Mutta Kepulle sepelinlohkare. https://www.is.fi/politiikka/art-2000010750591.html
Esko Aholle Väyrynen oli pieni kivi kengässä
Anonyymi-ap
25310
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Keskustan kunniapuheenjohtaja oli siunaus kaikille puolueille, paitsi Keskustalle, jolle hän oli katastrofaali.
On kyllä ihmeellistä kuinka kansan muisti on lyhyt. Nyt kun Esko Aho on kirjoittanut muistelmiaan ja kansalaiset pääsee kommentoimaan ,kuinka moni on lukenut kirjan ? luulenpa ettei vielä yksikään, mutta media tuo esille asioita jotka sille on mieleen. Olen sen ikäinen että muista kun Aho oli pääministeri , kansa oli häneen raivoissaan. Nyt sitten nämä ylistävät ja kiittävät että aho on ollut oikeassa. Voi meitä ihmisparkoja , nii olla hyrrät, yhdessä kohtaa tätä mieltä ja kunhan aikaa on mennyt vaikkapa kuukausi , mieli muuttuu täydellisesti. Aho oli huono Pääministeri ja niin on nykyinenkin.
Arvostan Ahoa. Hän joutui nuoren ikänsä vuoksi vastaanottamaan samanlaista paskaa kuin Sanna.
Molemmat suoriutuivat tehtävästään kiitettävästi.
Aholla oli Mäntyniemessä tuki johon nojata. Tämä selviää Lehtilän kirjasta "Tuntematon Koivisto".
Virolaisen Jussi, Sipilä.ja Olli Rehn muut joita arvostan.
Siinäpä ne.
Maalaisliiton Virolaisen muistan aina joka perjantai- iltapäivin saapuvan Länsi- Pasilan lehtitalolle Kyllikin kanssa naistenlehtien kutsumana viiniä naukkaamaan ja pikkupaloja napostelemaan. Näin seuraavan viikon Annassa ja muissa lehdissä hän sai kuvansa niihin roskalehtiin ja maaseudun emännät korkeatasoista luettavaa.
Sipilä taasen tuhosi koko puolueemme, Keskustan ja myi ylihintaan Chempoliksensa Kepun käsikassara Fortumille, sekä lähetti rahaa ympäristötuholaiselle, saadakseen lapsiensa firmalle urakan Talvivaarasta. Sitä ennen oli tullut miljonääriksi valtionyhtiö Rautaruukin hyvävelikaupoilla.
Rehn lupasi lopettaa Talvivaaran rahoituken ja vaati firmaan työteijät tekemään firmansa lopettamispäätöksen, siis oman työpaikkansa tuhoamisen!!!! No eihän siitä mitään tullut, vaan lisää veronmaksajien rahaa lähetettiin sinne. Sen lisäksi Rehn halusi kaikin keinoin Turkin Eu:n jäseneksi ja ydinvoimalan Hankikivelle aivan väkisin.
Lisäksi Sipilä agitoi kepulaiset salametsästämään sudet, väittäen susien tulleen keskustalaisten reviireille. Sanoi, että "Nappi Vaan Otsaan Sudelle".
Melko kiero mies tuo Paavo!vaan ei hän ainoa ole,kieroilu kuuluu politiikkaan.
Minulle ei ole yllätys, että Paavo Väyrynen pyrki Suomen ensimmäiseksi komissaariksi. Juuri siltä paikaltahan pystyy lyömään kapuloita inhoamansa organisaation rattaisiin tai jos positiivisesti ajatellaan, edistämään asioita haluamaansa suuntaan. Jälkimmäisestä näkökulmasta Esko Ahokin nimitti MTK:n Heikki Haaviston ulkoministeriksi EU-neuvottelujen ajaksi.
Pöyristyttäväksi typeryydeksi on koko EU jäsenyys osoittautunut.
Ossi, oikea SOTILAS
Kerro nyt tarkemmin mitä ja miksi.
Valta on kokonaan annettu sinne tai organisaatio sen hivuttamalla ominut itselleen.
Ossi, oikea SOTILAS
Valta luovutettiin EU:lle maanpetoksella salaten ja valehdellen (Anne Koski, TaY: Niinkö on kuin miltä näyttää).
No näistä kahdesta tollasta fiksumpi Väyrynen.
Jos olisin asko eho, menisin mahdollisimman syvälle metsään ja eläisin siellä erakkona. Kukaan ei anna anteeksi russakoiden pankkimiehelle. Sama ohje väykälle.
Esko Ahon pää on laho,
ja samanlainen oli Juhantalo.
Väyrynen on niin kiero mies, että laittaa hatunkin ruuvaammalla päähän ja toisen silmä katsoo koilliseen ja toinen lounaaseen.
Väyrysen täydellinen yhteistyölyvyttömyys ja narsismi poltti kaikki sillat Väyrysen takana, lopullinen niitti Väyryselle oli venäjämielisyys.
Aho tekee isoa palvelusta nyt Suomelle kertomalla totuutta Väyrysestä.
Moni on tuhonnut Maalaisliitto/Keskustaa sisältäpäin, harva korjannut.
Eskolta ei meinannut nauru loppua, kun Väyrynen ryssi kannattajakorttinsa.
Muistan vieläkin kuinka onnellinen Aho oli Väyrysen hävittyä 1994.
Väysysen kivisyyttä liioitellaan yleisesti. Tässä vastapainoksi teema, jonka merkitystä vähätellään:
https://www.is.fi/politiikka/art-2000010750587.html
Aho osuu oikeaan.
Väyrynen on yhtä kiusallinen kuin pers´kärpänen, ikävä mutta harmiton.
Väyrynen ei ole puolueemme kengässä kuin pölyhiukkanne.
Ossi, muikea SOTILAS
Väyrynen jää historiaan Keskustan hajottajana.
Esko Aho antoi Väyryselle korvamakiaa kunnolla!