https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/c4a2e0ea-0460-4cd8-b4af-436f57762539
vihreäliitto voi kertoa kenen puolesta marssitaan?
marssimaan yhdessä oulussa vihervassarit?
27
371
Vastaukset
- Anonyymi
Munmoi
- Anonyymi
Huolehdi sinä persusetä vaan niistä omista natsimarsseista.Tehän saatte reppanat aina poliisin suojeluksessa marssia kun ette muuten uskalla vaikka uho on kova.
- Anonyymi
Kiitos moktar gubta
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kiitos moktar gubta
Eipä kestä Eino Körnö.
- Anonyymi
Vastikkeettoman rahanjaon aika on ohi
Vigeliuksen mukaan kehitysapua tulisi tehdä vain talouden ollessa tasapainoinen – ja silloinkin harkinnanvaraisesti.
– Emme me voi vuosikymmenestä toiseen jatkaa avuntekoa velaksi. Ajamme itsemme tätä menoa itse hädänalaisiksi.
Kehitysapuun kohdistuvien leikkausten lisäksi koko kehitysyhteistyön järjestelmää uudistetaan ja ehtoja kiristetään. Jatkossa apua vastaanottavan maan tulee ottaa vastaan kansalaisensa tilanteissa, joissa nämä oleskelevat Suomessa ilman lupaa ja heidät pyritään palauttamaan lähtömaahansa.
– Jatkossa kehitysyhteistyön on tarkoitettava sitä, että niin kehitys kuin yhteistyökin palvelevat paremmin myös Suomen etua. Vastikkeettoman rahanjaon aika on ohi, Vigelius jatkaa.
Suomen Uutiset- Anonyymi
Se on tuo vikelius kuin nukkekodista karannut.
- Anonyymi
yhdessä marssitaan sanoo influensseri moktar gubta
mainosrahalla ei ole uskontoa...- Anonyymi
Putinin trolliln Eino Körnön rahalla on "isänmaa".
- Anonyymi
hysss
- Anonyymi
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/703dcacb-8f90-46a2-b543-c207da760d73
ruisku esiin
huumeet pois suomesta vai suomeen vihreät? - Anonyymi
https://www.verkkouutiset.fi/a/irakissa-on-turvallisempaa-jengit-pakottivat-ravintoloitsijan-pakenemaan-ruotsista/#26081400
yhdessä sanoo moktar gubta sdp - Anonyymi
Eikö marssi käynnisty?
Vihervassarit?- Anonyymi
Persujen aika marssia, bensan hinta on noussut ja maahan on tullut maahanmuuttajia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Persujen aika marssia, bensan hinta on noussut ja maahan on tullut maahanmuuttajia.
Ei persuista ole marssimaan.Ehkä niiden ydinjoukko marssii natsimarssilla Pietarin ja Tukholman organisoimana.
- Anonyymi
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4b77605d-c374-45b7-b77f-b938d457e094
monta tuhatta ulomaalaista jos ollut huumeiden takia suomessa vankilassa alkaen 2015 sipilän kutsuhuudon?- Anonyymi
Mars mars.
- Anonyymi
https://www.hs.fi/maailma/art-2000010763149.html
taas aihetta marssia? - Anonyymi
mustapekka jäi käteen taas...
- Anonyymi
https://www.suomenuutiset.fi/elokapinan-salaisella-palstalla-ohjeistetaan-poliisiviha-ei-taktisista-syista-saa-nakya/
Viime torstaina Verkkouutiset kertoi Poliisihallituksen harkitsevan Elokapinan lakkauttamiseen liittyvän kanteen nostamista. Ilmapiiri kapinaliikettä vastaan on kiristynyt huomattavasti Eduskuntataloon kohdistuneen veri-iskun takia, jota tutkitaan törkeänä vahingontekona.
Kiristynyt tunnelma huokuu liikkeen sisäisellä forumilla.
“Toivottavasti täälläkin aletaan ymmärtää, ettei poliisi ole ystävä”, nimimerkki kirjoittaa Elokapinan olohuone-keskustelutilassa.
Toinen keskustelija ohjeistaa: “Henkilökohtaisia tunteita ei saisi sekoittaa tähän. Vihatkoon poliisia vaikka kuinka paljon se on oma henkilökohtainen asia, minkä ei kuulu näkyä liikkeen toiminnassa ihan taktisista syistä. Jäitä hattuun toverit!” - Anonyymi
Albaniaan islampojat
- Anonyymi
Venäjälle persupojat.
- Anonyymi
ihanaa Li andersson?
- Anonyymi
taas puukko heilui
- Anonyymi
atte harjanteen tilalle vihreisiin kun pääsee vankilasta?
- Anonyymi
kai se joku vihervassari vie kotiin lemmikiksi?
- Anonyymi00035
666
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1433958Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3593064Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt142008Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa101705Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41139Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar69975- 71974
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat23851- 71839
- 44794