marssimaan yhdessä oulussa vihervassarit?

Anonyymi-ap

23

337

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Munmoi

    • Anonyymi

      Huolehdi sinä persusetä vaan niistä omista natsimarsseista.Tehän saatte reppanat aina poliisin suojeluksessa marssia kun ette muuten uskalla vaikka uho on kova.

      • Anonyymi

        Kiitos moktar gubta


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kiitos moktar gubta

        Eipä kestä Eino Körnö.


    • Anonyymi

      Vastikkeettoman rahanjaon aika on ohi

      Vigeliuksen mukaan kehitysapua tulisi tehdä vain talouden ollessa tasapainoinen – ja silloinkin harkinnanvaraisesti.

      – Emme me voi vuosikymmenestä toiseen jatkaa avuntekoa velaksi. Ajamme itsemme tätä menoa itse hädänalaisiksi.

      Kehitysapuun kohdistuvien leikkausten lisäksi koko kehitysyhteistyön järjestelmää uudistetaan ja ehtoja kiristetään. Jatkossa apua vastaanottavan maan tulee ottaa vastaan kansalaisensa tilanteissa, joissa nämä oleskelevat Suomessa ilman lupaa ja heidät pyritään palauttamaan lähtömaahansa.

      – Jatkossa kehitysyhteistyön on tarkoitettava sitä, että niin kehitys kuin yhteistyökin palvelevat paremmin myös Suomen etua. Vastikkeettoman rahanjaon aika on ohi, Vigelius jatkaa.

      Suomen Uutiset

      • Anonyymi

        Se on tuo vikelius kuin nukkekodista karannut.


    • Anonyymi

      yhdessä marssitaan sanoo influensseri moktar gubta

      mainosrahalla ei ole uskontoa...

      • Anonyymi

        Putinin trolliln Eino Körnön rahalla on "isänmaa".


    • Anonyymi

      hysss

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Eikö marssi käynnisty?
      Vihervassarit?

      • Anonyymi

        Persujen aika marssia, bensan hinta on noussut ja maahan on tullut maahanmuuttajia.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Persujen aika marssia, bensan hinta on noussut ja maahan on tullut maahanmuuttajia.

        Ei persuista ole marssimaan.Ehkä niiden ydinjoukko marssii natsimarssilla Pietarin ja Tukholman organisoimana.


    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Mars mars.


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      mustapekka jäi käteen taas...

    • Anonyymi

      https://www.suomenuutiset.fi/elokapinan-salaisella-palstalla-ohjeistetaan-poliisiviha-ei-taktisista-syista-saa-nakya/

      Viime torstaina Verkkouutiset kertoi Poliisihallituksen harkitsevan Elokapinan lakkauttamiseen liittyvän kanteen nostamista. Ilmapiiri kapinaliikettä vastaan on kiristynyt huomattavasti Eduskuntataloon kohdistuneen veri-iskun takia, jota tutkitaan törkeänä vahingontekona.

      Kiristynyt tunnelma huokuu liikkeen sisäisellä forumilla.

      “Toivottavasti täälläkin aletaan ymmärtää, ettei poliisi ole ystävä”, nimimerkki kirjoittaa Elokapinan olohuone-keskustelutilassa.

      Toinen keskustelija ohjeistaa: “Henkilökohtaisia tunteita ei saisi sekoittaa tähän. Vihatkoon poliisia vaikka kuinka paljon se on oma henkilökohtainen asia, minkä ei kuulu näkyä liikkeen toiminnassa ihan taktisista syistä. Jäitä hattuun toverit!”

    • Anonyymi

      Albaniaan islampojat

      • Anonyymi

        Venäjälle persupojat.


    • Anonyymi

      ihanaa Li andersson?

    • Anonyymi

      taas puukko heilui

    • Anonyymi

      atte harjanteen tilalle vihreisiin kun pääsee vankilasta?

    • Anonyymi

      kai se joku vihervassari vie kotiin lemmikiksi?

    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      105
      5731
    2. Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa

      (Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys
      Maailman menoa
      65
      2572
    3. Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.

      Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs
      Ikävä
      241
      1585
    4. Kaivattusi nimi vol.3

      Kaipaajankin nimi olisi kiva. 🥰
      Ikävä
      94
      1380
    5. Alkanut tuntua siltä

      Että taisi olla kusetusta koko homma alusta saakka.
      Ikävä
      124
      1097
    6. 6 vkoa kulunut ilman sua

      …ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo
      Ikävä
      8
      901
    7. Viestisi kaipaamallesi ihmiselle

      Mitä ajattelet tilanteestanne tänään?
      Ikävä
      65
      882
    8. Nii, mites ne

      Hampaat??
      Ikävä
      66
      857
    9. Joululahja/Jouluntoivotus

      Millainen kaivatulle
      Ikävä
      75
      798
    10. Salailu jatkuu, poliisi tutkii

      Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää
      Ähtäri
      17
      741
    Aihe