Mitä muut olette mieltä Han Moo Don puvusta? Itselläni on ollut vajaan vuoden käytössä ja melko nopaseti siihen tulee ainakin nukkaa. Ja sellainen suhteellisen ohuthan se on.
Han Moo Don puku
5
780
Vastaukset
- Ruskea vyö
Kumpikin musta ja valkoinen puku on muuten kestänyt nukkaantumatta ja rikkoutumatta, mutta narujen kiinnitys ompeleet eivät aina rajua repimistä kestä.
Mustassa ja valkoisessa puvussa on eroja hinnan ja harrastus ajan lisäksi. Musta on hieman paksumpi ja kestävempi eli jämäkän tuntuinen, mutta valkoinen on kevyempi ja mukavempi ottelussa. Itse käytän valkoista kisoissa ja treeneissä käytän sitä kumpi ei ole pesussa.
Vähän yli kaksi vuotta olen pukuja kuluttanut. (ekan vuoden pelkkää valkoista ja tokan molempia)- Mikas
Mustia pukuja on kyllä myös paljon vaikeampi saada, niitä kun tehdään vähemmän kuin valkoisia
- rdth
Mikas kirjoitti:
Mustia pukuja on kyllä myös paljon vaikeampi saada, niitä kun tehdään vähemmän kuin valkoisia
ja sitä mustien pukujen käyttöä tavallaan rajoitetaan sillä et sillon saa käyttää ku on harrastanu 2 vuotta tai on violetilla. ainaki vuos sitte oli viel näin, en tiiä onko muuttunu.. ja kai se on vähän piirikohtaistakin..
- höpö laji
miten kahessa vuodessa voi saada jo ruskean vyön?ja han moo dossa kun on vielä enemän vöitäkin teillä kyllä jaetaan niitä vöitä kun liukuhihnalta.muissa lajeissa ei saa parissa vuodessa kun pari vyötä suoritettua!!
- hjkui
Vyökokeet kahdesti vuodessa.1vuosi keltanen,vihreä.2vuosi oranssi,violetti.3vuosi sininen,punanen.4vuosi ruskea 1natsa,2ruskea 2natsaa.5vuosi kolmas ruskea sen jälkeen kutsu mv kokeeseen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ja taas ammuttu kokkolassa
Kokkolaisilta pitäisi kerätä pois kaikki ampumaset, keittiöveitset ja kaikki mikä vähänkään paukku ja on terävä.595668- 1024770
Helena Koivu on äiti
Mitä hyötyä on Mikko Koivulla kohdella LASTENSA äitiä huonosti . Vie lapset tutuista ympyröistä pois . Lasten kodista.3902832Ovatko naiset lopettaneet sen vähäisenkin vaivannäön Tinderissa?
Meinaan vaan profiileja selatessa nykyään valtaosalla ei ole minkäänlaista kirjoitettua tekstiä siellä. Juuri ja juuri s871334Suomi vietiin Natoon väärin perustein. Viides artikla on hölynpölyä. Yksin jäämme.
Kuka vielä uskoo, että viides artikla takaa Suomelle avun, jos Suomeen hyökätään. Liikuttavasti täällä on uskottu ja ved3391110- 65941
- 28903
Sydämeni on sinun luona
Koko ajan. Oli ympärilläni ketä oli niin sinä olet vain ajatuksissa ja tunteissa. En halua muiden kosketusta kuin sinun46866Trump ja Venäjä
Huomasitteko muuten... Käytännössä ainoat valtiot, joille Trump EI eilen asettanut typeriä tariffejaan, olivat Venäjä ja108856Jatkuva stressitila
On sinun vuoksesi kun en tiedä missä mennään mutta tunteeni tiedän ainoastaan52829