Trubaduuri Arttu on mahtava isi

Kertoo olleensa edesvastuuttomassa tilassa.
22458
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Seiskan mukaan lähestynyt sinä viikonloppuna baarissa vierasta naista myös. Miehet ei muutu, se on fakta.

Äänestä
  • Ajatella että Belorffi tapaili hetken tuota Archieta ulkomailla mutta jätti tämän kun alkoi erään perheellisen jalkapalloilijan salarakkaaksi.

    Äänestä

  • Nainen istuu baarissa minitopissa, roskeläpässä ja ylipolvensaappaissa.

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Nainen istuu baarissa minitopissa, roskeläpässä ja ylipolvensaappaissa.

    Sillä tavalla niitä kännisiä miehiä sinne mennään iskemään.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Sillä tavalla niitä kännisiä miehiä sinne mennään iskemään.

    Missä Stefu ja Pikkarainen?

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Missä Stefu ja Pikkarainen?

    Nyt taitaa olla urheiluvaihe meneillään eli ehkä tennistä pelaamassa ja hiihtämässä.

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Missä Stefu ja Pikkarainen?

    Tuo nainen ei ollut blondi eli ei kelpaa Pikkaraiselle.

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Tuo nainen ei ollut blondi eli ei kelpaa Pikkaraiselle.

    Jos se onkin blondi joka on vaihtanut väriä?

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Ajatella että Belorffi tapaili hetken tuota Archieta ulkomailla mutta jätti tämän kun alkoi erään perheellisen jalkapalloilijan salarakkaaksi.

    Jos hän ei tiennyt, että ihastuksen kohde olikin perse auki....

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Nainen istuu baarissa minitopissa, roskeläpässä ja ylipolvensaappaissa.

    8:51 Onko se Blörö, vaatteista päätelleen?

    Äänestä

  • Anonyymi00016 kirjoitti:

    8:51 Onko se Blörö, vaatteista päätelleen?

    Sofia on Aruballa.

    Äänestä

Iidalle mietelause että tyhmästä päästä kärsii koko kroppa. Mitäs läksit.

Äänestä

Iida on kohta yksinhuoltaja.

Äänestä

Ei kai Iida vaan kuvitellut lapsellisuuksissaan, että saa Artun omakseen hankkiutumalla raskaaksi? Kun onhan Arttu kohdellut Iidaa koko ajan ala-arvoisesti.

Äänestä
  • Valitettavasti on naisia, jotka luulee lapsen muuttavan kaiken.

    Äänestä

  • Anonyymi00014 kirjoitti:

    Valitettavasti on naisia, jotka luulee lapsen muuttavan kaiken.

    Iidan elämänkokemuksella voi odottaa juuri näin.
    Arttuhan on kohdellut naista koko suhteen ajan törkeästi, ei lapsi sitä tilaa paranna pikemmin päinvastoin.
    Kuka uskoo, että wannabe rockikukosta yhtäkkiä tulee vastuunsa kantava isä?
    Satunnaisina selväpäisinä hetkinään Arttu voi näin uskotella, mutta niin sinisilmäinen ei saisi olla, että teeskentely menee läpi.
    Parisuhteisiin sitoutuminen vaatii myös tekoja ja niitä tältä isukilta on nähty valitettavan vähän.

    Äänestä

Jokainen huumeisä on ala-arvoinen ja itsekäs. Itsekäs siksi, että tekee lapsia vaikka tietää ettei huumeet ja lapset sovi mitenkään yhteen. Lapset voi olla pelkkä alibi. Huumeisät ovat pelkkä riesa perheelleen viime kädessä. Itsekkäänä aiheuttavat muille vain harmia.

Äänestä

Meitin naapurustossa asuu yksi ärsyttävä keski-ikäinen ukko, uusperhe jossa 3 lasta. Näennäisesti tullaan toimeen ukon kanssa sen verran mitä pitää mutta kyllähän tuo ukko ärsyttää. Leuhkii yrityksellään, vaimon kanssa ihme teeskentelyä hyvästä parisuhteesta, kova näyttämisen halu. Ukko ostelee itselleen kalliita vempaimia polkupyörää, puhelinta. Auto on kyllä vanha moska. Ukko ei huomaa kuinka teennäinen on, luulee että sen jutut ja esitys uppoaa meihin. Niillä ravaa kaikennäköistä sakkia ja olen varma että ukko käyttää aineita. Viinaa menee myös. Sääli niiden lapsia. Muija tuntuu olevan tyhmä lapatossu joka alistuu.

Äänestä
  • Näitähän löytyy. Voi että tekisi mieli joillekin sanoa ihan suorat sanat silmäkkäin.
    Ei tuollaista tapahdu perheissä. joissa molemmilla on järki päässä ja sydämen sivistystä.

    Äänestä

  • Anonyymi00020 kirjoitti:

    Näitähän löytyy. Voi että tekisi mieli joillekin sanoa ihan suorat sanat silmäkkäin.
    Ei tuollaista tapahdu perheissä. joissa molemmilla on järki päässä ja sydämen sivistystä.

    Samaa mieltä. Niistä retkuistakin jotka siellä ravaa näkee mitä porukkaa ovat. Muutama vuosi sitten katsottiin kun tatuoidut retkut hyppi niitten lasten uima-altaassa takapihalla ja piti hirveää älämölyä. Tekisi mieli sanoa suoraanbmitä ajattelen kun näen ukon ja se tuijottaa niillä mulkosilmillään jotka seisoo päässä.

    Äänestä

Toivottavasti karma hoitaa homman.

Äänestä

Enemmän huolestuttaa, että oliko Archien somepäivitys kuitenkin totta, että Iida käyttäisi huumeita ja alkoholia raskaana ollessaan? Toivottavasti ovat neuvolassa tarkkana, ettei lapselle käy huonosti.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kertoo olleensa edesvastuuttomassa tilassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu