Kokoomus tuhoaa aivan kaiken!
https://www.aamulehti.fi/kotimaa/art-2000010746307.html
Karuna kaupat, Kemiran myynti... VMP!
Omaan kaivoon ulostaminen
9
143
Vastaukset
- Anonyymi
Aloitteen tekijät eivät tienneet, että puolet vesilaitoksista ja vedenottamoista on yksityisiä ja osa kunnallisistakin on osittain yksityisten omistuksessa ja koska sinä kommentoit noin, niin sinäkään et sitä tiennyt.
Lakialoite on parempi kuin se, mikä Marinin aikana. Marinhan ei pistänyt tikkua ristiin asian eteen. - Anonyymi
Kokoomus on hävittänyt kaiken valtion tuottavasta omaisuudesta, kunhan vesi ja kansallispuistot on myyty on kaikki mennyt.
- Anonyymi
Voi, kun sä olet säälittävä 🤭
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Voi, kun sä olet säälittävä 🤭
Ovatko Kemiran ja Carunan myynnit olleet Suomen kansan kannalta hyvä sijoitus?
Kuinka moninkertaisesti kansalaiset ovat maksaneet niistä saadun "tuoton" korkeina maksuina ulkomaille niin että voittokin on mennyt Suomen verottajan ulottumattomiin?
Lisäksi Kokoomus, Purra, RKP ja Kristilliset vaan laskevat suurituloisten verotusta lisää, että ollaan entistä pahemmassa pulassa tulopuolen suhteen.
Selitä, miksi Kemiran ja Carunan myynnit olivat sinusta hyviä esimerkiksi 20 vuoden ajanjaksolla? Ehkä ne olivat hyviä vain sen yhden vuoden talouden kannalta... kannattaako köyhän myydä lypsävä lehmä pois... tai auto, jolla olisi päässyt töihin tmv.
- Anonyymi
Älä kakkaa omaan kaivoosi.
Jos aloite toteutuu, se ei ole enää sinun vaan tgäysin kunnan omistuksessa. Joudut sitten maksamaan omasta kaivbosta ottamastasi vedestä kunnalle maksuja.- Anonyymi
Sen puhdaistamiseen kakasta joutuu myös maksamaan kunnalle, vaikka itse tekisi likaisen työn.
- Anonyymi
Paras konstikeino mielen osoittamiseen nykyiselle hallitukselle on viimeinkin kaivaa polttopullot esiin...
- Anonyymi
Ei susta ole siihen.
Sä vain koliset
- Anonyymi
Köyhien kimpussa ovat ajamassa kadulle ihmisiä.
https://yle.fi/a/74-20115291
Ilmeisesti pitää saada kämpät tyhjiksi ,jotta on mihin asuttaa kolmansista maista tuotavia työvoimapulan paikkaajia.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-237286Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite935943Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin1093977- 1293932
- 1631763
- 581608
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1311510- 381321
- 281301
- 451292