Aika loukaavaa

🤔🧠👎 kun toi kuukkeli on törkännyt mulle tekoälyn (Gemini) tähän
chromebookkiin ilman lupaa. Ihmettelinkin miksi tähän oli tullut ylimääräisiä kyselyitä, ennekuin huomasin alapalkissa (= pöytä 1) uuden kikkareen. Tiedän kyllä mitä olen tässä tekemässä, ei tartte kysellä ja ehdotella! Vai muka opittavaa ... HAH 😠

8

217

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jaa no, olis sitten tekoäly voinut korjata tuon otsikon jos on olevinaan viksu.

      • Anonyymi

        Elähän mitään.Minulla korjaa tekstinkäsittely sanat päin prinkkalaa,täysin oikein kirjoitettu sana muuttuu rallisuomeksi.Minä sanasta tulee mina.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Elähän mitään.Minulla korjaa tekstinkäsittely sanat päin prinkkalaa,täysin oikein kirjoitettu sana muuttuu rallisuomeksi.Minä sanasta tulee mina.

        Google ei opi suomea 👎🏻 on huomattu.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Elähän mitään.Minulla korjaa tekstinkäsittely sanat päin prinkkalaa,täysin oikein kirjoitettu sana muuttuu rallisuomeksi.Minä sanasta tulee mina.

        Mä olen ottanut automaattikorjaukset pois päältä kun en jaksa korjailla tekstejä. Etenkin jos kännykällä kirjoittelee niin se on hankalaa.


    • Anonyymi

      "Hmm, vaikutat botilta? Onko sinulla VPN päällä?" Mikä on tekoäly? Kukaan ei oikeasti tiedä sitä. Onko se internet mikä kerää dataa netistä pilvipalvelun kautta?

      • Anonyymi

        Tuolta Gemini tekoäly ohjeista kun lukee, niin se kerää tietoa 72 tuntia koneelta oli se päällä tai ei. Kuuluu Googlen palveluun.


    • Anonyymi

      Toi gemini on TOSI ärsyttävää kun pomppaa välillä tyrkylle 😠
      Ehkä se joillekin aivottomille sopii. Itse inhoan!!

      • Mä en tykännyt kun se tarjoili mulle vanhoja nettisivuja avattavaksi. Kai mä osan ne avata itsekin. Sama epämiellyttävyys koskee noita popup mainoksia. En kai mä montaa tyhjennyssiivousta tarvitse tai elloksen alusvaatteita.

        Tässä käy kohta niinkuin koirille, kun kaikki tarjotaan netistä valmiina ettei mitään tartte miettiä. Aivot kutistuu. Koiratkin ovat tyhmentyneet aikojen saatosta susista kehittyessään. Susien kun tarttee miettiä sitä ruoan saamista niin se on pitänyt niiden aivot virkeinä.

        Nordean verkkopalvelun sisäänkirjautuminenkin on varmaan tekoälyllä tehty. Rahat kyllä hupenee tililtä äkkiä, mutta palveluun pääsy on monen klikkauksen takana.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      151
      1497
    2. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      104
      921
    3. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      75
      733
    4. 51
      625
    5. Koillis motor

      Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa
      Suomussalmi
      16
      585
    6. ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla

      Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann
      Haapavesi
      40
      514
    7. Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?

      Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m
      Suhteet
      157
      476
    8. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      44
      472
    9. Missä näet kaivattuasi?

      Mitä teet silloin? Tuleeko pakene reaktio? Vai hellä tunne ja ere..
      Ikävä
      26
      419
    10. Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä

      Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;
      Maailman menoa
      185
      412
    Aihe