Olen varma siitä

Anonyymi-ap

että sairaudet puhkesivat projektin takia. Tunsin todella syvää ahdistusta niissä kaikissa vieraissa työpaikoissa, että luulin kuolevani sydänkohtaukseen sen kahdeksan tunnin äärettömän tuskallisen stressin takia! Olin aivan kauhuissani jo senkin takia, että en ymmärtänyt mitään siitä mitä siellä oli meneillään ja kun sitä oli vielä työpäivän jälkeenkin! Vointi ei parane, jos sitä on yhä missä tahansa!

4

163

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Onko kristallipallo viritetty oikealle taajuudelle? Näkyykö kuva vai sumua?

    • Anonyymi

      Koskaan aikaisemmin en ollut ajatellut kuolemaa ns. pelastajana siitä kaikesta mitä jouduin kokemaan, mutta niinä vuosina sekin oli usein mielessäni. Miksi muut ajattelivat, että haluaisin tutustua uusiin ihmisiin ja haluaisin saada uuden ystävän tai parisuhteen? Minulle tärkeää oli pysyvä työpaikka ja omat lähisukulaiset. Ne olivat ainoat asiat jotka olivat minulle tärkeitä! Ne ovat yhä tärkeitä. En jaksa nyt ihmisiä ystäväksi tai parisuhteeseen. En koe sellaisia tunteita, ei rikkinäinen koe, eikä rikkinäinen jaksa tutustua keneenkään. Sellainen on mahdollista vasta sitten, kun on selvinnyt kaikesta sellaisesta mikä on rikkonut. Ei ollut koskaan mitään taukoa siihen, että olisi voinut voida paremmin, koska kaikki ns. erikoisella ja ei hyvällä tavalla toteutettu projekti aloitettiin heti, kun ero parisuhteesta alkoi silloin aikoinaan. Ihmettelin jo silloin mitä oli meneillään, kun eksänikin ns. esitti jotain. En ymmärtänyt siitäkään mitään! Minut laitetiin kuin vieraaseen maahan! Puuttui kokonaan sellainen aika, että olisi saanut elää ja olla omine ajatuksineen. Niitä vuosia on siis ollut paljon enemmän kuin ajattelinkaan olleen. En pysty enkä jaksa ehkä enää koskaan jakamaan aikaani kenenkään kanssa! "Kiitos siitä projektille".

    • Anonyymi

      No mitä ihmettä nyt. Kolmannen kerran kysyn nyt kun poistavat kommentin.

      Onko sinulle tehty "oikomishoidoksi" kutsuttua toimenpiteitä hammaslääkärin toimesta?

      • Anonyymi

        Ei siitä kyse .
        Mutta sosiallistenbtilabteidrn pelolle
        Ja epäluuloiselle persoonalle pitäis tehdä äkkiä jotakin .muutakin kun erakkoelämää...


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      21
      10895
    2. Aivan kauheaa

      Veikö koskiuoma taas ihmishengen? Se pitää kieltää!
      Imatra
      40
      8177
    3. Onko kaivattusi

      …mielestäsi älykäs, tai kenties tyhmä? Oma mielipide.
      Ikävä
      123
      5221
    4. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      143
      3636
    5. Epäilen ettet edes

      Kehtaisi liikkua kanssani.
      Ikävä
      69
      3558
    6. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      35
      3514
    7. Oletko huomannut

      Yhden muutoksen?
      Ikävä
      33
      3147
    8. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      55
      2509
    9. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      35
      2001
    10. Miltä mahtaa tuntua

      Sitten kun näet hänet pitkästä aikaa?
      Tunteet
      28
      1786
    Aihe