Niin aika nopeasti näkee kuka tukee ja kuka pakenee. Olen aika hyvin oppinut pitämään itsestäni huolen. Tuli nytkin harvinaisen selväksi kuka välittää ja kuka ei.
Kun iskee kriisi
Anonyymi-ap
11317
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
joo sillon sen huomaa
Kyllä.
Sairastuin.
Ei tukea.
Täällä ollaan flunssassa. Ettei tarvi ihmetellä jos ei ole näkynyt eikä näy muutamaan päivään kaupassa.
Tämä M miehelle tiedoksi.
Jos nyt jostain syystä olisi kaivannut 😉
Ajattelen sua kuitenkin tiiviisti.
Muistakaa myös, että on vaikea tukea, jos ei tiedä.
Juuri näin. Osalla täällä ei riitä ymmärrys siihen, että muut ei ole selvännäkijöitä.
Eipä sitä voi olla mikään ajatustenlukija ja tietää kenenkään huolista ja murheista. Itse on osaattava suunsa avata, jos haluaa elämäänsä henkilön joka häntä voisi auttaa!
Viisas osaa olla hiljaa eikä avaudu lörpöille….
Niimpä, kaikki eivät välitä ja jotkut jopa hylkäävät. Tosin se voi johtua siitä, että he voivat olla liian vanhoja, väsyneitä ja/tai itsekkäitä kuuntelemaan toisen murheita. Omista murheistaan kannattaa avautua vain luotettaville ihmisille. Sen olen oppinut, että vaikka itse ymmärtäisin toisten kriisejä, se ei ole välttämättä toisinpäin.
Jep! Itse vertaan tilannetta sotaan Silloin tavallistakin ihmisistä kuoriutui sadisteja. Itse olen nähnyt kuinka perheenäideistä on kuoriutunut melkoisia sadisteja kun ovat päässeet niskan päälle vallanhalussaan, ei aito sotatilanne kuitenkaan. Muutama tällainen on tullut nähtyä. Todellinen luonne tuli esiin. En pysty suhtautumaan heihin enää muuta kuin pahuuden ilmentyminä.
Naamiot tippuivat.
Olen lukenut tosikertomuksia natsisaksasta kuinka tavallinen kansalainen ryhtyi hirmuisiin tekoihin joukkopsykoosissa mikä silloin vallitsi.