä hetkellä käsitellä sitä, miten EU-voi auttaa Ukrainaa voittamaan sodan hyökkäysvaltio Venäjää vastaan.

Lisäksi valtuuskunta käy keskusteluja EU:n roolista rauhanneuvotteluissa sekä myöhemmin arvioi, miten Ukrainan EU-jäsenyyttä edistetään.

Hienoa Pekka ja Suomi.

Vain tiltut vinkuvat kohta.....

7

159

1Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tarkoittaa varmaan tynkä Ukrainaa, pesti ei muille edes kelvannut.

    • Pekka soittaa Putinille: "Kuules jätkä minä laitan nyt EU ja Nato taistelukuntoon, odota kymmennen vuotta niin meillä on saman verran ammuksia kuin sinulla nyt"!

      Putin: " Привет, Пекка - menen nyt paskalle, palaamme ensi vuonna asiaan kun Ukraina ja Baltia on meillä"!

      Excelsior!!

    • Anonyymi

      EU:lla tuskin on mitään roolia tulevissa neuvotteluissa.
      Kysymys on Venäjän ja naton välisestä sodasta, EU:n pitäisi olla talousliitto.

    • Anonyymi

      Ja kuten arvata saattoi niin trollit alkoivat paskomaan omiin rysäpöksyihinsä välittömästi.

      Se on varma merkki että juttu alkoi kivestämään ja kovaa.

      :) :) :)

    • Anonyymi

      Venäläisten miehittäjien asevarasto tuhottiin Syyriassa. Aseet oli tarkoitettu Hizbollahille, Libanonin miehittäjälle

      https://twitter.com/visegrad24/status/1841750778563678365

      Israel on iskenyt ensimmäistä kertaa Venäjän lentotukikohtaan Syyriassa. Israel hyökkäsi Venäjän Khmeimimin lentotukikohdan varastoihin pian sen jälkeen, kun iranilainen lentokone oli purkanut aseensa Hizbollahille. Venäjän ilmapuolustus yritti tuhota Israelin ohjuksia, mutta epäonnistui

    • Anonyymi

      Ei yllätä, että Kiovan fasistien vankimmat tukijat löytyvät suomalaisten joukosta.
      On tovereita, marineita ja halla-ahoja.
      Jopa vasemmistoliiton Andersson kuuluu Kiovan fasistihallinnon faneihin.
      Andersson näyttää kulkevan sotaSannnan viitoittamaa tietä. Enää puuttuu vain vierailu Zelenskin luona ja itkeminen uusnatsien haudoilla.

      • Anonyymi

        VOI VOI kun venäjällä kontataan jo, noista päätelmistäs päätellen


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muistakaa persut, että TE petitte, ei kokoomus

      Miksikö kukaan ei arvostele kokoomusta? No sen vuoksi, että kokoomus noudattaa vaalilupauksiaan. Sen sijaan TE persut,
      Maailman menoa
      165
      3270
    2. Seuraava hallituspohja - Kokoomus, kepu, persut + KD

      Kokoomus saa ainakin 20% kannatuksen ensi vaaleissa, keskusta sanoisin noin 15%, persut todennäköisesti enemmän, ehkä 17
      Maailman menoa
      226
      2850
    3. Outo ilmiö - vasemmistolaiset eivät kirjoita mitään kokoomuksesta

      joka sentään johtaa hallitusta, ja jonka talouspolitiikkaa noudatetaan. Nämä muutamat vasemmistolaiset jotka täällä aina
      Maailman menoa
      70
      2447
    4. Maria Veitola kommentoi soutelija Saarion huomionhakuisuutta

      "Minusta on jotenkin kuvottavaa, kuinka kovalla intensiteetillä Suomi-media seuraa miessankari Jari Saarion merihätää. S
      Kotimaiset julkkisjuorut
      306
      1716
    5. Väestöstä vain vassarit vaihtuvat nopeammin kuin persut

      Kevääseen 2023 verrattuna vassareita 50 prosenttia enemmän, ja persuja 25 prosenttia vähemmän.
      Maailman menoa
      9
      1500
    6. Vihervassarit

      Vihervassarit sitä, vihervassarit tätä. Minulla on paha mt-ongelma. Se tuli lobotomian jälkioireina. Vihervassarit tät
      Maailman menoa
      26
      1376
    7. Lopetan ikävöinnin

      Ei meistä enää koskaan tule mitään. Olen ikävöinyt ja kaivannut enkä saa mitään vastakaikua ja lämpöä. Parempi erillään
      Ikävä
      3
      1261
    8. Ei ole liian myöhäistä..

      Tule mun luo ja katso silmiin, niin saadaan taas se sanaton yhteys ja sano sitten vain anteeksi rakas ja suutele ja hala
      Ikävä
      3
      1042
    9. Ei osattu ratkaista etääntymistä

      Mä jäädyin eikä sulla ole taitoa sulattaa. Parempi antaa olla, vaikka toivoin jotain muuta. Miehelle.
      Ikävä
      115
      930
    10. Esprit hoitokdit Varkaudessa?

      Asun keskisuomessa ja käyn satunnaisesti äitini luona Varkaudessa. Äitin tarvitsee kohta hoitajan kotiin tai hoitokodin
      Varkaus
      103
      913
    Aihe