Aika loukaavaa

🤔🧠👎 kun toi kuukkeli on törkännyt mulle tekoälyn (Gemini) tähän
chromebookkiin ilman lupaa. Ihmettelinkin miksi tähän oli tullut ylimääräisiä kyselyitä, ennekuin huomasin alapalkissa (= pöytä 1) uuden kikkareen. Tiedän kyllä mitä olen tässä tekemässä, ei tartte kysellä ja ehdotella! Vai muka opittavaa ... HAH 😠

8

218

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jaa no, olis sitten tekoäly voinut korjata tuon otsikon jos on olevinaan viksu.

      • Anonyymi

        Elähän mitään.Minulla korjaa tekstinkäsittely sanat päin prinkkalaa,täysin oikein kirjoitettu sana muuttuu rallisuomeksi.Minä sanasta tulee mina.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Elähän mitään.Minulla korjaa tekstinkäsittely sanat päin prinkkalaa,täysin oikein kirjoitettu sana muuttuu rallisuomeksi.Minä sanasta tulee mina.

        Google ei opi suomea 👎🏻 on huomattu.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Elähän mitään.Minulla korjaa tekstinkäsittely sanat päin prinkkalaa,täysin oikein kirjoitettu sana muuttuu rallisuomeksi.Minä sanasta tulee mina.

        Mä olen ottanut automaattikorjaukset pois päältä kun en jaksa korjailla tekstejä. Etenkin jos kännykällä kirjoittelee niin se on hankalaa.


    • Anonyymi

      "Hmm, vaikutat botilta? Onko sinulla VPN päällä?" Mikä on tekoäly? Kukaan ei oikeasti tiedä sitä. Onko se internet mikä kerää dataa netistä pilvipalvelun kautta?

      • Anonyymi

        Tuolta Gemini tekoäly ohjeista kun lukee, niin se kerää tietoa 72 tuntia koneelta oli se päällä tai ei. Kuuluu Googlen palveluun.


    • Anonyymi

      Toi gemini on TOSI ärsyttävää kun pomppaa välillä tyrkylle 😠
      Ehkä se joillekin aivottomille sopii. Itse inhoan!!

      • Mä en tykännyt kun se tarjoili mulle vanhoja nettisivuja avattavaksi. Kai mä osan ne avata itsekin. Sama epämiellyttävyys koskee noita popup mainoksia. En kai mä montaa tyhjennyssiivousta tarvitse tai elloksen alusvaatteita.

        Tässä käy kohta niinkuin koirille, kun kaikki tarjotaan netistä valmiina ettei mitään tartte miettiä. Aivot kutistuu. Koiratkin ovat tyhmentyneet aikojen saatosta susista kehittyessään. Susien kun tarttee miettiä sitä ruoan saamista niin se on pitänyt niiden aivot virkeinä.

        Nordean verkkopalvelun sisäänkirjautuminenkin on varmaan tekoälyllä tehty. Rahat kyllä hupenee tililtä äkkiä, mutta palveluun pääsy on monen klikkauksen takana.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 134
      1712
    2. Naisten liian suuret vaatimukset?

      Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta
      Sinkut
      215
      1110
    3. Johanna Tukiainen oli seonut ja hyökännyt ystävänsä kimppuun.

      Ollut suora lähetys ja repinyt hiuksista ystäväänsä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      171
      805
    4. Olen Aito Narsisti

      Kysykää mitä haluatte liittyen tähän aiheeseen. Joitain kokemuksiani asiaan liittyen voin harkintani mukaan jakaa.
      Sinkut
      258
      612
    5. 33
      561
    6. Outo liikkuja

      Tämä tyyppi josta kirjoitettiin Ähtärin Ilmoitustaululla. Joka yritti varastaa auton meijeritieltä. Hän liikkui koulut
      Ähtäri
      11
      524
    7. Mara puhuu narsuista

      Eikö toi ämmä itse ole suurin sellainen?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      187
      519
    8. PÄIVÄN KYSYMYS

      Haluatko SINÄ afkaani-muslimin ministeriksi?
      Kajaani
      205
      507
    9. Onko tämä meidän yhteys

      Vähän liian vaikeaa? Joskus voimakkaatkaan tunteet ei riitä.
      Ikävä
      41
      456
    10. Iso käsi pormestarille hyvin hoidetusta työstä

      Puolangan kunta on siistinyt Paljakan rinteitä kesän aikana – yksi keskeneräinen lakiasia hidastaa vielä rinnekeskuksen
      Puolanka
      18
      433
    Aihe