onpas tosiaankin mennyt palsta asialliseksi

kun vain kirjautuneet voivat osallistua, tästä on hyvä jatkaa näin. Aiemmin olin pakkorekisteröitymistä vastaan, en enää.

9

328

1Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Aiemmin etusivun jutut tippui seuraavalle sivulle minuuteissa, nyt taitaa sama tapahtua vuorokaudessa. Eli kommentointitahti on hieman hidastunut.
      Hyvä näin.

    • Kommenttien määrä romahti murto-osaan entisestä ja tyylikin siistiytyi.

    • Kylläkyllä, mutta ihmeellistä on, että minun nimimerkkini näkyy aluksi oikein (Kairakettu), mutta vaihtuu sitten nimimerkiksi lapinleuku.

      • Anonyymi

        Ooot niin kiero mies!


    • Anonyymi

      Tyhjä palsta on asiallinen.

    • Anonyymi

      Vielähän tänne voi kirjoittaa anonyymisti.

    • Anonyymi

      Itse olen sen verran kärsinyt Suomen yhteiskunnan eri osien takia ja myös en pidä sitä mitenkään oikeamielisenä tai hyvänä.

      Suomella ei edes ole montaa kaupunkia, ne on äkkiä tuhottu. Jos itse kuolen pommituksissa niin pääsen pois täältä, lapsia tai perhettä ei ole.

      Sehän olisi suorastaan mainiota kun näkisi koko paikan tuhoutuvan.. sanomattakin on selvää wttä mihinkään sotapelleilyyn en ota osaa, ei mitään syytä.

    • Anonyymi

      Automaattibanni parin tunnin ajaksi jokaiselle, joka yrittää lähettää tiettyjä sanoja sisältävän viestin, voisi toimia myös. Yleisimmät häiriköiden käyttämät sanat taitaa olla "persu," "venäjämielinen," "natotrolli," "tiltu" ja muut vastaavat.

    • Anonyymi

      Anonyymi suomi24 tulee halvemmaksi kuin suljettu osasto.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut ja Tall poppy -syndrooma

      Persut ovat uhranneet käytännössä koko elämänsä lannistaakseen tai sabotoidakseen yksilöitä, jotka erottuvat joukosta ky
      Maailman menoa
      5
      4688
    2. Oot mahtava tyyppi

      En tiedä luetko palstaa. Koitan siitä huolimatta. Oot mun mielestä tosi erityinen tyyppi. Nopeesti taisin ihastua. Jot
      Ikävä
      43
      4498
    3. Orpo: Seuraavalla hallituksella ei ole yhtään enempää rahaa

      Valtiovarainministeriön virka-arvion mukaan julkisen talouden sopeutuksen tarve on noin kymmenen miljardia euroa ensi va
      Maailman menoa
      137
      3559
    4. Miksi vihereät ja vasemmisto haluavat tuhota tämän maan?

      He halusivat, että kannabis tulisi lailliseksi? - eikö kylliksi nuoria tuhota jo nyt huumeilla? - kannabis tuhosi minun
      Maailman menoa
      106
      3466
    5. Suomen kieli hiipuu vähitellen Vantaalla

      nykytahdilla jo joka kolmas vantaalainen on vieraskielinen 2030-luvun alussa. Maahanmuutto, suomalaisten alhainen synty
      Maailman menoa
      31
      3460
    6. Sofia servasi Pikku-Villen suvereenisti

      – Ihanko tosissaan tuleva sosiaali- ja terveysministeri hyökkää oppositiopuolueen puheenjohtajaa vastaan siksi, että täm
      Maailman menoa
      43
      2924
    7. Ikävän karkoitukseen klassikkokysymys

      Mikä biisi saa hymyn huulille ja ajatukset mukavasti siihen yhteen ja ainoaan? 🤩 Laita biisin sanat, älä linkkiä. Alo
      Ikävä
      12
      1050
    8. Pahimman luokan hasardi

      sellainen sinä olet. Sut pitäis peitellä varoituskolmioilla ja vilkkuvaloilla, rajata lippusiimalla ja varustaa silmälap
      Ikävä
      74
      877
    9. Elämäni rakkaus

      Sitä sinä olet minulle ollut. Siksi tämä on kai niin vaikeaa. Jos sinä luopuisit niin ehkä se tulisi luonnostaan sitten
      Ikävä
      63
      799
    10. Millainen mulle

      Sitten sopisi?
      Ikävä
      93
      752
    Aihe