Vain muutaman euron tähden. vai onko

Anonyymi-ap

Kainuuntielle asettuu lännenmies lierihatussaan pakau kuubasta haettu sikari huulillaan,kunnan/valtionrahoilla,vastaan astelee kunnanvaltuusto hawanalaispaita päällä kylän johtaja. Nyt ei olla lomalla eikä kuvaamassa lomasaari sarjaa.
Eikä myös rekvisiittaa tehdä enää diginä vaan on tahto ratkaista kenelle kylä kuuluu. Kadun vierellä pesäpallpsta tutut huudot raikaa"kuolee,kuolee" näin ennen ystävyksinä olleet katsovat kuka on kingi ja saa jatkaa joko sellissä tai voittajana.

Mitä sanoo sitten kansa,miten tästä jatkuu kamppailu.. Kuvaukset ja tähtipöly on laskeutumassa ja niin sanotut"naamiot on riisuttu"pois?

6

666

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Lomatoimisto 365 on kunnantoimistossa,ei tressiä,eikä töitä,mainoksen mukaa.
      Hyvä mainos.

    • Anonyymi

      Huutonaurua

    • Anonyymi

      Miljoonat lieneen hukassa.Tarvittaisi Clintin kaltainen palkkiometsästäjä, että sais rahanviejät kiinni ja tois ne torille tuomiolle. Ajat ei ole muuttuneet noista villinlännen ajoista ja pikkurosmot otti palkkiometsästäjä kiinni.

    • Anonyymi

      kas näin heiluu hattu
      ja hattu heiluu näin!

      häpeällistä touhua

    • Anonyymi

      kansa odottaa henkeää pidätellen,kun kaksikosta"itärinne"katsoo lierihattunsa alta,vain muutaman euron tähde,hakattuna on jokainen puu"eastwood",joka olisi uusi sivu mainetta ja historiaa pitäjälle ja voittajana isosulka tai tappiona,saa kansan unohtamaan..Eihän ilman kotimaista marjaisaa mehua voi jatkaa taistelua ja kaikki kadun varteen saapuneet saa marjeksimaista mehua, niin sittem jaksaa useamman "otoksen" seurata,tähän voi tarvita myös lisää muutaman euron,sillä voittaja ei voi olla mikään mies joka on marjanpoimija.

    • Anonyymi

      Kuumuuden paahtaessa ja paksun kuubansikarista puhallellut savupilvet peittää taistelijan hänen hörppiessään menestyksekkään marjamehutehtaan tuotteita. Tähän aikaan uusia marjoja noukitaan jo uusilla sopimuksilla,niin ei ole huolta saako mehua,mutta saako kuka voiton kamppailussa.

      Pahimpaan aikaan sattuu paikalle nopeaan paikalle saapunut ukkoskuuro joka pimentää kirkkaan päivän ja uhkaa sammuttaa jopa sikarin, mutta monessa suojannut tavaramerkkinä ollu lierihattu estää kastumisen. Monessa palaverissa noussut tuskanhiki on kyllästyttänyt huovan vedenkestäväksi.

      Sateen yltyessä,alkaa kaduilla olla tulvaa ja vaikeus liikkua,kun vesi yllättäen on säärissä saakka. Hulevesi uhkaa ratkaista kamppailun,sillä sitä ei oltu huomioitu tähän kamppailuun. Tasapeliä tai vetäytymistä ei voisi kertoa voittona, mutta kunniakkaana vetäytymisenä kummallekkin. Voisiko sitten taistelun voittaa jenkkityyliin valkokankaalla? Kuvaa käsittelemällä halvemmallaa didialustalla siitä saisi liki aidon ja kertomalla
      urheilija tyyliin,parhaamme yrittimme?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6458
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      360
      5994
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      60
      2923
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      109
      2374
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      2048
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      125
      1774
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1653
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      181
      1320
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1217
    10. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      33
      1178
    Aihe