RATINAN ILMAINEN PARKKIPAIKKA

Onko Tampereen Energia alkanut vuokrata Ratinan 2 tunnin asiakasparkkejaan? Invapaikalla on seisonut auto yli viikon koko ajan. Esperin työntekijöiden auto seisoo yötä päivää 2 t parkissa. Ei kannata maksaa kalliita parkkimaksuja koska ilmaisia näköjään löytyy. Sakkoja ei jaella tässä paikassa. Osoite Voimakatu 11.
15434
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Itsehän en tästä hyödy, mutta jonkun täytyy maksaa

Äänestä
  • Ei näköjään tarvi maksaa jos osaa luovia maksamatta.

    Äänestä

Jokin aika sitten näin kun Esperin työntekijät juoksivat 2 tunnin välein siirtämässä pysäköintikiekkoa. Ihmettelin miten on aikaa juoksenteluun. Kaikki juoksut ovat poissa hoitoajasta. Nyt ovat kai sitten huomanneet että yöllä ei tarvitse siirrellä kiekkoa vai jatkuuko juoksut edelleen?

Äänestä
  • Miten hoitajilla on aikaa juosta parkkipaikalla. Ei ole ihme jos vanhuksien hoito on ihan retuperällä. Eikös Esperi ole tietääkseni aika kallis hoitopaikka?

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Miten hoitajilla on aikaa juosta parkkipaikalla. Ei ole ihme jos vanhuksien hoito on ihan retuperällä. Eikös Esperi ole tietääkseni aika kallis hoitopaikka?

    Ilmainen säästövinkki: Jätä mummosi Esterin parkkipaikalle niin hoitajat käy parin tunnin välein katsomassa samalla kun siirtävät kiekkoa

    Äänestä

Hallelujaa invapaikan valloittanut kuski on ymmärtänyt siirtää autonsa. Yli viikon pitikin paikkaa omanaan.

Äänestä

Tuntuu sähkölaitoksen 2 tunnin parkkipaikalla olevan muitakin ilmaispaikkoja.

Äänestä
  • Sähkölaitoksen parkkipaikalla on taas punainen auto koko yön parkissa. Naapuri kertoi sen olevan Esperin työntekijän auto. Aika erikoista touhua. Juokseeko ne koko yön vaihtamassa kiekon aikaa 2 tunnilla.

    Äänestä

Kyllä siinä mummojen ja pappojen hoito jää toiseks kun pitää kytätä ettei sakkoja saa.

Äänestä

Eikö tällä Energian parkkipaikalla ole pysäköinti valvontaa?

Äänestä
  • Ei ole valvontaa ilmeisesti. Siellä taas invapaikalla seisoa tönöttää sama auto päivästä toiseen. Törkeätä. Kyllä sille ainoalle invapaikalle olisi tarvetta muillakin.

    Äänestä

Joku on huomannut että siitähän saa ilmaisen parkkipaikan.

Äänestä

On se kumma kun tämä yksi rötiskö saa varata invapaikan päiväkausiksi. Kyllä siihen varmaan olisi muitakin menijöitä.

Äänestä
  • On siinä toinenkin auto joskus koko päivän ja joskus yön. Vuorottelevat.

    Äänestä

On ilmainen. Kuusisen Pete lataa siellä kännykkää ja etsii wifiä

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Onko Tampereen Energia alkanut vuokrata Ratinan 2 tunnin asiakasparkkejaan? Invapaikalla on seisonut auto yli viikon koko ajan. Esperin työntekijöiden auto seisoo yötä päivää 2 t parkissa. Ei kannata maksaa kalliita parkkimaksuja koska ilmaisia näköjään löytyy. Sakkoja ei jaella tässä paikassa. Osoite Voimakatu 11.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu