Pitääkö minun maksaa maltaita jostain terapiasta, että tämä ihastus ja palstailukin loppuu.
Alan olla kovin huolissani
Anonyymi-ap
17355
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Voin terapoida 49€/h+alv 25,5%
Kallista. Luuletko että selvitään tunnissa?
Eiköhän tunti riittäne. Sovitaan 45€ ilman kuittia 🤝
Se olisi hyvä hinta.
Älä hyvä ihminen hukkaa rahojasi siihen paskaan, varsinkaan Suomessa. Kuvitteletko, että näiden vajukkien antama hoito on hintansa väärtiä vai pelkkää koukutusta jolla tekevät sinusta riippuvaisen itsestään vuosiksi ja vievät rahasi. Eri asia joku kunnon juutalainen psykoterapeutti, mut niitähän nyt ei täälä ole saatavilla ja niiden antamaan hoitoonkin on kuulemma apinasuodatin.
Tai voihan se tehota toki jos olet jäänyt sinäkin kehitykseltäsi vajaaksi ja kaipaat vaan kasvatusta ja parempaa äitiä. Lol.
Oot vaan kuule oma ittes ja josset ole silleen hyvä ihminen, niin voi ettäää!!
Pitäisi hankkia ilmainen psykologiystävä.
Mitä jos pitäisit vähän vapaata? Hankit kunnon päihderiippuvuuden ja hulluja ystäviä. Voit välillä hurahtaa jopa uskoon kun napsit rauhottavia toipuessasi kovista aineista! Ja kas vaan! Kohta oot taas oravanpyörässäsi kiitollisena joka murusta ja naimisissa jonkun basicin kans, lapsi tulossa. Tai tyytyväisesti deekiksellä eikä mikään enää paina muistoja. Näin sen saa eteenpäin ilman turhaa lässytystä.
Ei onnistu. Olen liian vanha päihderiippuvuuteen, ei maistu kuten parikymppisenä.
Ja uskoon tulo, mahdoton ajatus minulle. MieliaIaa muuttaviin lääkkeisiin suhtaudun erittäin negatiiviisesti. Saisin olla ihan vuorepotiIaana ennenkuin suostuin.
Toi kuulostaa siltä että asut Oulunkylässä ja käyt pätkätöissä kolmannen sektorin alihankintapalveluja tarjoavassa pienyrityksessä.
jonkinlaista terapiaa voisin eräälle tarjota..unohtuis palsta varmuudella hetkiseksi
En huolisi sitä noin keneltä vaan.
hyvä juttu! ihan ehottomasti! oli ehkä vähän höömö kommentti miulta
Mene hypnoosiin.
Ketä näin neuvot täällä?!
Lähipubissa muutama mallas. 🍺🍺🍺🍺
Ilmainen vinkki:
Kirjoita kolmannessa persoonassa, mitä tunnet ihastustasi kohtaan. Anna kaiken tulla vapaasti ja sensuroimatta (päiväkirjaan, wordiin) Jossain kohtaa huomaat, kaikki on sanottu, käsitelty ja tunteet helpottavat. Myöskin, lopeta palstan käyttö, älä vello ihastuksessa jos se ns mahdoton/turha/pakit ovat tulleet.
ryhdy peliriippuvaiseksi?