Esimerkiksi Kuubassa, joka on sosialistinen valtio, ei lääkärissä käyminen maksa kansalaisille lainkaan.
Miksi persut haluavat rahastaa Suomen kunniakansalaisia, vanhempaa ikäluokkaa, joka on hyvinvointivaltion rakentanut?
Persujen putinismi tulee tälläkin tavalla näköjään ilmi.
Miksi persut rahastaa ikäihmisiä 28 euron terkkarimaksuilla?
7
100
Vastaukset
- Anonyymi
Pitäähän sitä rahaa tehdä! Kansasta ei niin väliä.
SMP:n Pekka Vennamo poisti 80-luvulla tk-maksut ministerikaudellaan...no ei mennyt kovin kauaa, kun maksu palasi - Kokoomus nousikin sitten hallitukseen...
- Anonyymi
Nyt olisi SMP:n perillisillä paikka kiillottaa kilpeään. Estää samalla tuo vesilaitosten yksityisomistus. Se olisi varma JYTKY seuraavissa vaaleissa.
No Vornanen tähtäsi omaan varpaaseen, osui katuun. Eiköhän tämäkin momentum sössitä, kun kaikki tarmo menee maahanmuuton vastustukseen.
- Anonyymi
Tuolla 28 eurolla saa kopan kurakaljaa. Ehkä tässä on joku persujen vittuilu takana?
- Anonyymi
Erikoista väkeä sinänsä, koska kukaan persuista ei ole koskaan työelämässä ollut, mutta kykenevät silti puolustamaan ulkomaalaisia sijoittajia.
- Anonyymi
Olet aikamoinen yleistäjä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olet aikamoinen yleistäjä.
Kela-korvausten nostot eivät juurikaan hyödyttäneet asiakkaita, sillä terveysyritykset nostivat hintojaan.
Mallia, jossa iso korvaus annetaan nimenomaan yli 65-vuotiaille, on alun perin ehdottanut yksityisiä terveydenhuoltoyrityksiä edustava Hali.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
PropsApp Koodi
Haluatko ansaita ja kilpailla fiksusti samalla kun seuraat urheilua? Props tekee sen mahdolliseksi. Sovelluksessa pääset23488Persut yrittävät epätoivon vimmalla
kiertää häirintä asian https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/5389f072-60d9-4ef8-aa7b-c11f0eda66cf jonka muut puolueet a723241"Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"
Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin502766IL: "Kyykyttämistä, alistamista, painostamista, huutamista ja tiuskimista SDP:n
eduskuntaryhmässä." Häirintäkohu puolueen ympärillä paisuu. Iltalehden haastattelemien SDP-lähteiden mukaan eduskunta-542598Riikka runnoo: konkursseja eniten 30 vuoteen
Vuonna 2025 Suomessa haettiin konkurssiin yhteensä 3 906 yritystä. Konkurssiluku oli suurin sitten vuoden 1996.892407Taas nuoren kuolema
Vasunmäentiellä paha onnettomuus. Nuori nainen menehtyi. Niiin sydäntä riipaisevaa 😭311347Jari Sillanpää isossa leikkauksessa - Paljastaa, mitä uralle tapahtuu!
Palaako Siltsu keikoille? Artisti, ex-tangokuningas Jari Sillanpää on ollut lonkkaleikkauksessa ja kotiinpaluu on edessä211217- 961198
Raamatun kanta homoseksuaaliseen käytökseen on selvä
On oma mielipiteesi mikä tahansa on hyvä muistaa, mikä on Jumalan mielipide. Edelliset ketjut ovat tulleet täyteen joten3391073Hämmentävä muutos tv:ssä: Roope Salminen OUT, Sointu Borg IN!
Roope OUT, Sointu IN! Mitä tykkäät tästä muutoksesta? Suositun Myyrä-seikkailusarjan alusta asti juontohommissa on oll14956