Näin sanoi eräs ilmeisesti lakioppinut ylen ohjelmassa oikeus kuolla. En ole tuota tiennyt. Siksikö jotkut sanoo muille että "tapa ittes" koska ei se rikoskaan ole. tai riippuu olosuhteista, ehkä se voisi olla jotain häirintää tai vainoamista. Mitenköhän se on muissa maissa?
Vastaukset 2
- Anonyymi
Se jatkuu vielä niin että jos joku ampuu jonkun tietäen että joku haluaa kuolla tai vaikka ruiskuttaa tappavaa ainetta niin se olisi rikos.
- Anonyymi
Ongelmallista voi olla jos hän joka haluaa kuolla ei ymmärrä mitä tekee, jos on psyykkinen sairaus tai dementia jolloin ei ehkä tiedä mitä haluaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta
Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html6171633Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän44877Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl487753Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll14743- 45662
- 41614
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30566- 32533
Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37510Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE161498