marssimaan yhdessä oulussa vihervassarit?

Anonyymi-ap

23

331

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Munmoi

    • Anonyymi

      Huolehdi sinä persusetä vaan niistä omista natsimarsseista.Tehän saatte reppanat aina poliisin suojeluksessa marssia kun ette muuten uskalla vaikka uho on kova.

      • Anonyymi

        Kiitos moktar gubta


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kiitos moktar gubta

        Eipä kestä Eino Körnö.


    • Anonyymi

      Vastikkeettoman rahanjaon aika on ohi

      Vigeliuksen mukaan kehitysapua tulisi tehdä vain talouden ollessa tasapainoinen – ja silloinkin harkinnanvaraisesti.

      – Emme me voi vuosikymmenestä toiseen jatkaa avuntekoa velaksi. Ajamme itsemme tätä menoa itse hädänalaisiksi.

      Kehitysapuun kohdistuvien leikkausten lisäksi koko kehitysyhteistyön järjestelmää uudistetaan ja ehtoja kiristetään. Jatkossa apua vastaanottavan maan tulee ottaa vastaan kansalaisensa tilanteissa, joissa nämä oleskelevat Suomessa ilman lupaa ja heidät pyritään palauttamaan lähtömaahansa.

      – Jatkossa kehitysyhteistyön on tarkoitettava sitä, että niin kehitys kuin yhteistyökin palvelevat paremmin myös Suomen etua. Vastikkeettoman rahanjaon aika on ohi, Vigelius jatkaa.

      Suomen Uutiset

      • Anonyymi

        Se on tuo vikelius kuin nukkekodista karannut.


    • Anonyymi

      yhdessä marssitaan sanoo influensseri moktar gubta

      mainosrahalla ei ole uskontoa...

      • Anonyymi

        Putinin trolliln Eino Körnön rahalla on "isänmaa".


    • Anonyymi

      hysss

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Eikö marssi käynnisty?
      Vihervassarit?

      • Anonyymi

        Persujen aika marssia, bensan hinta on noussut ja maahan on tullut maahanmuuttajia.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Persujen aika marssia, bensan hinta on noussut ja maahan on tullut maahanmuuttajia.

        Ei persuista ole marssimaan.Ehkä niiden ydinjoukko marssii natsimarssilla Pietarin ja Tukholman organisoimana.


    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Mars mars.


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      mustapekka jäi käteen taas...

    • Anonyymi

      https://www.suomenuutiset.fi/elokapinan-salaisella-palstalla-ohjeistetaan-poliisiviha-ei-taktisista-syista-saa-nakya/

      Viime torstaina Verkkouutiset kertoi Poliisihallituksen harkitsevan Elokapinan lakkauttamiseen liittyvän kanteen nostamista. Ilmapiiri kapinaliikettä vastaan on kiristynyt huomattavasti Eduskuntataloon kohdistuneen veri-iskun takia, jota tutkitaan törkeänä vahingontekona.

      Kiristynyt tunnelma huokuu liikkeen sisäisellä forumilla.

      “Toivottavasti täälläkin aletaan ymmärtää, ettei poliisi ole ystävä”, nimimerkki kirjoittaa Elokapinan olohuone-keskustelutilassa.

      Toinen keskustelija ohjeistaa: “Henkilökohtaisia tunteita ei saisi sekoittaa tähän. Vihatkoon poliisia vaikka kuinka paljon se on oma henkilökohtainen asia, minkä ei kuulu näkyä liikkeen toiminnassa ihan taktisista syistä. Jäitä hattuun toverit!”

    • Anonyymi

      Albaniaan islampojat

      • Anonyymi

        Venäjälle persupojat.


    • Anonyymi

      ihanaa Li andersson?

    • Anonyymi

      taas puukko heilui

    • Anonyymi

      atte harjanteen tilalle vihreisiin kun pääsee vankilasta?

    • Anonyymi

      kai se joku vihervassari vie kotiin lemmikiksi?

    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP jo 100 % suositumpi kuin persut

      Kertoo Hesarin uusin kannatuskysely. Demareiden kannatus on miltei tuplat verrattuna persuihinl. Suomen kansa ei selväst
      Maailman menoa
      153
      11028
    2. Ikävä sinua mies

      Vuosia kuluu, mutta tunteet ei ole hävinnyt. Tasoittuneet toki, kun ei olla nähty. Järki palannut päähän kuitenkin. Se i
      Ikävä
      47
      4275
    3. Mikä tämä henkilö mahtaa touhuta Parkanossa

      Kamalaa https://www.ylasatakunta.fi/teksti/pirkanmaan-karajaoikeus-vangitsi-koiran-tappamisesta-epaillyn-6.68.127794.b58
      Parkano
      65
      4002
    4. Orpo: Velkajarrua vastustavaa puoluetta vaikea ajatella hallitukseen

      No Minja Koskelan kommunistipuolue jäi ulos tuosta. Kaikki eduskuntapuolueet vasemmistoliittoa lukuun ottamatta sopivat
      Maailman menoa
      195
      3653
    5. PS ylivoimainen nousija myös HS:n gallupissa, SDP laskee taas

      https://www.verkkouutiset.fi/a/hs-gallup-sdpn-suosio-laskee-ps-nousussa/#0a7d2507 Ylivoimainen viime kuukausien nousija
      Maailman menoa
      101
      3476
    6. Valtavasti suomalaisia asunnottomina, mutta ei yhtään somalia

      tai muuta kehitysmaalaista. Mites tässä näin kävi? Tiedän hyvin, että esim. somaleita lentää ulos mm. Hekan asunnoista,
      Maailman menoa
      101
      3330
    7. Hienoa! Eduskunta luopui käteisen käytöstä

      Nyt tuo sama muutos pitää saada myös muuhun yhteiskuntaan. Käteistähän ei tarvitse tänä päivänä enää kuin rikolliset.
      Maailman menoa
      73
      1980
    8. Maajussi-Ville herättää kysymyksiä - Etsiikö oikeasti rakkautta vai mainostaako oliiviöljyä?

      Mitä mieltä olet: etsiikö Ville rakkautta vai mainostaako oliiviöljyään? Maajussille morsian -ohjelmassa yksi maajusseis
      Maajussille morsian
      16
      1295
    9. Kovia syytöksiä Stefan Thermaninsta.

      Jättänyt taas maksamatta kohuliikemies, hupparit ja muita ostamiaan tavaroita. On soiteltu liikkeestä ja Stefan iskenyt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      155
      998
    10. Totuuspuolueen johtaja Jaana "prinsessa Leia" Kavonius on vangittu

      Kavonius määrättiin jo keväällä 2024 poissaolevana vangittavaksi todennäköisin syin epäiltynä 13 vainoamisesta ja 24 kun
      Maailman menoa
      269
      947
    Aihe